اجرای سقف در بازسازی ساختمان

اجرای سقف در بازسازی ساختمان

اجرای سقف در بازسازی ساختمان

در ساختمان هایی که نیاز به بازسازی دارند سقف از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر شما می خواهید که آپارتمان فرسوده خود را بازسازی نمایید می بایست تمام بخش ها و قسمت هایی که در بازسازی ساختمان تغییر می کنند را لیست کنید. سپس با توجه به اولویت بندی و برنامه ریزی در بازسازی ساختمان که در مقاله قبلی در همین سایت به آنها اشاره شده، کار را آغاز نمایید. شرکت سیتاک علاوه بر ارائه مشاوره رایگان و بازدید توسط کارشناسان مهندس خود طرح ها و ایده های ناب را به مرحله اجرا خواهد گذاشت. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

ابتدا طراحی سقف جدید را انجام دهید:

برای اینکه ساختمان شما پس از بازسازی به دل شما بنشیند و زیبایی را در کنار دوام داشته باشید می بایست قبل از تخریب طرح فعلی سقف، طرح جدید را آماده کنید. معمولاً تمام طرح های هندسی مانند دایره، بیضی، چند ضلعی، لوزی و … قابلیت اجرا شدن در سقف را دارند. سیتاک با توجه به علاقه و سلیقه شما طرح مورد نظر شما را آماده کرده و در بخش ظریف کاری طرح را به سلیقه شما نزدیک می کند. در اجرای اشکال هندسی در سقف معمولاً از رابیتس کاری استفاده می شود. زیرکار طرح ابتدا بوسیله رابیتس بر روی سقف کار می شود و سپس تیم های اجرایی گچ کاری روی رابیتس را گچ می کنند. استفاده از هالوژه های مخصوص نیز در همین مرحله پیش بینی شده و جایگذاری می شوند. در آخر طرح تکمیل شده نقاشی می شود.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

هماهنگی طرح سقفی در کل خانه:

یکی از اصولی که در بازسازی ساختمان به ویژه بخش سقف در نظر گرفته می شود این است که سقف های منزل شما از یک طرح مادر پیروی کنند. حتماً تعدا سقف در آپارتمان شما بیش از یک عدد است. شما می توانید برای هر سقف به صورت مجزا یک طرح جداگانه را اجرا کنید. ولی بهتر است از یک طرح واحد در تمام سقف ها استفاده شود. این عمل به هماهنگی بصری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما نیز کمک می کند. زیبایی در بازسازی ساختمان توسط تیم های حرفه ای که تخصص اینکار را دارند ساختنی است. به یاد داشته باشید اگر از طرح های مجزا برای سقف ها استفاده کردید طراحی داخلی هر بخش را نیز به صورت متفاوت در نظر بگیرید. فضای پذیرایی با فضای نشیمن می بایست طراحی متفاوتی داشته باشند.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

نورمخفی عامل دیگر زیبایی است:

در طراحی و اجرای سقف ها می توانید علاوه بر طراحی مرکز سقف که به صورت گل یا ساده خواهد بود، فضای نورمخفی را نیز در نظر بگیرید. نورمخفی عاملی است که با یک کد ارتفاعی از سقف اصلی، زیر آن اجرا می شود و دور تا دور سقف شما اجرا می شود. با فاصله های مشخصی از یکدیگر هالوژن ها کار می شوند و به کمک همپوشانی نور محیط را تامین می کنند. نورمخفی در سقف هم باعث بوجود آمدن نورهای رنگی نزدیک سقف اصلی در نوار کناری خواهند شد و هم با توجه به هالوژن هایی که در زیر سقف فرعی کار می شوند نور محیط را بیشتر خواهند کرد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

شرکت سیتاک مشاور و مجری امور بازسازی ساختمان

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :