بازسازی راه پله و مشاعات

بازسازی راه پله و مشاعات
[info_banner_vc image_id=”5825″ pic_size=”1500″ pic_height=”600″]

بازسازی راه پله و مشاعات

برآورد و زمان بندی دقیق

[/info_banner_vc]

بازسازی راه پله یکی از زیرشاخه های بازسازی ساختمان است. همانطور که می دانید ساختمان های قدیمی و فرسوده نیاز به بازسازی دارند تا بتوان چند سال دیگر نیز در آرامش از آنها استفاده کرد. سیتاک در گذشته مقاله ای با نام ” بازسازی ساختمان های فرسوده ” منتشر کرده است که می توانید آنرا مطالعه کنید. ولی امروز قصد داریم تا روش های بازسازی راه پله و مشاعات را با هم بررسی کنیم. در حالت کلی ببینیم برای بازسازی راه پله چه اقداماتی باید انجام دهید و با چه متریال هایی می توان راه پله و مشاعات را زیبا و عالی بازسازی کرد.

با سیتاک همراه باشید.

در ابتدا نگاهی به مشاعات و راه پله ی ساختمان خود بیندازید. ساختمان شما مسکونی است یا اداری؟ مسلماً بازسازی راه پله در ساختمان های اداری و مسکونی با یکدیگر متفاوت است. شما می بایست بر اساس وضعیت موجود سبک خاصی را برای بازسازی ساختمان خود به ویژه بازسازی راه پله در نظر بگیرید. یکی از روش های تعیین سبک بازسازی این است که به نمای ساختمان خود توجه کنید.

نمای ساختمان شما با چه سبکی طراحی و اجرا شده است؟ اگر در سبک کلاسیک طراحی نما را انجام داده اید می بایست راه پله ها و مشاعات را نیز با سبک زیبای کلاسیک بازسازی کنید. اگر سبک نمای ساختمان شما مدرن است، می بایست سبک مدرن را برای بازسازی ساختمان انتخاب نمایید. حال به کمک طراحان سیتاک می توانید خلاقیت را نیز در سبک بازسازی ایجاد نمایید. در بازسازی راه پله به این چند مورد دقت کنید:

[mvc_ihe hover_effect=”square effect4″ image_id=”5829″ border_width=”5PX” border_color=”#d16800″]

زیبایی در اجرا

[/mvc_ihe]

۱ – میزان آسیب و فرسودگی راه پله:

یکی از آیتم هایی که تعیین می کند چقدر باید برای راه پله ها و مشاعات هزینه کنید، تشخیص میزان فرسودگی راه پله است. به طور حتم در سال های گذشته دیوارهای راه پله تخریب شده اند و دچار ضربه خوردگی شده اند. توجه داشته باشید بلند شدن گچ از روی دیوارها نشان دهنده ی نم زدگی دیوارهای راه پله است.

شما می بایست ابتدا عامل نم را تشخیص دهید و آنرا برطرف نمایید. مادامی که عامل اصلی رطوبت در راه پله را شناسایی نکنید وضعیت تغییری نخواهد کرد. هر متریالی را نیز که روی دیواره های راه پله کار کنید بازهم رطوبت و نم آسیب بزرگی به دیواره ها وارد می کند. پس از اینکه خیالتان از بابت نم زدگی راحت شد نگاهی نیز به نرده ها بیندازید. ممکن است نرده های راه پله شما نیازی به تعویض نداشته باشد.

سیتاک در همین مقاله متریال های مترتب در نرده ها را بررسی می کند. اگر نرده های موجود در راه پله ها نیازی به تعویض ندارد می توانید با رنگ کردن آنها چهره ای تازه برای راه پله خود ایجاد کنید. شما در بازسازی ساختمان و بازسازی راه پله اختیار دارید تا سلیقه های خود را نیز اعمال نمایید. ولی به این نکته توجه داشته باشید که ایده های شما می بایست در چهارچوب سبک بازسازی ساختمان و همچنین موافق با نظرات ساکنین ساختمان باشد.

به هر حال شما می بایست راه پله هایی را بازسازی نمایید که تمامی ساکنین از آن استفاده می کنند و می بایست در هزینه ها هم مشارکت داشته باشند. سقف راه پله ها را نیز از نظر فرسودگی بررسی نمایید. گاهی اوقات شما با یک گچ کاری (سفیدکاری) می توانید تمام نیازهای راه پله خود را مرتفع نمایید.

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸  فرهمند

[mvc_ihe hover_effect=”square effect4″ image_id=”5834″ border_width=”5PX” border_color=”#d16800″]

خلاقیت در عین سادگی

[/mvc_ihe]

۲ – طراحی متفاوت راه پله ها:

یکی از پیشنهادات سیتاک در بخش های بازسازی ساختمان و بازسازی مشاعات این است که حتماً با طراحی کار را آغاز نمایید. طراحی و در اختیار داشتن تصاویر ۳D می تواند مسیر ایده های ذهنی شما را باز کند. ضمن اینکه طراحی قبل از اجرا به کاهش هزینه ها و مدیریت زمانی پروژه کمک می کند. حالا شما به یک طرح نیاز دارید. همانطور که قبلاً گفته شد می توانید از سبک های کلاسیک و مدرن استفاده نمایید.

منظور سیتاک از طراحی متفاوت این است که با ایده های ساده ولی زیبا بتوانید راه پله ها را بازسازی نمایید. بازسازی راه پله نیاز به خلاقیت دارد و ایده های ساده و خلاقانه می تواند در زیبایی نهایی بسیار تاثیر گذار باشد. شما می توانید از شرکت های طراحی در این زمینه کمک بگیرید. سیتاک فعالیت های متناسب با بازسازی ساختمان مانند بازسازی لابی را نیز انجام می دهد.

یکی از ایده هایی که در راه پله ها وجود دارد قاب سازی است. قاب سازی در راه پله ها می تواند بسیار ارزان و مقرون به صرفه باشد. شما می توانید فضاهایی عالی را روی دیواره های راه پله ایجاد نمایید که هر کدام از آنها به شخصیت و ارزش افزوده ساختمان شما کمک می کند.

قاب سازی می تواند به کمک متریال های مختلف صورت گیرد. بهترین و ارزان ترین متریال که دوام خیلی مناسبی هم دارد کناف است. شما می توانید بوسیله کناف کاری انواع و اقسام قاب ها را چه بر روی سقف و چه بر روی دیواره ها ایجاد نمایید. روی سقف را می توانید از قاب های نوری استفاده کنید و قاب های دکوراتیو را برای دیوارها بگذارید. کناف ها گچ برگ هایی هستند که قابلیت رنگ پذیری بالایی نیز دارند.

شرکت سیتاک طراح و مجری ایده های جدید در بازسازی ساختمان های اداری و مسکونی

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸  فرهمند

[mvc_ihe hover_effect=”square effect4″ image_id=”5837″ border_width=”5PX” border_color=”#d16800″]

کیفیت در اجرا

[/mvc_ihe]

۳ – استفاده از متریال صحیح:

در بازسازی ساختمان متریال ها هستند که به کمک شما می آیند. شما با استفاده از متریال های متفاوت می توانید دستاوردهای مختلفی را در اختیار داشته باشید. هر متریالی نقشی در بازسازی راه پله و مشاعات ساختمان شما دارد. نوع جنس و کیفیت و دوام و زیبایی و در نهایت قیمت تمام شده هر متریال متفاوت است.

بنابراین با نظر طراح و اینکه در راه پله های ساختمان شما از چه متریال هایی استفاده کرده است می توانید انتخاب متریال ها را انجام دهید. شرکت سیتاک نگاهی در طراحی دارد که به شما کمک می کند تا با کمترین هزینه ها بتوانید از متریال های با کیفیت و با سرعت در اجرا استفاده نمایید. شرکت سیتاک یک شرکت طراحی، نظارت و اجرا است و حتماً طرحی را به شما پیشنهاد می دهد که قابل اجرا باشد.

گچ، سنگ، انواع دیوارپوش ها، هوم شیت و کناف متریال هایی هستند که می توان از آنها در بازسازی راه پله ها استفاده کرد. سنگ های ساختمانی که در راه پله ها استفاد ه می شوند دوام بسیار بالایی دارند و راه پله ساختمان شما را به سمت سبک کلاسیک می کشانند. کناف ها متریال بسیار مناسبی هم به لحاظ سرعت و هم به لحاظ زیبایی هستند.

شما می توانید انواع طرح های هندسی را روی سقف ها و انواع قاب های دیواری را با کناف اجرا نمایید. پس از اجرا نیز می توانید طبق سلیقه خود کناف های سقفی و قاب های دیواری را رنگ کنید.

[mvc_ihe hover_effect=”square effect4″ image_id=”5848″ border_width=”5PX” border_color=”#d16800″]

طراحی و اجرا با متریال مناسب

[/mvc_ihe]

۴ – دیوارپوش ها:

یکی از متریال های قابل استفاده در راه پله دیوارپوش ها هستند. دیوارپوش ها انواع مختلفی دارند که وابسته به جنس و کیفیتشان دارای قیمت ها و طرح های متفاوت هستند. دیوارپوش هایی از جنس PVC می توانند برای راه پله ها مناسب باشند. آنها هم بسیار ارزان هستند و هم اینکه سرعت اجرای آنها بالا است.

ولی پیشنهاد سیتاک استفاده از سنگ و کناف در راه پله ها است. دیوارپوش ها بسیار شکننده هستند و با کوچکترین ضربه ای که می تواند ناشی از بالا و پایین بردن وسایل باشد می شکنند. در هنگام خرید متریال ها یا زمانی که پروژه شما در حال طراحی است به این ایراد کلی دیوارپوش ها دقت داشته باشید.

استفاده از دیوار پوش های منعطف که با جنس فوم و با طراحی ۳ بُعدی ساخته شده اند می تواند گزینه بهتری باشد. هوم شیت یکی از همین دیوارپوش ها است. شما می توانید تمام دیواره های راه پله را با این نوع از دیوارپوش ها پوشش دهید. آنها در عین زیبایی خاصی که دارند در برابر آتش سوزی و رطوبت و ضربه مقاوم هستند. ضمن اینکه تاثیر بسیار بالا در زیبایی راه پله به هنگام نورپردازی خواهند داشت.

۵ – نورپردازی:

یکی از آیتم های اصلی در بازسازی ساختمان نورپردازی است. نورپردازی می تواند تمام هنر و خلاقیت طراح پروژه شما را نمایان سازد. به این شرط که نورپردازی را بر اساس اصول و ضوابط انجام دهید. در ساختمان های اداری نور اصلی در راه پله ها می بایست بیشتر از ساختمان های مسکونی باشد. در ساختمان های اداری می توانید نورهای اصلی را در پاگرد ها و نورهای دکوراتیو را در قاب ها جانمایی نمایید. با استفاده از شلنگ های نوری و نورهای نواری می توانید بیشترین بازدهی را با کمترین هزینه ها دریافت نمایید.

شما می توانید از سیتاک مشاوره رایگان دریافت نمایید

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸  فرهمند

[wp-review id=”5824″]

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

۰ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. ناشناس
    ۶:۱۶ ۱۳۹۷/۰۷/۱۱

    امتیاز بینندگان:۵ ستاره ها