چرا در بازسازی ساختمان از پنجره های UPVC استفاده می شود؟

چرا در بازسازی ساختمان از پنجره های UPVC استفاده می شود؟

چرا در بازسازی ساختمان از پنجره های UPVC استفاده می شود؟

بازسازی ساختمان ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود. فرسودگی ساختمان از مهم ترین دلایل بازسازی ساختمان به شمار می رود. همانطور که می دانید هزینه های تخریب و نوسازی ملک نسبت به بازسازی ساختمان بالاست و تا زمان آمادگی لازم به لحاظ مالی می بایست صبر کردد.

بازسازی ساختمان روش های متعدد و گوناگونی دارد. ولی در تمام روش ها چیزی که بسیار دارای اهمیت است این است که خانه را با کیفیت بالایی بازسازی کنیم. حساسیت سیتاک روی کیفیت به این دلیل است که شما بتوانید چند سال دیگر و بدون استرس از ساختمان خود استفاده کنید.

پنجره upvc در بازسازی ساختمان
پنجره upvc در بازسازی ساختمان

 

امروز قصد داریم در مورد دلایل استفاده پنجره های UPVC در بازسازی ساختمان با شما صحبت کنیم. امروزه چه در ساختمان سازی و چه در بازسازی ساختمان بهتر است به جای پنجره های فلزی و آلمینیومی از پروفیل های UPVC استفاده شود.

مزایای پنجره های UPVC :

   ۱ – دوام و استحکام بالا:

پروفیل های UPVC دارای دوام و مقاومت بالایی در برابر تابش مستقیم نور خورشید هستند. شما می توانید با خیال راحت سالهای زیادی از این متریال استفاده کنید.

پنجره upvc در بازسازی ساختمان
پنجره upvc در بازسازی ساختمان

   ۲ – ثبات رنگ:

در گذشته از فلزات بویژه آهن برای فریم پنجره ها استفاده میشد. ضعف آهن در برابر رطوبت و خوردگی و زنگ زدگی باعث شد استفاده از آهن منسوخ شود. یکی از دلایل استفاده از UPVC در بازسازی ساختمان ثبات رنگ این متریال است. این متریال به دلیل مقاومت فیزیکی بالا در برابر هرگونه تغییر رنگ مقاوم است. رنگ پروفیل UPVC سفید است.

   ۳ – عایق بندی در برابر سرما و گرما:

پروفیل UPVC عایق بسیار مناسبی است در برابر سرما و گرما. یکی از مهمترین دلایل جایگزینی UPVC با فلزات در بازسازی ساختمان همین خاصیت عایق بودن این متریال است. وقتی از UPVC استفاده می کنید اتلاف انرژی کمتری در منزل خواهید داشت. بازسازی ساختمان برای کمک به صرفه جویی در مصرف انرژی انجام می گیرید. بنابراین شما در تابستان هوای خنک شده بیشتری را حفظ خواهید کرد و در زمستان گرمای محیط را در منزل نگه خواهید داشت. این خاصیت به دلیل تبادل گرمایی بسیار پایین UPVC است.

پنجره upvc در بازسازی ساختمان
پنجره upvc در بازسازی ساختمان

  ۴ – عایق بندی در برابر آلودگی‌های صوتی و گردو غبار:

همانطور که می دانید در بازسازی ساختمان و در پنجره های UPVC از شیشه های ۲ جداره استفاده می شود. شیشه های ۲ جداره و گازی که در بین فاصله ۴ میلیمتری شیشه ها وجود دارد باعث این عایق بندی می شود. به شدت در مقابل آلودگی صوتی و گرد و غبار مقاوم است. هر ملکی که در هنگام بازسازی ساختمان از UPVC استفاده می کند، سکوت بیشتری را تجربه می کند. آلودگی هوا و وجود گرد و غبار هم در کلان شهرها معضلی است که با استفاده از متریال پنجره ۲ جداره تا حد بسیار زیادی برای ساکنان رفع می شود.

  ۵ – امکان ساخت و اجرای همه اشکال هندسی بدون محدودیت:

پروفیل مورد استفاده در پنجره های UPVC به شدت دارای انعطاف در شکل دهی هستند و در هنگام ساخت به تمام اشکال هندسی و در تمام اندازه ها قابل ساخت می باشند. در فضاهای بزرگ می توان از پنجره های چند تکه استفاده کرد که به هر کدام از تکه ها به صورت فیکس در کنار هم قرار میگیرند.

پنجره upvc در بازسازی ساختمان
پنجره upvc در بازسازی ساختمان

   ۶ – تنوع بسیار بالا در بازشوها:

در بازسازی ساختمان توجه به بازشوهای پنجره ها نیز مهم است. اینکه افراد یک ملک پس از بازسازی ساختمان چه میزان از راحتی را تجربه می کنند برای سیتاک اهمیت دارد. پنجره های UPVC با حالت بازشو معمولی به چپ و راست و همچنین بازشو زاویه دار از بالا به پایین این تنوع را بوجود آوره اند. هر کدام از حالات بازشوها کاربری خاص خود را دارند. اگر فقط می خواهید هوای منزل را عوض کنید می توانید از حالت بازشو ایستاده استفاده کنید. هر دو حالت بازشو می تواند روی تک تک پنجره ها اعمال شود.

  ۷ – امکان استفاده از یراق آلات الکترونیکی:

این خاصیت به دلیل انعطاف فیزیکی پروفیل پدید می آید. همانطور که شما می توانید از یراق آلات معمولی و گاهاً لوکس برای پنجره ها استفاده کنید، می توانید از یراق آلات الکترونیکی نیز استفاده کنید. سیتاک در بخش خانه هوشمند با استفاده از تجهیزات الکتونیکی این امکان را فراهم کرده است که روی پنجره های UPVC از مگنت های امنیتی استفاده کنید. این مگنت ها حالت بازماندن پنجره ها و بازشدن غیر مجاز آنها را به شما گزارش می دهند که خاصیت دزدگیر دارند.

پنجره upvc در بازسازی ساختمان
پنجره upvc در بازسازی ساختمان

   ۸ – غیرقابل اشتعال:

زمانی که در بازسازی ساختمان از پنجره های ۲ جداره استفاده می کنید خیالتان از آتش سوزی پنجره ها راحت باشد. اینگونه متریال غیر قابل اشتعال هستند و به خودی خود آتش زا نیستند. در برابر حرارت مستقیم آتش نیز تا حد قابل قبولی مقاومت دارند ولی فقط تا حدی.

    ۹ – متناسب با شرایط مختلف آب و هوایی:

پروفیل های UPVC به دلیل مقاوت گرمایی، رطوبتی، حرارتی و ثبات رنگی که دارند تقریباً در تمام شرایط آب و هوایی کشور قابل استفاده هستند. شما در شهرهای شمالی که رطوبت زیادی دارند تا شهرهای جنوبی که گرمای بیشتری را تجربه می کنند، می توانید از پنجره های ۲ جداره استفاده کنید.

پنجره upvc در بازسازی ساختمان
پنجره upvc در بازسازی ساختمان

 

در بازسازی ساختمان اندازه ی فریم های پنجره ها برداشته شده و در طی یک سفارش پنجره های UPVC ساخته می شوند. این پنجره ها توسط نصابان شرکت های سازنده نصب می شوند. عایق کاری در هنگام نصب مقوله ای بسیار مهم است که با نظارت سیتاک، توسط نصابان انجام میشود.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :