پیش نویس در اخذ جواز ساخت

پیش نویس در اخذ جواز ساخت

پیش نویس در اخذ جواز ساخت

در بحث اخذ جواز ساخت پیش نویس دقیقاً پس از پرداخت فیش عوارض شروع می شود. در ابتدا شما مراحلی مانند ثبت درخواست نوسازی و تشکیل پرونده و مقدمات صدور دستور نقشه را گذرانده اید. پس از صدور دستور نقشه نوبت به طراحی نقشه معماری رسیده است. نقشه معماری شما توسط شهرداری تایید می شود و فیش عوارض نوسازی برای ملک شما چاپ می شود. پس از پرداخت فیش عوارض نوبت به مرحله پیش نویس می رسد. برای اخذ جواز ساخت با سیتاک همراه باشید.

اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت

۱ – استعلام و تایید آزمایش خاک:

اولین مرحله پیش نویس استعلام و تایید آزمایش خاک ملک شما از سوی شهرداری است. در آزمایش خاک سازمان هایی که صلاحیت بررسی و آزمایش خاک را دارند نتایج را کتباً مشخص می کنند و شهرداری آنها را بررسی و در نهایت تایید می کند. در این مرحله شما می بایست برگه آزمایش خاک و همچنین دفترچه آزمایش خاک را نیز به شهرداری ارائه دهید. یکی از اقدامات مهم مالک در این مرحله محضری کردن برگه آزمایش خاک است. پس از این استعلام از سوی شهرداری آزمایش خاک توسط سازمان نظام مهندسی تایید می شود و در پی آن شهرداری نیز آنرا تایید می کند.

اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت

۲ – ارائه برگه های محاسبات و تاسیسات:

قدم دوم در مراحل اخذ جواز ساخت بخصوص زمان جمع آوری پیش نویس ارائه برگه های تعهد مهندسی به شهرداری است. شما می بایست این برگه ها تهیه و به شهرداری ارائه کنید. همزمان با اینکار می توانید چک لیست های مجاز را برای شهرداری آماده کنید. چک لیست های زلزله، سازه نگهبان، مبحث ۱۹ ، مبحث ۶ و چک لیست مصرف بهینه آب را تهیه نمایید و جهت بررسی به شهرداری بفرستید. سیتاک تمام این اقدامات را در اخذ جواز ساخت برای شما انجام می دهد.

اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت

۳ – ارائه نقشه های سازه و تاسیسات:

پس از تایید برگه ها شما می بایست نقشه های سازه و محاسبات برق و مکانیک را جهت بررسی و تایید به شهرداری ارائه کنید. در این مرحله دقت داشته باشید نوع سازه های بتنی و فلزی مهم هستند. هم در بحث هزینه های شما در اجرای اسکلت و هم در جهت مقاوم بودن سازه در برابر زلزله. شرکت سیتاک به صورت رایگان نقشه های شما را بررسی می کند تا از سنگین سازی یا سبک بودن و غیر ایمن بودن اسکلت در نقشه سازه شما را مطلع سازد.

اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت

۴ – ارائه و تایید طراحی نما:

نوبتی هم باشد نوبت به طراحی نما می رسد. طراحی نما از ابتدای سال ۹۴ در مرحله اخذ جواز ساخت بررسی می شود. شما در این مرحله می بایست طراحی نما برای ساختمان خود را به شهرداری ارائه کنید و در کمسیون نمای شهرداری تایید شود. بقیه کارها روال اداری اخذ جواز ساخت است. در نهایت منتظر اعلام مهندس ناظر توسط سازمان نظام مهندسی بمانید و پس از مشخص شدن ناظر قرارداد مالک با ناظر و برگه تعهد ناظر را به شهرداری ارائه کنید. شما به آخر کار اخذ جواز ساخت رسیده اید. پس از بررسی های نهایی در شهرداری و تایید مسئولان شهرداری منطقه پروانه ساخت برای ملک شما صادر می شود.

اخذ جواز ساخت
اخذ جواز ساخت

شرکت سیتاک ارائه دهنده پکیج پیگیری و طراحی جواز ساخت از ابتدا تا دریافت پروانه ساخت

دیگر خدمات سیتاک

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :