جواز ساخت و ارزش افزوده

جواز ساخت و ارزش افزوده

حتماً تا به حال در اطرافیان خود با افرادی که قصد فروش خانه کلنگی خود را داشته اند برخورد کرده اید. قیمت ملک کلنگی در هر منطقه وابسته به شرایط قیمت کلی ملک در آن مناطق تعریف می شود. عواملی همچون عرض ملک شما (بر ملک)، عرض گذری که ملک در آن واقع شده است، ابعاد زمین ملک همه و همه در تعیین قیمت ملک موثر هستند.

ولی تا کنون به این فکر کرده اید که چطور می شود ارزش افزوده ای را برای املاک کلنگی ایجاد کرد؟

برای پاسخ به این سوال باید خود را جای خریدار قرار دهید. شخصی که قصد تخریب و نوسازی ملک شما را بعد از خرید دارد به چه عواملی دقت می کند؟ یه راه ساده تر هم وجود دارد و آن اینست که بتوانید تقاضا را برای خرید ملک خود افزایش دهید. افزایش درخواست خرید حتماً تابع منافعی است که شما به خریداران هدیه می دهید.

اخذ جواز ساخت

گاهی اوقات اخذ جواز ساخت بزرگترین ارزش افزوده برای ملک کلنگیه شماست. فقط کافیست با اندکی هزینه ملک خود را آماده برای ساخت کنید. آنوقت سازندگان بیشتری پای معامله خرید ملک شما می آیند. برای اخذ جواز ساخت میتوانید به ۲ روش اقدام کنید.

۱ – وکیل حقوقی یا تیمی متشکل از مهندسین مشاور را برای این کار انتخاب کنید.

۲ – خودتان به صورت مستقیم راه را شروع کنید.

زمانی که طول می کشد تا خودتان دستور نقشه را اخذ و در نهایت جواز ساخت را دریافت کنید زمانی بین ۶۵ الی ۹۰ روز طول می کشد. این زمان به این شرط است که شما کمترین اتلاف وقت را در شهرداری داشته باشید و نقشه های شما با کمترین تعداد برگشت به تصویب برسد.

ولی زمانی که یک شرکت مهندسی طول می کشد تا شما را به پروانه ساخت برساند چیزی بین یکماه تا ۴۵ روز است. دلیل این اختلاف زمانی کاملاً واضح و روشن است. شرکت های ساختمانی یا مهندسین مشاور تجربه ای در اخذ جواز ساخت دارند که می توانند این زمان را به نصف کاهش دهند.

هزینه های شما اگر برای اخذ جواز ساخت خودتان اقدام کنید نیز بیشتر از حالتی است که کار را به مهندسین مشاور واگذار می کنید. شما برای هر بار طراحی یا اصلاح نقشه هم زمان و هم پولتان را از دست می دهید. بنابراین بهترین راه برای ایجاد ارزش افزوده برای ملک کلنگیتان اخذ جواز ساخت و واگذاری این کار به افراد واجد شرایط است. دقت کنید این ارزش اضافه فقط در قیمت ملک کلنگی شما نیست بلکه شما با این کار ملک خود را زودتر به فروش می رسانید.

 

سوال دوم اینجا مطرح می شود که شما بعد از فروش ملک کلنگی خود قصد خرید آپارتمان نوساز دارید یا خیر؟

اگر میخواهید ملک قدیمی و فرسوده خود را تبدیل به آپارتمانی شیک و نوساز کنید راه بهتری هم وجود دارد.

۱ – یا ملک خود را برای ساخت با سازنده های صادق و کاربلد منطقه خود مشارکت کنید.

۲ – یا ملک خود را با آپارتمان نوساز تعویض کرده و مابقی اختلاف ارزش ملک کلنگی با آپارتمان نوساز را پول نقد به صورت بلاعوض دریافت کنید.

این ۲ راه می تواند به شما کمک کند که زودتر به اهداف خود در تغییر محل سکونت برسید. اخذ جواز ساخت یا تعویض ملک کلنگی با نوساز.

 

سیتاک برای مشاوره در خدمت شماست.

اخذ جواز ساخت توسط سیتاک
اخذ جواز ساخت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *