اخذ جواز ساخت

انجام کلیه مراحل طراحی نقشه ها و اخذ جواز ساخت در کلیه مناطق تهران

اخذ جواز ساخت

اگر میخواهید یک آپارتمان بسازید و به جای خانه قدیمی و کلنگیه خود ساختمانی شیک را بسازید، نیاز به اخذ جواز ساخت دارید. اجازه برای تخریب ساختمان فعلیتان و ساخت خانه ای جدید. باید پذیرفت که خانه های قدیمی در محله ها امروزه جایشان را به ساختمان های بلند داده اند که البته هر روز بر تعدادشان افزوده می شود.

در مورد اخذ جواز ساخت قبل از هر چیز نیاز به تصمیم گیری دارید. شما باید بدانید یک تصمیم گیری خوب که همه جنبه های ساخت یک دستگاه آپارتمان را در نظر گرفته باشد کمک می کند تا در این راه قدم های محکم تری بردارید. جنبه هایی مانند جایگزینی ساکنان فعلی ساختمان شما در خانه ای دیگر و مدت زمانی که طول می کشد تا آپارتمانی نو داشته باشید و از همه مهم تر هزینه ای که باید بابت این تصمیم بپردازید. به طور متوسط در تهران هر متر آپارتمان حدود ۱/۵ میلیون تومان پول لازم دارد. بنابراین اگر آماده اید می بایست این مراحل را طی کرده و در این راه صبر هم داشته باشید.

مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک جهت اخذ جواز ساخت

در گذشته شما برای اخذ جواز ساخت ابتدا باید به شهرداری منطقه خود مراجعه می کردید اما با الکترونیکی شدن زندگی امروز و شلوغی بیش از حد مناطق شهرداری این امر توسط دفاتر خدمات الکترونیک شهر انجام می شود. اولین مرحله با به همراه داشتن مدارک شناسایی مالک یا نماینده قانونی وی و اصل و کپی سند ملک ادامه پیدا می کند.

بعد از ثبت نام و تشکیل پرونده ناظر دفتر خدمات با بازدید اولیه ملک شما، گزارش اولیه را تنظیم می کند.

بازدید اولیه از ملک

شما فعلاً لازم نیست کاری انجام دهید. جهت اخذ جواز ساخت مسئولان شهرداری خودشان امور را انجام می دهند و در هر مرحله به اطلاع شما می رسانند. در بازدید اولیه از ملک شما به مواردی توجه می شود مثلاً ابعاد ملک شما،  یا عرض گذر و متراژ زمین ملک شما. برای اینکه شهرداری در هر نقطه از شهر بهترین تصمیم برای ساخت و ساز را بگیرد بازدید اولیه بسیار مهم است.

طرح تفضیلی

جهت اخذ جواز ساخت گزارش ناظر از ملک شما به اداره طرح تفضیلی می رود تا تعیین شود ملک شما در کدام بافت شهری قرار دارد. و پهنه تعریف شده برای ملک شما چیست؟ ملک شما در پهنه مسکونی قرار دارد یا تجاری – اداری. ممکن است در این مرحله متوجه شوید ملک شما در طرح شهری قرار دارد و اجازه ساخت ندارید. دقیقاً طرح تفضیلی و جامع شهری است که تعیین میکند چه ساختمانی با چه نوع کاربری میتواند در ملک شما ساخته شود. تعداد طبقات در مجوز از جمله مواردی است که در طرح تفضیلی پیش بینی شده است. که البته به متراژ زمین شما نیز وابسته است.

بر و کف

احتمالا خیلی ها نمیدانند بخشی در معاونت شهرسازی شهرداری ها به نام بر و کف وجود دارد. کار این واحد این است که بر اساس طرح تفضیلی ابعاد جدید ملک شما را مشخص کند. در واقع میزان اصلاحی ملک شما در این مرحله مشخص می شود. گاهی نیاز است با بیشتر شدن تراکم شهری و جمعیت، معابر را عریض تر کرد. که این امر به ناچار متراژی را به عنوان عقب نشینی به ملک شما تحمیل می کند. اغلب مالکان نگران همین میزان عقب نشینی هستند. زیرا متراژی در ملک جدید را از دست می دهند و خانه شان کوچکتر می شود. شاید یکی از عواملی که باعث اقدام نکردن مالکان برای ساخت و ساز می شود نگرانی در این قسمت باشد. ولی برای اخذ جواز ساخت گذراندن این مرحله الزامی است.

طراحی نقشه ها

بعد از صدور دستور نقشه شما باید نقشه های ملک خود را بر اساس نظر شهرداری طراحی و جهت تایید ارائه دهید. در دستور نقشه ای که برای شما در نظر گرفته شده است متراژ ساخت مفید هر طبقه، متراژ نورگیر ساختمان بر اساس موقعیت جغرافیایی( جنوبی یا شمالی یا شرقی یا غربی بودن ملک شما).، تعداد طبقات ساختمان جدید و ابعاد دقیق ملک جدید به روشنی بیان شده است. فقط کافیست دستور نقشه را جهت شروع طراحی ها به تیم مهندسی بسپارید.

شما باید نقشه معماری یا پلان داخلی ساختمان، نقشه سازه ساختمان،  و نقشه تاسیسات برق و مکانیک ساختمان و طراحی نمای ساختمان را آماده کنید. یادتان باشد در طراحی نقشه ها باید  به تعداد پارکینگ های مورد نیاز توجه شود. چون کسری پارکینگ مهم ترین عمل برگشت خوردن نقشه هااست. پس از اینکه نقشه های ساختمان را آماده کردید آنها را به دفتر خدمات الکترونیک ارائه دهید و منتظر باشید تا آنها را تایید کنند. زیاد راهی تا اخذ جواز ساخت نمانده است.

پرداخت عوارض نوسازی

پس از اینکه نقشه های تهیه شده توسط دفتر خدمات الکترونیک مورد تایید قرار گرفت فیش عوارض نوسازی چاپ می شود. این مرحله کمی گران است زیرا برای عوارض نوسازی یا خرید احتمالی تراکم مازاد باید دست به جیب شوید. اگر این مرحله را به تاخیر بیاندازید و عوارض را پرداخت نکنید عملاً اخذ جواز ساخت را به تاخیر انداخته اید. خیلی ها به دلیل مسائل مالی کار را در همین مرحله متوقف می کنند.

محاسبه های فنی

آخرین محاسبات با دریافت برگه های تایید و تعهد مهندسین اجرایی ساخت شما ادامه پیدا می کند. شما باید برگه های معماری، سازه، تاسیسات، برق، مکانیک خاک را ارائه دهید و مهندس ناظر ملک خود را انتخاب کنید. حالا کم کم باید آماده شروع ساخت و ساز شوید. در این مرحله محاسبات آتش نشانی نیز انجام می شود و شهرداری توصیه هایی مبنی بر رعایت موارد ایمنی کارگاه، مسدود نکردن گذر.، رعایت اصول صرفه جویی انرژی، رعایت اصول اسکلت بندی ساختمان، رعایت موارد ایمنی در تخریب و … را برای شما دارد.جهت اخذ جواز ساخت این توصیه ها و تذکر ها را جدی بگیرید.

اخذ جواز ساخت

شما به آخر کار دریافت مجوز رسیده اید. اگر تمام این مراحل را درست انجام دهید مشکلی برای دریافت پروانه ساخت نخواهید داشت. اما تازه کار اصلی شما شروع شده است و باید از تخریب تا ساخت آپارتمانی جدید خود را وقف ساختمان جدیدتان کنید.

سیتاک با آشنایی کامل نسبت به تمام این مراحل اخذ جواز ساخت را در یکماه برایتان انجام می دهد.

مشاوره تخصصی و رایگان اخذ جواز ساخت

قبل از مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک با سیتاک تماس بگیرید. شما می توانید قبل از اقدام تمام جنبه های ساخت را از مشاوران ما بپرسید و بدون سوال بی جواب وارد دفتر خدمات شوید. سیتاک با توجه به تجربه ای که در اخذ جواز ساخت در مناطق ۱ و ۳ شهرداری تهران دارد می تواند بسیار سریع و تنها با اشراف بر ضوابط شهرداری وکیل شما در اخذ جواز ساخت باشد و زودتر از آنچه شما تصور می کنید جواز ساخت را برایتان مهیا می کند.

خدمات سیتاک در اخذ جواز ساخت

  • طراحی نقشه های ساختمانی در آتلیه سیتاک

  • طراحی نما طبق سلیقه شما و البته ضوابط شهرداری

  • در نظر گرفتن پارکینگ و طراحی بر اساس تعداد پارکینگها

  • ارائه برگ تعهد نظارت توسط مهندس ناظر

  • برگ تعهد محاسب (مهندس سازه)

  • آزمایش خاک

تیم مهندسی سیتاک که متشکل از مهندسین معمار و طراح، مهندسین محاسب، مهندسین تاسیسات و برق می باشد می تواند در طراحی نقشه ها علاوه بر دقت و اعمال سلیقه شما، سرعت را نیز در نظر گرفته و با کمترین میزان خطا در تایید نقشه ها در جهت اخذ جواز ساخت روال کار را به نمایندگی از شما انجام دهد.

 مشاوره و هماهنگی بازدید: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

نمونه کارها
روال اجرای پروژه
مراحل اخذ جواز ساخت
طراحی نقشه های معماری، سازه، تأسیسات و نما
تایید نقشه های معماری در شهرداری
تهیه نقشه های فاز ۲
تایید نقشه های فاز ۲ در نظام مهندسی تهران
حضور در کمسیون های تخصصی و پیگیری امور شهرداری
اخذ جواز یا پروانه نوسازی
اخذ جواز ساخت
خدمات سیتاک
طراحی ویلا

طراحی کامل نقشه های ویلا با بیش از ۱۰۰ پروژه طراحی شده در کشور

صنایع چوب سیتاک

طراحی و اجرای کلیه خدمات دکوراتیو چوبی اعم از کابینت آشپزخانه و ساخت مصنوعات چوبی

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل خود را با شیوه ها و طرح های خلاقانه انجام دهید.

مشاوره در طراحی و ساخت

سیتاک در کنار شماست و در بخش طراحی تا آخرین روز اجرا مشاور شما خواهد بود.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان های اداری و مسکونی در سبک های کلاسیک و مدرن تخصص سیتاک است.

دکوراسیون مغازه

ارائه جدیدترین طرح ها برای دکوراسیون مغازه شما بر اساس نوع محصولات و طیف مخاطبان شما در جهت افزایش فروش

مقالات
هزینه اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت
هزینه جواز ساخت
هزینه اخذ جواز ساخت دریافت جواز ساخت چقدر هزینه دارد؟ همانطور که  می دانید اخذ جواز ساخت در تهران بر اساس پهنه بندی و طرح جامع تفصیلی کلان شهر تهران
ادامه »
اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت
پیش نویس در اخذ جواز ساخت

پیش نویس در اخذ جواز ساخت در بحث اخذ جواز ساخت پیش نویس دقیقاً پس از پرداخت فیش عوارض شروع می شود. در ابتدا شما مراحلی مانند ثبت درخواست نوسازی

ادامه »
اخذ جواز ساخت
اخذ پایانکار ساختمانی

پایانکار ساختمان چیست؟ پس از اینکه شما ساختمان خود را احداث کردید می بایست از همان مرجعی که جواز ساخت را دریافت کردید یعنی همان شهرداری ها، درخواست صدور پایانکار

ادامه »
اخذ جواز ساخت
تراکم ساختمانی
تراکم ساختمانی تراکم در اخذ جواز ساخت حائز اهمیت است. در واقع میزان تراکم مجاز برای ساخت که در دستور نقشه مشخص می شود حداکثر متراژی است که شما می
ادامه »
اخذ جواز ساخت
چگونه ورودی منزل را زیبا کنیم؟

پس از یک روز طولانی که با پاسخ به ایمیل ها متعدد گذشته است، خوردن قهوه و رفت و آمد به اداره، تمام چیزی که در هنگام رسیدن به خانه

ادامه »
اخذ جواز ساخت
گچبری در بازسازی ساختمان (بخش اول)

گچبری در بازسازی ساختمان حتماً تا به حال تفاوت سقف های ساده با سقف هایی که از هنر گچبری بهره برده اند را درک کرده اید. گچبری هنری دیرین است

ادامه »
اخذ جواز ساخت
نکات مهم در اخذ جواز ساخت

جواز ساخت حتماً شما هم با سیتاک هم عقیده هستید که سرعت در اخذ جواز ساخت بسیار مهم است. هر چقدر شما سریعتر پروانه ساختمان را دریافت کنید به همان

ادامه »
اخذ جواز ساخت
بازسازی پارکینگ

بازسازی پارکینگ امروزه با توجه به ازدیاد اتومبیل در کلانشهر ها نیاز هر چه بیشتر به پارکینگ های عمومی و شخصی احساس می شود. هم برای حفاظت از اتومبیل شما

ادامه »
راه های ارتباطی

۰۲۱-۸۶۰۸۵۶۷۲

۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹

info@sitakdesign.com

آدرس

تهران، ونک، گاندی شمالی، پلاک ۴، واحد ۳

شنبه تا پنج شنبه

از ساعت ۹ تا ۲۰

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ - ۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹
۱۲۳
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type