طراحی نقشه و جواز ساخت

طراحی نقشه و جواز ساخت

نقش تعیین کننده طراحی بی نقص نقشه های ساختمانی در سرعت اخذ جواز ساخت

همانطور که میدانید همه چیز از نقشه ساختمان جدید شما شروع می شود. قبلاً گفته شد که بعد از دریافت دستور نقشه شما میبایست اقدام به طراحی نقشه معماری ساختمان خود کنید تا هر چه زودتر این پروسه طی شود و شما جواز ساخت را دریافت کنید. برای اینکه به این فرآیند سرعت بیشتری بدهید باید نقشه ای طراحی کنید که کمترین اشکال را دارا باشد و به سرعت توسط دفاتر الکترونیک شهر تایید و برای مراحل بعدی آماده شود.

چگونه نقشه ای بی نقص طراحی کنیم؟

حتماً برای شما نیز استفاده از تمامی فضاها مهم است و شما هم مثل همه افراد میخواهید که کمترین تلفات متراژ یا اصطلاحاً پرتی را داشته باشید. برای اینکار مهم است که زمین شما به صورت مربع کامل یا مستطیل باشد. اگر چنین نیست و زمین شما به خودی خود دارای قناصی در طول و عرض می باشد حتماً سعی کنید متراژ کم تلف شده را در سرویس بهداشتی یا حمام بگنجانید. با این کار از تلفات فضاهای اصلی مانند آشپزخانه، اتاق پذیرایی یا سالن، اتاق خواب  کم میکنید و این زیبایی در طراحی قطعاً نظر هر خریداری را به خود جلب می کند.

ولی نکته مهم این است که شما برای آنکه بتوانید نقشه اولیه را هم مطابق با سلیقه خود طراحی کنید و هم این طراحی مطابق با ضوابط شهرداری منطقه باشد میبایست از افرادی کمک بگیرید که در این زمینه دارای تجربه می باشند و حتماً قبلاً اینکار را انجام داده باشند. یادتان باشد تجربه و شناخت ضوابط هر منطقه از شهرداری برگ برنده شما در خریدن زمان شماست. هرچه بر این روند تسلط بیشتری داشته باشید زودتر جواز ساخت را دریافت می کنید.

اگر با روند طراحی نقشه آشنا نیستید یا برای اولین بار می خواهید ساختمان سازی را تجربه کنید با تیم های متخصص در این زمینه مشورت کنید تا آنها به نیابت و وکالت از شما نقشه ای را طراحی کنند که هم باب میل شماست و هم با کمترین خطای ممکن سریعترین راه برای دریافت تایید را طی می کند.

در هر صورت نگران نباشید سیتاک در کنار شماست.

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه اخذ جواز ساخت است.

دیگر خدمات سیتاک

بازسازی ساختمان

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *