بازسازی آپارتمان های کوچک

بازسازی آپارتمان های کوچک
[info_banner_vc image_id=”6138″]

بازسازی آپارتمان های کوچک

استفاده درست از فضا

[/info_banner_vc]

بازسازی آپارتمان های کوچک در دسته ی بازسازی ساختمان جای دارد. فرقی نمی کند که آپارتمان شما چند متر است. شما می بایست برای بازسازی ساختمان خود اصول و قوائد را رعایت نمایید. ممکن است شما بخواهید با کمترین هزینه منزل خود را بازسازی نمایید. حتماً هم میخواهید که به بهترین شکل ممکن و با کیفیت بالا بازسازی ساختمان خود را تجربه کنید. بنابراین با سیتاک همراه باشید تا در این مورد با یکدیگر صحبت کنیم. پیشنهاد می کنیم اگر این مقاله به شما کمکی کرد مطالعه ی آنرا به دوستان خود نیز پیشنهاد دهید. شرکت سیتاک با دارا بودن سالها تجربه در زمینه بازسازی ساختمان های فرسوده می تواند طرح ها و ایده هایی مطابق با نیازهای شما را در منزلتان اجرا نماید.

 

شما در هر لحظه می توانید با مشاوران سیتاک تماس بگیرید.

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ مهندس فرهمند

 

برای اینکه بتوانید آپارتمان کوچک خود را به بهترین شکل و با کمترین هزینه بازسازی نمایید می بایست چند نکته را مورد توجه قرار دهید. امروز سیتاک قصد دارد زوایایی پنهان از بازسازی آپارتمان های کوچک را مطرح نماید تا شما با دانستن آنها بتوانید در زمان و هزینه های بازسازی ساختمان خود صرفه جویی بیشتری نمایید.

بازسازی آپارتمان

۱ – طرح ذهنی یا کاغذی:

 

برای شروع عملیات بازسازی ساختمان مانند طراحی ویلا یا طراحی نما نیازمند طرحی مشخص هستید. طرحی که در آن به ریز نیازهای شما توجه شده باشد و با سلایق شما هماهنگی کامل داشته باشد. گاهی ممکن است نیاز شما منجر به تغییر فضاها داخل آپارتمانتان شود. بازسازی ساختمان چیزی جز همین تغییرات نیست. منتها در ابتدای کار طرحی مشخص و کامل نیاز دارید. با در نظر گرفتن هزینه طراحی داخلی برای آپارتمان خود می توانید بسیاری از هزینه های اضافی در اجرای پروژه را کاهش دهید.

ضمن اینکه اگر منزل شما طراحی شود به شما ذهنیت روشنی از آنچیزی که قرار است اجرا شود خواهد داد که این باعث امنیت خاطر شما خواهد شد. البته مانند بسیاری از مردم نیز می توانید بدون طراحی وارد بازسازی ساختمان شوید. در این صورت می بایست ریسک و خطرات آنرا نیز بپذیرید.

خطری که عدم طراحی برای پروژه شما دارد این است که پس از کلی هزینه و دوباره کاری ببینید که ماحصل تلاش شما آنچیزی نشد که انتظار داشتید و اصطلاحاً نتیجه کار به دل شما نمیچسبد. بنابراین از تجربه سیتاک استفاده نمایید و حتماً شرکت ها و مجموعه هایی که دارای تجربه طراحی هستند را برای در اختیار گرفتن طرحی مناسب استخدام نمایید.

طراحی داخلی پروژه شما می تواند سبک مورد نظر شما در بازسازی ساختمان را نیز تعیین کند. می توانید آپارتمان های کوچک کلاسیک را به آپارتمان هایی مدرن و آپارتمان های مدرن را به منازلی کاملاً سنتی تبدیل نمایید. این سلیقه و نظر شماست که در طراحی شکل می گیرد و در اجرا نیز همان طرح اجرایی خواهد شد. یادتان باشد هر طرحی چه برای آپارتمان های کوچک و چه برای پروژه های بزرگ تلرانسی کوچکی در اجرا خواهد داشت. با این حال سیتاک تلاش می کند تا طرح مورد نظر شما را به مرحله اجرا بگذارد.

 

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ مهندس فرهمند

طراحی داخلی آپارتمان

۲ – خرید مایحتاج و متریال:

 

یکی از زوایایی که همیشه در بازسازی ساختمان پنهان می ماند خرید متریال ها است. اگر بازسازی ساختمان و آپارتمان خود را به روش مدیریت پیمان به شرکت های صاحب تجربه واگذار کرده اید می بایست یک نفر را به عنوان ناظر خرید به مجری معرفی نمایید. همیشه اختلافات اصلی بین شما و پیمانکاران روی اختلاف قیمت متریال ها است. شما می توانید متریال های اصلی را خودتان خریداری نمایید. در این صورت دیگر نیازی به معرفی ناظر خرید نخواهید داشت.

بحث دیگری که در خرید متریال ها پیش می آید درجه کیفی آنها است. ممکن است شما با پیمانکار به اختلافی بر سر موضوع کیفیت متریال ها بر بخورید. یادتان باشد این شما هستید که تصمیم میگیرید از چه درجه کیفی استفاده کنید. بسیاری از متریال ها با درجه های کیفی متفاوت و همچنین قیمت های متفاوتی تولید می شوند.

شما اختیار دارید تا بر اساس سلیقه و بودجه خود آنها را بخرید و در اختیار پیمانکار قرار دهید تا آنها را اجرا نماید. در روش مدیریت پیمان مجموع هزینه ها است که تعیین می کند سهم پیمانکار از اجرا و بازسازی ساختمان شما چقدر خواهد بود. بنابراین در هنگام خرید متریال ها به مجموع هزینه های بازسازی آپارتمان خود دقت نمایید.

متریال هایی که دچار تغییرات قیمت و سلیقه می شوند عبارت اند از : کاشی و سرامیک – پارکت ها – شیرآلات بهداشتی – کابینت های آشپزخانه – کمد های دیواری – درب های داخلی و براق آلات آنها – پنجره های UPVC و …

شما برای خرید تک تک این متریال ها به مشاوره نیاز دارید. البته می توانید با اتکا به رزومه و سابقه فعالیت پیمانکار خود خرید متریال ها را به عهده خود ایشان بگذارید و فقط نام و جزئیات برند مورد نظرتان را به اطلاع پیمانکار برسانید.

استفاده بهینه از محیط

۳ – نظارت بر زمانبندی اجرا:

 

در پروژه های بازسازی ساختمان در کنار استفاده از بهترین طرح و مناسب ترین متریال ها، می بایست به زمان پروژه نیز دقت داشت. زمانبندی پروژه شما شوخی بردار نیست. معمولاً در شرکت هایی که بازسازی ساختمان را به صورت مدیریت پیمان ارائه می کنند زمان بسیار با اهمیت است.

زیرا اگر طبق برنامه زمانی که روز اول و در هنگام قرارداد ارائه شده عمل نمایند، می توانند سود مشخصی از پروژه شما دریافت کنند. وظیفه شما نیز در این مرحله عمل کردن به تعهدات مالی است. اکثر اختلافات بین کارفرما و پیمانکار بر سر موضوعات پرداخت تنخواه های در گردش و زمان پروژه ها پیش می آید.

یکی از راه های مناسب برای اینکه بتوانید پروژه خود را سر زمان مقرر تحویل بگیرید این است که یک نفر را به عنوان ناظر بر کار به پیمانکار معرفی نمایید. وظیفه ناظر شما این است که به کلیه امور کارگاهی نظارت داشته باشد و طبق جدول زمانبندی موارد اجرایی را چک کند و به شما گزارش دهد. در پروژه های بازسازی ساختمان جدولی طراحی می گردد که در آن زمان شروع فعالیت های مختلف کاملاً مشخص شده است.

پیشنهاد می دهیم با حضورتان در پروژه استرس به پیمانکار وارد نکنید. اجازه دهید طبق برنامه کار شما پیش برود. فقط زمان هایی که می بینید کار بدون دلیل به تعویق افتاده است با پیمانکار مطرح نمایید. در غیر این صورت شما به پیش برد پروژه خود نه تنها کمکی نمیکنید بلکه باعث تاخیرات زمانی پروژه نیز خواهید شد.

 

نکته آخر:

 

در انتها توجه داشته باشید می بایست پروژه خود را به دست مجموعه هایی بسپارید که با طراحی دکوراسیون داخلی کار را شروع می کنند و با ارائه برنامه زمانبندی دقیق کار را ادامه می دهند. این شرکت ها که در کار خود تخصص دارند معمولاً خرید متریال ها را با هماهنگی شما انجام می دهند و گزارش عملکرد اجرایی را در بازه های زمانی هفتگی به شما تحویل می دهند.

این خصوصیات بارز باعث می شود که بعضی از شرکت ها در این بازار نابسامان برند شوند و بیش از پیش اعتماد مشتریان خود را جلب نمایند. شما نیز می توانید به برند سیتاک اعتماد کنید و تمامی مراحل یاد شده را از ابتدای مشاوره رایگان تا تحویل پروژه با سیتاک همراه باشید.

 

شرکت سیتاک طراح و مجری ایده های برتر در بازسازی ساختمان

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ مهندس فرهمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *