اولویت بندی در بازسازی ساختمان

اولویت بندی در بازسازی ساختمان

اولویت بندی در بازسازی ساختمان

همانطور که می دانید بازسازی ساختمان به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که در جهت تغییرات اساسی ساختمان های فرسوده انجام می شود. ممکن است این تغییرات بسیار بنیادی باشد یا خیلی سطحی. ولی به هر حال انجام فعالیت ها و تغییرات فیزیکی در زیرساخت های ساختمان و رویه ملک را بازسازی ساختمان می گویند. امروز سیتاک قصد دارد تا با بررسی اولویت ها در بازسازی ساختمان موارد کم اهمیت تر را از ذهن شما دور سازد. البته ناگفته نماند که در بازسازی ساختمان سعی می شود تمام موارد به انجام برسد ولی با اولویت بندی می توانید در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنید. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

استحکام بنا اولویت اول است:

اگر ملک یا آپارتمان شما دچار فرسودگی است اولویت اول شما در بازسازی ساختمان تغییرات در بخش هایی است که باعث استحکام هر چه بیشتر بنا می شود. شما ابتدا می بایست خرابی های ساختمان در بخش های تاسیساتی و مقاومتی سازه را تشخیص دهید و سپس برای رفع آنها برنامه ریزی نمایید. گاهی دیده شده است در بازسازی ساختمان های قدیمی به ساخت متراژ اضافه مبادرت می شود. اینکار بدون مشورت با مهندسین سازه و تست های استحکام بنا اصلاً صحیح نیست. ممکن است باعث فشار بیش از حد روی فنداسیون ساختمان شود و تخریب را به دنبال داشته باشد. بنابراین هنگام بازسازی ساختمان اولویت اول شما می بایست به مباحث استحکام بنا داده شود. سیتاک با تست های فنی و حضور متخصصین در پروژه شما اینکار را انجام خواهد داد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

سرویس و حمام را در گام دوم بازسازی کنید:

با توجه به هزینه هایی که در بخش های مختلف بازسازی ساختمان برای شما پیش می آید پیشنهاد سیتاک بازسازی حمام و سرویس های بهداشتی است. شما می توانید در گام دوم که گاهی تبدیل به اولین قدم نیز می شود به بازسازی حمام و سرویس بپردازید. عایق کاری و ایزوله کردن رطوبتی حمام و سرویس و همچنین تعویض کاشیها و سرامیک کف از جمله اقدامات اولیه در بازسازی این محل ها است. شما می توانید برای لوکس شدن بیشتر حمام و سرویس از کابین های مخصوص دوش، وان های لوکس حمام، توالت فرنگی، خشک کن برقی و دیگر تجهیزات نیز استفاده کنید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

آشپزخانه قبل از اتاق ها بازسازی شود:

مقر فرماندهی خانم های خانه دار از آشپزخانه شروع می شود. آشپزخانه جایی است که تمام اعضای خانه در آن رفت و آمد دارند و احساس همه ی ساکنین در ورود به آشپزخانه احساسی خوب و عالی است. بنابراین اولویت بعدی شما در بازسازی ساختمان تعمیرات و تغییرات در آشپزخانه خواهد بود. شما می توانید با تعویض کاشی ها و سرامیک آشپزخانه شروع کنید. بازسازی را با تعویض کابینت های فرسوده ادامه دهید و در آخر هم نورپردازی یا تغییرات در دکور سقف را تجربه نمایید. هر چقدر که می توانید برای آشپزخانه هزینه کنید. آشپزخانه تنها محلی است که به تمام ساکنین انرژی می دهد. تنها هزینه عمده ی شما در بازسازی ساختمان همین کابینت های آشپزخانه خواهد بود. البته اگر نیازی به تغییر و جابجایی دیوارها نباشد. شما می توانید در بخش تعویض کابینت ها جایگذاری لوازم برقی را نیز انجام دهید. البته این امر با توجه به متراژ آشپزخانه شما قابل انجام است.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

پذیرایی و نشیمن را دریابید:

پس از آشپزخانه نوبت به اتاق پذیرایی یا نشیمن می رسد. عمده تغیرات شما در این اولویت تغییرات در سقف و کف این فضا خواهد بود. اگر اتاق پذیرایی را بازسازی می کنید می توانید از طرح های متنوع سقفی برای لوستر استفاده کنید. کف پذیرایی را با سرامیک های پرسلانی بدون بند فرش کنید. رنگ این سرامیک ها به انتخاب خود شما و متناسب با طراحی دکوراسیون داخلی منزل انتخاب می شود. دیوارهای اتاق نشیمن را می توانید به طرق مختلف بازسازی نمایید. استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری یا حتی پارکت های دیواری (دیوارکوب) برای فضای نشیمن مناسب هستند. سعی کنید در بازسازی پذیرایی و اتاق نشیمن بیشترین هماهنگی را در محیط ایجاد کنید.فقط در صورت هماهنگی کامل تغییراتی که ایجاد می کنید به چشم می آید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

اتاق خواب ها اولویت آخر هستند:

هرچند که اتاق خواب ها در بسیاری از خانواده های ایرانی از جمله فضاهای محبوب به شمار می روند ولی شما سعی کنید تا اولویت آخرتان بازسازی اتاق خواب ها باشد. زیرا اتاق خواب ها معمولاً از دسترسی اقوام و میهمانان دور خواهد بود و می توان با صرف هزینه های بسیار کمتری آنها را بازسازی کرد. شما می توانید با تعویض نوع نورپردازی و یک رنگ آمیزی ساده دیواری یا انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب تحول خوبی در اتاق خواب پدید آورید. بنابراین نیازی نیست تمرکز خود در بازسازی ساختمان را روی اتاق خواب بگذارید. یادتان باشد اتاق خواب ها از جمله فضاهای مهم هستند و شما در بازسازی آنها کم نگذارید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

برای انجام بازسازی ساختمان نیاز به برنامه ریزی خواهید داشت. سیتاک این برنامه را در چند فاز مختلف انجام می دهد. برنامه ریزی در تغییرات طبق سلیقه شما، برنامه ریزی خرید متریال های مورد نیاز و برنامه زمان بندی در اجرا از جمله محاسباتی است که سیتاک در پروژه شما انجام می دهد.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری امور بازسازی ساختمان تا انتهای پروژه در کنار شماست.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :