بازسازی با کیفیت آشپزخانه

بازسازی با کیفیت آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

 

حتماً شما هم با من هم عقیده هستید که مهمترین قسمت در بازسازی ساختمان مسکونی، بازسازی آشپزخانه است. جایی که خانم خونه ساعت ها زمان خود را در آن سپری می کند. جایی که انواع و اقسام غذاهای خوشمزه آماده خوردن می شود. بازسازی با کیفیت آشپزخانه از این جهت حائز اهمیت است که قلمرو امپراطوری خانم ها در منزل است. البته خانم های امروزی تمام خانه را تبدیل به قلمرو پادشاهی خود کرده اند. با سیتاک همراه باشید تا در این مورد بیشتر باهم صحبت کنیم.

 

شما می توانید در هر لحظه از مشاوره رایگان کارشناسان سیتاک استفاده نمایید.

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

 

نکات مهم در بازسازی آشپزخانه؛

اولین قدم در بازسازی با کیفیت آشپزخانه طراحی است. برای آماده سازی بهترین طرح همیشه طراح به خروجی آب نگاه می کند. جایی که باید سینک ظرفشویی قرار بگیرد. بنابراین بر طبق خروجی آب در آشپرخانه بقیه چیدمان در طراحی آغاز می شود.

۱ – کابینت آشپزخانه:

قلب یک آشپزخانه کابینت آن آشپزخانه است. کابینت به لحاظ انتظاری که از آن میرود باید به گونه ای طراحی شود که در عین زیبایی و هماهنگی به لحاظ رنگ با وسایل آشپزخانه ما، بتواند بیشترین وسایل را در خود جای دهد. کابینت ها در دو حالت زمینی و دیواری تولید می شوند. ابتدا طراح کابینت فضای یخچال و فریزر را در نظر میگیرد. سپس محل قرارگیری گاز را بررسی می کند و در آخر مکان ماشین لباسشویی را که معمولاً جایی نزدیک به سینک ظرفشویی است مورد ارزیابی قرار می گیرد.

دردسر طراح کابینت آشپزخانه زمانی بیشتر می شود که آشپزخانه مربع یا مستطیل کامل نباشد و اصطلاحاً قناصی داشته باشد. در این شرایط طراح جوری طراحی می کند که کمترین پرت ممکن را داشته باشد و معمولاً این پرت فضا را به گوشه ها و زوایا می برد. امروزه کابینت های جدیدی طراحی شده اند که ضمن کم جا بودن بیشترین وسایل ریز آشپزخانه را در خود جای می دهند و رضایت یک زن خانه دار را به دست می آورند. میتوان از کابینت جهت اپن کردن آشپزخانه نیز استفاده کرد و با سنگ کابینتی یا روکابینتی ام دی اف (MDF) کار را تکمیل کرد.

 

سیتاک طراح آشپزخانه های مدرن
بازسازی آشپزخانه

 

۲ – کف آشپزخانه:

برای بازسازی منزل و بویژه بازسازی با کیفیت آشپزخانه توجه به کف محیط بسیار حائز اهمیت است. کف آشپزخانه می تواند از متریال های متفاوتی تاثیر بگیرد. معمولاً طراح کف آشپزخانه را هماهنگ با کف واحد و سالن پذیرایی طراحی می کند. این متریال می تواند از جنس سنگ باشد که تنوع زیادی هم دارد و همچنین دارای دوام بالایی است. یکی دیگر از متریال هایی که در کف آشپزخانه استفاده می شود سرامیک های آماده در اندازه های مختلف است. معمولاً سرامیک پرسلانی با اندازه ۱ متر در ۱ متر برای آشپزخانه های بزرگ مناسب تر است.

همیشه طراح به ایمنی خانم خانه در آشپزخانه هم دقت می کند، چون آشپزخانه مرطوب است و امکان لغزش و از دست دادن تعادل وجود دارد. نکته دیگر در طراحی کف این است که از متریال های چوبی و پارکت استفاده نشود. این متریال دارای دوام پایینی برای آشپزخانه است و اصلاً توصیه نمی شود. اخیرا در برخی از کشورهای اروپایی از کفپوش اپوکسی برای آشپزخانه استفاده می شود. این کفپوش بسیار مقاوم است و در دسته رنگ های صنعتی است. دارای دوام بالا و تنوع رنگ بسیار زیادی است. سعی کنید کف آشپزخانه به لحاظ انتخاب رنگ هماهنگی با کابینت را حفظ کند.

 

سیتاک طراح تعاملی
سرامیک کف آشپزخانه

 

۳ – نور و تهویه:

شاید یکی از مهمترین نکات، نور مناسب برای آشپزخانه باشد. طرحی برای بازسازی آشپزخانه که در آن به نور اهمیت ویژه ای داده می شود معمولاً زیباتر به نظر می رسد و آشپزخانه تحت تاثیر نوری که برای آن در نظر گرفته اند جذاب تر می شود. برای آنکه آشپزخانه خود را بزرگ تر جلوه دهید از نور های روشن و ترکیب رنگ سفید استفاده کنید. به یاد داشته باشید استفاده از نور و رنگ های روشن در بینایی شما نیز تاثیر گذار است و چشم شما را اذیت نمی کند. نکته دیگر در بحث نور توجه به زاویه نور در آشپزخانه است.

ممکن است شما نور زیادی را در آشپزخانه تعبیه کرده باشید ولی با زاویه ای نا مناسب داخل کابینت ها را تاریک کرده باشید. بنابراین دقت کنید که هم نور کافی و زاویه تابیدن آن بسیار دارای اهمیت است. در بحث تهویه معمولاً از همان هود آشپزخانه استفاده می شود که این امر بیشتر در آشپزخانه های کوچک اتفاق میافتد. شما می توانید از تهویه های امروزی برای سیستم تهویه مطبوع ساختمان خود استفاده کنید. بحث تبادل دمایی در آشپزخانه هم برای استفاده کنندگان دائمی از آشپزخانه و هم برای وسایل سرمایشی داخل آشپزخانه دارای اهمیت است.

 

شما می توانید در هر لحظه از مشاوره رایگان کارشناسان سیتاک استفاده نمایید.

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

 

سیتاک مجری بازسازی ساختمان
هود آشپزخانه

 

برای اینکه بتوانید آشپزخانه منزل خود را به صورت با کیفیت بازسازی نمایید، کافی است با افراد و گروه هایی که تجربه و تخصص کافی در بازسازی آپارتمان را دارند، مشورت نمایید. سیتاک یکی از شرکت هایی است که از ابتدا با توجه به قرارداد طراحی دکوراسیون داخلی به شما برآورد دقیقی از هزینه های مترتب در بازسازی را ارائه می دهد. بنابراین قبل از اینکه به منزل خود دست بزنید می توانید هزینه های خود را به صورت کاملاً آگاهانه مدیریت نمایید. سیتاک در این زمینه و در زمینه خرید متریال مشاور همیشگی شماست.

 

شما می توانید در هر لحظه از مشاوره رایگان کارشناسان سیتاک استفاده نمایید.

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

 

جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید از صفحه بازسازی ساختمان در همین سایت دیدن فرمایید.

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *