بازسازی آشپزخانه های کوچک

بازسازی آشپزخانه های کوچک

بازسازی آشپزخانه های کوچک

بازسازی ساختمان تصمیم شماست؟ اگر برای بازسازی مصمم هستید سیتاک به شما کمک می کند تا منزل جدیدی داشته باشید. سیتاک در کنار شماست تا با ایده های خوب راه گشای شما در بحث بازسازی ساختمان باشد.

خوب یکی از نقاطی که در بازسازی بسیار مهم است آشپزخانه شماست. مکانی برای امپراطوری خانم ها. جایی که به نوعی قلب منزل محصوب می شود و همه ساکنین خانه روزانه به آن رفت و آمد دارند. حال که می خواهید بازسازی را شروع کنید باید بدانید که در مورد آشپزخانه روال کار به چه صورت است.

معمولاً مهم ترین آیتم در بازسازی آشپزخانه بحث کابینت می باشد. کابینت از گذشته های نه چندان دور در بین ایرانیان باب شده و در سالیان اخیر یک ضرورت برای هر آشپزخانه به حساب می آید. ولی با صنعتی شدن بحث ساخت و ساز در کلانشهر ها، سازنده ها فضای کمتری را به آشپزخانه اختصاص می دهند. بنابراین سیتاک اغلب با آشپزخانه های کوچک جهت بازسازی سروکار دارد. با سیتاک همراه باشید.

  • ورودی:

برای بازسازی ساختمان در مرحله آشپزخانه ابتدا به ورودی آشپزخانه توجه کنید. معمولاً می توان ورودی آشپزخانه را تغییر داد. شما با کمی خلاقیت می توانید متراژ بیشتری را در نظر بگیرید تا ورودی بزرگتری برای آشپزخانه داشته باشید. اگر از هر طرف ۲۵ سانتی متر به ورودی آشپزخانه اضافه کنید در نهایت شما نیم متر ورودیه بزرگتری خواهید داشت. ولی در بعضی مواقع شما امکان اینکار را ندارید. نگران نباشید هنوز راهکارهایی در این باب وجود دارند.

  • کابینت:

شما می توانید برای استفاده بهتر از فضای کوچک آشپزخانه از کابینت هایی با عمق کمتر استفاده کنید. معمولاً کابینت ها به صورت استاندارد ساخته می شوند ولی شما می توانید سفارش دهید تا اختصاصی برای شما طراحی و ساخته شود. در ضمن می توانید از سیستم کابینت های جدید استفاده کنید. در این کابینت ها کشوهایی طراحی شده است که علاوه بر اینکه بسیار فضای کمی را اشغال می کنند به شما اجازه می دهند تا وسایل بیشتری را در آنها جای دهید. قاشق و چنگال و چاقو را در کشوهای مخصوص قرار دهید.

 

324-25421general-purpose-kitchen-home-lighting-468x278
بازسازی آشپزخانه
  • رنگ و نور:

میزان نور در آشپزخانه شما و همچنین ترکیب رنگ های حاضر در آشپزخانه تاثیر مستقیمی بر درک افراد از اندازه آشپزخانه دارد. استفاده از رنگ زرد و قهوه ای در کنار نورهای سفید مرکزی و نور زرد زیر کابینتی این احساس را تقویت می کند. سعی کنید ترکیب رنگ ها را با رنگ کاشی ها ست کنید. هر چه در آشپزخانه تنوع رنگ محدود تری داشته باشید بهتر است. می توانید از کابینت هایی با رنگ سفید استفاده کنید که همخوانی و همراهی خوبی با رنگ مرکزی آشپزخانه شما داشته باشد.

  • ایجاد نقطه کانونی:

شما می توانید برای داشتن آشپزخانه ای زیباتر از ایجاد نقاط کانونی بهره ببرید. می توانید نقاطی را در نظر بگیرید که تمرکز مهمانان و ساکنین بیشتر روی آن قسمت متمرکز شود. مانند استفاده از تابلویی زیبا در آشپزخانه یا استفاده از لوستر های فانتزی. یا اینکه خود آشپزخانه را تبدیل به یک نقطه کانونی کنید. این عمل در آشپزخانه هایی که در مجاورت با پذیرایی قرار دارند عالی است. می توانید از نورهای شلنگی در زیر کابینت های جلویی استفاده کنید. این نوارهای نورانی در رنگ های مختلف در بازار هستند.

  • پرده مناسب:

برای داشتن آشپزخانه ای زیبا این خلاقیت و سلیقه است که به شما کمک می کند نه هزینه بالا. بنابراین فکر کنید. برای پنجره آشپزخانه شما چه نوع پرده ای مناسب است. پرده ای ساده به همراه وسایل تزئینی آن یا پرده هایی لوکس و گران؟ برای انتخاب پرده مناسب ابتدا به اندازه و سایز پنجره دقت کنید. اگر پنجره ای باریک ولی قدی دارید از پرده های ساده با رنگ های بنفش یا سبز و آبی استفاده کنید. ولی اگر پنجره شما عرضی است از پرده های یالان دار فانتزی استفاده کنید بهتر است. زیرا زیبایی آشپزخانه شما تا حد زیادی درگیر با پرده آشپزخانه است. ضمن اینکه پرده ها بیانگر سلیقه شما نیز هستند.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

 

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :