بازسازی اتاق پذیرایی

بازسازی اتاق پذیرایی

بازسازی اتاق پذیرایی یا بازسازی ساختمان ممکن است برای هر شخص معنی و مفهوم خاصی داشته باشد. به تغییرات کلی در بخش های اساسی یک آپارتمان و ایجاد تغییرات تاسیساتی و دکوراتیو بازسازی آپارتمان گفته می شود. شما می توانید تمام محیط اطراف خود را بازسازی کنید.

اتاق خوابتان، سالن پذیرایی منزلتان و یا هر فضای دیگری یا هر کاربری دیگری را میتوانید بازسازی کنید. امروز سیتاک قصد دارد راه کارهایی در جهت شیک تر کردن اتاق پذیرایی، ارائه کند. راه هایی کاملاً عملی، کم هزینه و شیک که زیبایی منزل شما را دو چندان میکند.

با سیتاک همراه باشید و در پایان همین مقاله نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

بازسازی ساختمان تشکیل شده از اجزایی است که به ۲ دسته تقسیم می شوند. تقسیم بندی های مربوط به کاربری و دسته بندی های اجرایی. در طراحی دکوراسیون داخلی بیشتر به کاربری هر فضا توجه می شود. اتاق خواب اصلی منزل بر اساس روحیات شما شکل می گیرد. رنگ ها و میزان نور اتاق وابسته به همین کاربری تعریف می شود.

در مورد کاربری اتاق کودک نیز همین مسئله صادق است. هر رنگ و نوری برای اتاق کودک شما مناسب نیست. بنابراین می بایست طراحی داخلی انجام شود تا بتوان نیازهای شما و ایده های طراح را با یکدیگر همسو کرد. هدف از طراحی داخلی برای منازل مسکونی همین است. یکی از اجزای اصلی هر واحد آپارتمان اتاق پذیرایی است. اتاق های پذیرایی می توانند طرح و دیزاین متفاوتی داشته باشند. در ادامه به توضیح این تفاوت ها و بیان ایده ها می پردازیم.

بازسازی اتاق پذیرایی

بر اساس متراژ و شکل هندسی طراحی کنید:

در بازسازی اتاق پذیرایی اگر می خواهید اتاق پذیرایی شیک و زیبایی داشته باشید می بایست از تناسب استفاده نمایید. تناسب به این معنی که اتاق پذیرایی شما می بایست پس از اجرا به لحاظ شکل هندسی کاملاً تناسب داشته باشد. اشکال هندسی که بیشترین تناسب  را دارند دایره، مربع، مستطیل، لوزی و بیضی هستند.

اینکه شما برای منزل خود کدام را انتخاب کنید بستگی به نقشه ی سالن پذیرایی شما دارد. ممکن است بتوانید دایره ای بزرگ در وسط سقف ایجاد کنید و مبلمان و رنگ و نور را بر اساس شکل هندسی دایره برنامه ریزی کنید. شاید هم ابعاد اتاق پذیرایی شما این امکان را به شما ندهد که بتوانید از حجم دایره استفاده نمایید.

در بازسازی اتاق پذیرایی احجام دیگری را برای سقف خود در نظر بگیرید. تناسب یعنی اینکه بتوانید بهترین و متناسب ترین حجم را برای سقف اتاق پذیرایی خود انتخاب کنید.

گاهی اوقات در نظر گرفتن یک مستطیل بزرگ به طول اتاق پذیرایی و استفاده از سقف هایی با طرح آسمان مجازی جلوه ی سالن پذیرایی منزلتان را هزار برابر زیباتر می کند. مهم این است که بدانید کدام طرح و شکل هندسی با سبک مورد نظر شما در دکوراسیون داخلی تطبیق دارد.

شما هر سبکی را دوست داشته باشید می توانید در منزل خود اجرا نمایید. متناسب با عناصر اصلی سبک مورد نظرتان اتاق پذیرایی و هر فضای دیگری به راحتی طراحی می شود. سبک های کلاسیک و مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی از رایجترین سبک های امروزی هستند. البته در هر کدام از این سبک ها دنیایی از ایده ها و طرح های مختلف نهفته است.

اگر قصد بازسازی ساختمان را دارید با مشاوران طراحی شرکت سیتاک مشورت کنید.

آتلیه طراحی: ۸۸۶۷۹۸۱۰-۰۲۱

مهندس فرهمند: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

بازسازی اتاق پذیرایی

طراحی سقف و دیوار اتاق در بازسازی اتاق پذیرایی:

برای رسیدن به زیبایی در بازسازی اتاق پذیرایی راه های زیادی وجود دارد. یکی از اصلی ترین ارکانی که این زیبایی را خلق می کند، هماهنگی کامل بین سقف و دیوار هر فضا است. اتاق پذیرایی به عنوان یکی از مهمترین فضاهای هر آپارتمان می بایست از هر نظر بی عیب و نقص طراحی و اجرا شود. برای این منظور می توانید طرح سقف و دیوارها را با یکدیگر هماهنگ نمایید.

معمولاً ساده ترین روش استفاده از رنگ است. در گذشته بازسازی در نقاشی ساختمانی خلاصه می شد. هر چند سال یکبار منازل و آپارتمان ها با رنگ آمیزی اتاق ها جلوه ی زیباتری پیدا می کردند. در بازسازی اتاق پذیرایی می توانید رنگ سقف را روشن و رنگ دیوارها را با کنتراس کم در نظربگیرید. رنگ های کِرم، استخوانی، فیلی، طوسی از جمله رنگ های مناسب برای اتاق پذیرایی هستند.

 طراحی دکوراسیون به سبک مدرن دست شما را در استفاده از رنگ های شادتر باز می گذارد. ولی بازهم تاکید خاصی بر تناسب و هماهنگی رنگ ها با یکدیگر دارد. زیرا اتاق پذیرایی را می خواهید طراحی و بازسازی کنید. زندگی و حیاط شما اینقدر با ارزش هست که بتوانید در رویاهای خود زندگی کنید.به این شرط که رویاهای شما مغایر با اصول طراحی دکوراسیون داخلی نباشد.

در بازسازی اتاق پذیرایی استفاده از رنگ سبز، بنفش، قرمز، آبی و حتی زرد برای اتاق پذیرایی ممکن است. سلیقه ی شما چیست؟ پیشنهاد سیتاک استفاده از رنگ های اصلی و در کنار آن استفاده از عناصر رنگین است. تابلو فرش ها یکی از همین عناصر هستند. شما می توانید دیوارهای اتاق پذیرایی با رنگ سبز فسفری کار کنید و تابلو فرش هایی با زمینه رنگ آبی فیروزه ای داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان با سیتاک تماس بگیرید

آتلیه طراحی: ۸۸۶۷۹۸۱۰-۰۲۱

مهندس فرهمند: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

بازسازی اتاق پذیرایی

استفاده از دیوارپوش ها را تجربه کنید:

امروزه بسیاری از متریال ها در جهت تغییر در دکوراسیون داخلی هر فضایی به وجود آمده اند. کاغذ دیواری ها و دیوارپوش های دیگر نیز از همین متریال ها هستند. هزاران طرح و ترکیب رنگ متفاوت که می تواند تمامی سلیقه ها را در بَرگیرد. استفاده از کاغذ دیواری ها تماماً به سلیقه ی شما بستگی دارد.در بازسازی اتاق پذیرایی شما می توانید از طرح های برجسته یا طرح های ۳ بُعدی کاغذ ها استفاده نمایید.

کمی گرانتر هستند ولی مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد. فقط یادتان باشد اگر از سقف های ترنسپرنت استفاده می کنید کاغذ دیواری های ساده را انتخاب نمایید. استفاده از ۲ ترکیب ۳ بُعدی می تواند آرامش شما را در محیط بر هم بزند. اگر تمایل به استفاده از طرح های ۳D دارید می بایست سقف را به صورت ساده کار کنید.

دیوارپوش ها به لحاظ رنگ و تنوع رنگی هم بسیار گسترده هستند. هر رنگی که طراح و دیزاینر در نظر بگیرد میتوان در بازار دیوارپوش ها پیدا کرد. دیوارپوش های آینه ای هم ایده ی دیگری برای شیک تر کردن سالن پذیرایی است. بازسازی اتاق پذیرایی شما می توانید روی کاغذ دیواری از همین دیوارپوش ها استفاده نمایید. آنها در احجام مکعبی شکل و به صورت لانه زنبوری و چند ضلعی وجود دارند.

انتخاب آنها اگر با معیارهای شما همخوانی داشته باشد زیبایی اتاق پذیرایی را گارانتی می کند. تمام این ایده ها در صورتی باعث خلق زیبایی و جذابیت می شود که سبک دکوراسیون داخلی شما مدرن باشد و بخواهید سقف را از حالت ساده در بیاورید. در بازسازی اتاق پذیراییبرای سبک کلاسیک می توان سقف ها را ساده در نظر گرفت و روی دیوارها طراحی منحصر بفردی انجام داد. یکی از همین طرح ها استفاده از آجر دکوراتیو است.

بازسازی اتاق پذیرایی

بازی با نور:

یکی دیگر از راهکارهایی که می تواند پذیرایی منزل شما را تبدیل به پذیرایی لوکس و لاکچری کند استفاده از نور است. برای اینکه هزینه های اجرایی پروژه شما زیاد نشود سیتاک پیشنهاد می دهد که از ترکیب نورها استفاده نمایید. نورهای ۴ پر برای استفاده در بالای دیوارها توصیه می شود. نور هالوژنی برای استفاده در زیر باکس های نور مخفی و نورهای خطی برای ایجاد حجم در اتاق پذیرایی و قاب سازی استفاده می شود.

نور یکی از ساده ترین راهکارها برای ایجاد فضایی دل انگیز و شیک است. زمانی که شما می خواهید ساعاتی را در کنار خانواده خود به آرامش بگذرانید. ترکیب نورها و رنگ ها در دکوراسیون داخلی معجزه می کند. کافی است از ایده هایی که آرشیتکت در هنگام طراحی به شما ارائه می کند استقبال کنید. سیتاک مشاور شما در این زمینه است.

مشاوره رایگان تنها با یک تماس تلفنی

آتلیه طراحی: ۸۸۶۷۹۸۱۰-۰۲۱

مهندس فرهمند: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

بازسازی اتاق پذیرایی

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :