برای بازسازی آشپزخانه آستین ها را بالا بزنید

برای بازسازی آشپزخانه آستین ها را بالا بزنید
بازسازی آشپزخانه

برای بازسازی آشپزخانه آستین ها را بالا بزنید

همانطور که می دانید بازسازی ساختمان راهی برای تمدید سکونت در آپارتمان قدیمی و فرسوده است. بازسازی ساختمان راهی است آسانتر نسبت به تخریب و نوسازی آپارتمان شما و این مزیت را دارد که تنها شما، برای بازسازی داخلی ساختمان خود تصمیم گیرنده هستید. در هنگام تخریب و نوسازی تمام مالکین می بایست به یک نفر وکالت کاری دهند تا امور اخذ جواز ساخت در شهرداری پیگیری شود.

برای بازسازی آشپزخانه علاوه بر داشتن تخصص به افراد با تجربه هم نیاز خواهید داشت. افرادی که در هر بخش بتوانند کارشان را به درستی انجام دهند. برای اینکه بتوانید بازسازی آشپزخانه در آپارتمان خود را انجام دهید ابتدا لیستی از اقداماتی که لازم است صورت پذیرد، بنویسید. سپس بر اساس اولویت های لیست خود اقدام نمایید و افراد با تجربه را وارد کار کنید. با آنها قرارداد کاری ببندید و زمان اجرای وظیفه و مسئولیتشان را در قرارداد ذکر کنید. با سیتاک همراه باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

برای بازسازی ساختمان نیز نیاز به اخذ مجوز بازسازی داریم ولی مراحل اداری آن بسیار ساده تر از اخذ جواز تخریب و نوسازی است. حال که تصمیم گرفته اید آپارتمان خود را بازسازی کنید بهتر است خودتان آستین ها را بالا بزنید. اخذ مجوز فعالیت های بازسازی و تغییرات جزئی داخلی نیاز به مدارکی خواهد داشت که شما پس از در دست داشتن آنها می توانید به ناحیه مربوطه شهرداری مراجعه کرده و آنها مجوز فعالیت زمانداری را برایتان صادر خواهند کرد.

یادتان باشد اگر بدون مجوز اقدام نمایید شهرداری می تواند جلوی فعالیت شما را بگیرد. نگران نباشید سیتاک از ابتدای این امر در کنار شماست. برای آغاز یک بازسازی خوب از آشپزخانه شروع کنید. امروز سیتاک نکاتی را در مورد مراحل بازسازی آشپزخانه با شما در میان می گذارد. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه جدید را طراحی کنید:

ابتدا و قبل از هر اقدام اجرایی طراحی را آغاز کنید. شما با توجه به متراژ و مساحت آشپزخانه می توانید طرحی را روی کاغذ بکشید و طبق آن طرح امور اجرایی را آغاز نمایید. داشتن طرح اولیه مزایای بسیاری دارد که می توان از مهمترین آنها به صرفه جویی در زمان و هزینه ها اشاره کرد. داشتن طرح اولیه باعث می شود مسیر بازسازی در آشپزخانه کاملاً برای شما روشن شود. شما می دانید که کدام قسمتها را باید تغییر دهید و دقیقاً نسبت به تغییرات همان فضاها اقدام می کنید.

سیتاک پیشنهاد می دهد طرح مورد نظر برای بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان را از شرکت های تخصصی دریافت نمایید. آنها با برداشت اندازه ها طرح های ۳ بعدی را به شما ارائه می کنند که قبل از اجرا ساختمان جدید را به شما نشان می دهند. بنابراین قبل از آغاز کار، برای بازسازی با کیفیت آشپزخانه طراحی اولیه را انجام دهید. حتی شده به صورت دستی و روی یک برگ کاغذ. این امر خیلی مهم است زیرا می تواند بسیاری از هزینه های شما در اجرا کاهش دهد. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی آشپزخانه

کاشی کاری:

اقدام دومی که می بایست صورت گیرد تعیین وضعیت کاشی های آشپزخانه است. اگر از طرح و مدل و رنگ کاشی های آشپزخانه خسته شده اید، می توانید آنها را تغییر دهید. اینکار مستلزم داشتن اندازه های دقیق دیواره های آشپزخانه است. شما با داشتن اندازه ها، کاشی های مورد نظر را به متراژ مورد نیاز خریداری می کنید.

در موقع اجرا و چسباندن کاشی ها به دیوار بهتر است از تیم های اجرایی کمک بگیرید. پرداخت کمی اجرت برای نصب هر متر کاشی خیلی بهتر از این است که کار شما خراب شود. تیم های اجرایی ابتدا کاشی های قدیمی را تخریب و سپس کاشی های جدید را با رعایت اصول فنی نصب می کنند. شما می توانید نسبت به تعویض سرامیک های کف آشپزخانه نیز اقدام کنید. برای اینکار حتماً از تیم های تخصصی اجرا کمک بگیرید.

بازسازی آشپزخانه

شیب بندی را رعایت کنید:

برای اجرا و تعویض سرامیک های کف آشپزخانه مسئله ای که از همه مهمتر است رعایت شیب بندی است. شیب مناسب در آشپزخانه از کناره دیواره ها به سمت مرکز و لوله خروجی آبراه امری است که می بایست به صورت اصولی و دقیق انجام شود. اگر شیب بندی را رعایت نکنید برای هر بار شستن کف آشپزخانه به دردسر می افتید. پس از اینکه سرامیک های قبلی از کف آشپزخانه برداشته شد و شیب بندی اصولی لحاظ گردید نوبت به نصب سرامیک های جدید می رسد.

سرامیک های جدید ویژه آشپزخانه در اندازه های ۵۰ * ۵۰ و همچنین ۶۰ * ۶۰ ساخته شده اند که انتخاب مناسبی هستند. شما می توانید رنگ سرامیک ها را با کابینت ها و کاشی های دیوار ست کنید. هرچه هماهنگی و نظم بصری در آشپزخانه بیشتر باشد بهتر است. سیتاک مشاور شما در بحث طراحی و اجرا است.

بازسازی آشپزخانه

کابینت آشپزخانه:

حتماً در آپارتمان شما کابینت های آشپزخانه نیز فرسوده هستند. شما می توانید برای تعویض کابینت های قدیمی با کابینت های جدید از کارگاه های تولید کابینت کمک بگیرید. آنها با توجه به اندازه آشپزخانه شما طرح های مناسبی دارند که می توانید از بین آنها انتخاب نمایید. کابینت های MDF یا کابینت های فلزی با درب های MDF انتخاب مناسبی برای آشپزخانه شما هستند.

البته شما می توانید کابینت های لوکس تری را نیز خریداری نمایید. معمولاً قیمت هر متر کابینت در تهران از ۴۵۰ هزار تومان شروع می شود و تا ۲ میلیون تومان نیز ادامه پیدا می کند. انتخاب کابینت آشپزخانه بر اساس قیمت و کیفیت حق شماست.

بازسازی آشپزخانه

نورپردازی:

یکی از المان هایی که می تواند آشپزخانه شما را تبدیل به آشپزخانه ای خاص کند بحث نورپردازی است. امروزه نورپردازی تبدیل به یک علم و دانش شده است و بدون داشتن تجربه نمی توان از پس نورپردازی داخلی منزل برآمد. نورپردازی در آشپزخانه به دو بخش تقسیم می شود. نورپردازی آرک که بیشتر برای تزئین عناصر دکوراتیو به کار می رود و نورپردازی کنسول آشپزخانه که بسیار کاربردی است. شما می توانید بالای تاج کابینت ها را با هالوژن های مخصوص کار کنید و نور آنها را به صورت دلخواه تنظیم نمایید.

یادتان باشد نور آشپزخانه نباید خیلی رنگی باشد. شما می توانید با نور مخفی زیبایی آشپزخانه را چند برابر کنید. اینکار را با شلنگ های نواری انجام دهید. نور در جذابیت بصری آشپزخانه بیشترین تاثیر را دارد. اگر از شرکت های تخصصی نورپردازی مشاوره بگیرید می توانید نقاط کانونی جذابی را با نور ایجاد کنید.

بازسازی آشپزخانه

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری در امور بازسازی ساختمان است و در کنار شماست.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *