برای اخذ جواز ساخت در سال ۹۷ باید چکار کرد؟

برای اخذ جواز ساخت در سال ۹۷ باید چکار کرد؟

برای اخذ جواز ساخت در سال ۹۷ باید چکار کرد؟

اخذ جواز ساخت در سال ۹۷ مانند گذشته است. اگر شما هم می خواهید خانه فرسوده و قدیمی خود را بکوبید و ساختمانی نو را جای آن بسازید، قبل از هر چیز نیاز به مجوز ساخت دارید. مجوز شروع فعالیت ساختمانی در تهران و دیگر شهرها را همانند دیگر مجوز های ساختمانی، فقط شهرداری ها می توانند صادر کنند. اخذ جواز ساخت در تهران مراحلی دارد که طی مراحل زیر به آنها خواهیم پرداخت. برای اینکه بتوانید سریعتر و با کیفیت بهتری در طراحی نقشه های ساختمانی جواز ساخت خود را بگیرید، حتماً با مشاوران سیتاک مشورت نمایید. سیتاک با تعدد پروژه در زمینه اخذ جواز ساخت در این زمینه وکیل و مهندس مشاور شماست.

اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت

۱ – تشکیل پرونده:

شما با در دست داشتن مدارک هویتی لازم و همچنین اصل سند ملک خود با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر تشکیل پرونده می دهید. این تشکیل پرونده صرفاً برای تخریب و نوسازی انجام می شود. مثلاً اگر شما بخواهید ملک خود را بازسازی کنید، نیاز به مجوز بازسازی ساختمان دارید. معمولاً تشکیل پرونده خیلی از شما زمان نخواهد گرفت. کافی است که درخواست خود را به صورت مکتوب و همراه با ارائه اسناد ملک به دفاتر خدمات الکترونیک تحویل دهید. درخواست شما در سیستم مرکزی شهرداری منطقه ثبت می شود و مراحل اخذ جواز ساخت ادامه خواهد داشت.

اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت

۲ – دستور نقشه:

پس از اینکه تشکیل پرونده دادید از طرف دفتر خدمات الکترونیک و شهرداری برای بازدید اولیه از ملک و تعیین متراژ و ابعاد دقیق ملک، کارشناسی در محل حضور پیدا می کند. ملک شما به لحاظ عرض گذر، ابعاد و اینکه آیا خلافی در ساخت مرتکب شده اید یا نه بررسی می کند. پس از این بررسی ها و برداشت دقیق ابعاد و زوایا دستور نقشه برای شما صادر می شود. دستور نقشه با تایید مستقیم رئیس طرح تفصیلی صادر می گردد. اطلاعاتی در دستور نقشه وجود دارد که به شما نشان می دهد چه متراژی را می توانید در چه میزان از سطح اشغال زمین خود بسازید. شما بر اساس اطلاعات موجود در دستور نقشه می توانید نقشه های معماری را به شهرداری منطقه تحویل دهید. سیتاک طراحی نقشه های معماری را برایتان انجام می دهد.

اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت

 

در دستور نقشه همانطور که از نامش پیداست به شما مجوز طراحی نقشه معماری داده می شود. طبق متراژ دقیق در دستور نقشه و تراکمی که به ملک شما تعلق خواهد گرفت می توانید نقشه ها را طراحی و به شهرداری ارائه دهید.

۳ – پرداخت فیش عوارض نوسازی:

پس از تایید نقشه معماری در شهرداری فیش عوارض نوسازی برای شما چاپ می شود که با پرداخت آن کار را به مرحله جدیدی می برید. پس از پرداخت شما مجوز خواهید داشت تا دیگر نقشه های ساختمانی را تکمیل کنید و به شهرداری ارائه دهید.

اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت

۴ – پیش نویس:

در این مرحله دیگر نقشه های ساختمانی را که طراحی کرده اید به شهرداری ارائه می کنید تا مورد بررسی قرار گیرند. نقشه هایی مانند نقشه سازه، نقشه تاسیسات برق، نقشه تاسیسات مکانیک و طراحی نما. پس از تایید تمام نقشه ها و معرفی مهندس ناظر و مجری عملاً کار شما در پیگیری اخذ جواز ساخت به پایان می رسد و شما می توانید جواز ساخت را دریافت کنید.

اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت

طراحی نما در پیش نویس امری است که به تازگی وارد شده است. شما می توانید با دادن تعهد ۱ الی ۳ ماهه به شهرداری، نقشه و طراحی نما را در این مدت ارائه کنید تا در کمسیون نما شهرداری بررسی و تایید شود.

شرکت سیتاک مجری کلیه امور ساختمانی در شهرداری تهران که شامل اخذ جواز ساخت و طراحی نقشه های ساختمانی است.

دیگر خدمات سیتاک

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

طراحی ویلا

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :