امور اجرایی آشپزخانه در بازسازی ساختمان (بخش دوم)

امور اجرایی آشپزخانه در بازسازی ساختمان (بخش دوم)

امور اجرایی آشپزخانه در بازسازی ساختمان (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره شد آشپزخانه از اولویت های بازسازی ساختمان است. نگاه طراحان داخلی در بازسازی ساختمان بسیار مهم است. این نکته که شما تمایل دارید آشپزخانه خود را تبدیل به محلی برای گپ و گفت های ساده ی خانوادگی کنید یا صرفاً کاربری طبخ غذا را برای آشپزخانه می پسندید در بازسازی آن تاثیر گذار است. در این بخش به نکاتی پیرامون همین موضوع می پردازیم. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

متراژ آشپزخانه شما مهم است:

شما می توانید با توجه به اندازه های داخلی در معماری آپارتمان خود اندازه ی آشپزخانه را نیز تغییر دهید. شما می توانید با از بین بردن فضای محرمیت بین آشپزخانه و سایر فضاها، آشپزخانه قدیمی را تبدیل به آشپزخانه اپن و مدرن کنید. این کار را می توانید با کنسول هایی از کابینت های آشپزخانه انجام دهید. این عمل برای شما ۲ کاربری مختلف را به همراه خواهد داشت. اول اینکه متراژ آشپزخانه شما را تا حد نیاز بزرگ می کند و دوم اینکه می توانید هم از کابینت در معنا و مفهوم خود استفاده کنید و هم کابینت را به عنوان حائلی دیوارگونه بکار ببرید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

سیتاک پیشنهاد می دهد که یک تیغه ی نازک را در آشپزخانه های اپن اجرا کنید. هماهنگی بین سقف آشپزخانه اپن در آرک گذاری و همین تیغه نازک بسیار مهم است. شما می توانید با نورپردازی در آرک آشپزخانه روی کنسول کابینت های اپن را تزئین کنید. هر چه بتوانید از فضای داخل آشپزخانه استفاده بیشتری ببرید بهتر است. یکی از اهداف بازسازی ساختمان های قدیمی نیز همین است. تبدیل فضاها به فضاهایی که موارد استفاده بیشتری دارند. سیتاک در این زمینه نیز مشاور شماست و طرح هایی برای آشپزخانه شما ارائه می کند.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

کابینت ها را طراحی کنید:

یکی دیگر از امور اجرایی در بازسازی ساختمان بخصوص بخش آشپزخانه طراحی و اجرای کابینت ها است. کابینت ها روح آشپزخانه بشمار می روند. شما بدون کابینت معنا و مفهوم آشپزخانه را درک نخواهید کرد. در گذشته از کابینت های کمدی برای آشپزخانه استفاده می شد که بسیار ساده و در عین حال رایج بود. این کابینت ها فقط مانند کمدهایی عمل می کردند که جایگاه نگهداری ظروف به شمار می رفتند. اما امروزه کابینت های آشپزخانه تمام ماهیت یک آشپزخانه هستند. حتماً شما نیز از وسایل و تجهیزات زیادی در آشپزخانه خود استفاده می کنید. کابینت ها برای تک تک تجهیزات برقی آشپزخانه شما فضاهای خاصی دارند. در مقاله های بعدی کابینت های مدرن امروزی را به شما معرفی خواهیم کرد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

شرکت سیتاک طراح و مجری انواع سبک ها در بازسازی ساختمان ها و آپارتمان های مسکونی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :