اتاق کودک خود را خودتان بازسازی کنید

اتاق کودک خود را خودتان بازسازی کنید

اتاق کودک خود را خودتان بازسازی کنید

در ادامه مباحث مربوط به بازسازی ساختمان و آپارتمان های مسکونی به مقوله ی بازسازی اتاق کودک می رسیم. اتاق کودک شما از جنبه های مختلفی دارای اهمیت است. آرامش و امنیت خاطر کودک شما در گرو انتخاب مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق اوست. هر چه سعی کنید این طراحی را علمی تر و اصولی تر انجام دهید به هدف خود که همان آرامش بیشتر فرزندتان است نزدیک تر می شوید. نکته ای که امروز سیتاک به آن می پردازد این است که شما با وسایل و ابزار های بسیار ساده می توانید خود از عهده این طراحی برآیید. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

رنگ ها را صحیح انتخاب کنید:

اگر در زمینه روانشناسی رنگ های کودک مطالعه نمایید می توانید بهترین و مناسب ترین رنگ ها را برای اتاق کودک خود انتخاب کنید. یکی از ابزارهای اولیه و نسبتاً ارزان در مقوله بازسازی ساختمان استفاده از رنگ های ساختمانی است. رنگ آبی آسمانی، زرد، کرم، قهوه ای و بنفش از جمله رنگ هایی است که برای اتاق مناسب است. رنگ زرد رنگ شادی است. بوسیله رنگ آبی آرامش را در محیط بیشتر می کنید و رنگ های کرم، قهوه ای و بنفش نیز در بالا بردن هیجان کودک و ضریب هوشیاری او تاثیر بسزایی دارد. در ضمن بحث نقاشی اتاق کودک از جمله اقداماتی است که خود شما نیز می توانید انجام دهید. یادتان باشد در این زمینه با کودک خود نیز مشورت نمایید. علاقه او در تزئین اتاقش بسیار مهم است.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

اسباب بازی ها را فراموش نکنید:

این مبحث قبل از اینکه در زمینه بازسازی ساختمان مطرح شود در مقوله طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت پیدا می کند. اسباب بازیها تمام دنیای کودکان هستند. آنها بوسیله بازیها به رشد فکری می رسند. می توانند هیجانات خود را با وسایل بازی تخلیه کنند و بسیاری از مطالب آموزشی را حین باز کردن فرا بگیرند. بنابراین از وسایلی در اتاق کودک خود استفاده کنید که ضمن تحریک رشته های عصبی – هیجانی، به صورت فیزیکی نیز قابلیت داشته باشند. یعنی کودک شما را وادار به تحرک کنند. استفاده از سبد های کوچک ورزش بسکتبال مثال خوبی برای درک بیشتر این مطلب است. رنگ این وسایل را نیز می توانید با رنگ محیط بسنجید. پیشنهاد سیتاک استفاده از رنگ آبی برای دیوار ها و رنگ های مکمل برای نقاشی و اسباب بازی ها است.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

رنج سنی کودک خود را در نظر بگیرید:

کودکان در سنین مختلف دارای توقعات متفاوتی هستند. آنها در تمام دوران کودکی خود بازی کردن و تفریح را به یک شکل نگاه نمی کنند. شما می توانید با توجه به شناختی که از فرزند خود دارید اتاق وی را طراحی کنید. استفاده از تخت خواب با ارتفاع مناسب یا آویزان کردن تابلوهای نقاشی کاراکتر های محبوب او می تواند در رسیدن به آرامش بیشتر و رشد سطح فکری او کمک کند. البته به یاد داشته باشید استفاده از تابلوهایی بی خطر را در نظر بگیرید. تابلوهایی که بجای سطوح شیشه ای از سطوح طلقی بهره می برند مناسب تر هستند.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

شرکت سیتاک طراح و مشاور اختصاصی شما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

چیلر

خانه هوشمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :