بازسازی ساختمان در بخش مشاعات (بخش اول)

بازسازی ساختمان در بخش مشاعات (بخش اول)

بازسازی ساختمان در بخش مشاعات (بخش اول)

برای اینکه بتوانید بجای تخریب و نوسازی آپارتمان یا ساختمان محل سکونت خود را بازسازی کنید و متعاقباً چند سال دیگر نیز بدون داشتن ترس از تخریب و استرس از آن استفاده نمایید می بایست اصول اولیه در بازسازی ساختمان را رعایت نمایید. بازسازی ساختمان در پروژه های مسکونی به روش های مختلف انجام می شود. گاهی در ساختمان های چند واحدی و مجتمع های مسکونی هر مالک با در نظر گرفتن شرایط آرامش و آسایش همسایه اقدام به بازسازی آپارتمان خود می کند. در این صورت نیاز به اخذ مجوز بازسازی از شهرداری و اجازه قلبی همسایه ها داریم.

گاهی اوقات در مجتمع های مسکونی چند واحدی نظر تمام همسایه ها به بازسازی مشاعات ساختمان است. در این صورت در ابتدا کل هزینه ها توسط یک شرکت فنی و مهندسی که کار تخصصی بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان را انجام می دهد برآورد می شود و سپس با در نظر گرفتن سهم هر مالک در پرداخت هزینه ها کار بازسازی مشاعات شروع می شود. مشاعات فضاهایی از ساختمان است که تمام افراد ساکن در آن ساختمان حق استفاده از آن فضاها را دارند. امروز سیتاک در بخش اول این مقاله توضیحاتی در مورد بازسازی ساختمان در بخش ورودی، نمای ساختمان و پارکینگ را ارائه خواهد کرد. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

بازسازی ورودی ساختمان:

ورودی ساختمان یکی از مهم ترین قسمت هایی است که می توان در دسته بندی مشاعات آنرا بازسازی کرد. دلیل این اهمیت مشخص است. چهره و شخصیت ساختمان و مجتمع مسکونی وابسته به ورودی ساختمان است. مردم از روی ظاهر ورودی ساختمان اهالی آن ساختمان را قضاوت می کنند. در واقع ورودی ساختمان شما هویت ساختمان شماست. بنابراین اولین بخشی که می بایست در بازسازی مشاعات ساختمان مورد توجه قرار گیرد، ورودی است. ورودی ساختمان های مسکونی وابسته به شمالی یا جنوبی بودن ساختمان دارای یک تاج و درب ورودی اصلی ۲ لنگه است. تعویض درب اصلی و همچنین متریالی که در بخش دیوار ورودی و تاج ورودی استفاده شده است از رایج ترین اقداماتی است که می توانید انجام دهید. داشتن ذوق و سلیقه و دانش فنی به شما در این امر کمک می کند.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

بازسازی نمای ساختمان:

در بخش نمای ساختمان وضعیت موجود بسیار اهمیت دارد. ممکن است به علت محدودیت های احتمالی در نزدیکی پنجره های نما و بالکن ها نشود رویه نما را تخریب و طرح های پیچیده تری را اعمال کرد. در حالت کلی برای بازسازی ساختمان در بخش نما شما نیاز به یک طراحی نما دارید. طرحی که با توجه به اندازه های موجود برداشت شده است و طراح عیناً تغییرات را با نظر شما در طرح اعمال می کند. شما می توانید سبک نمای ساختمان خود را از حالت های رومی یا سیمانی به سبک های کلاسیک، یا حتی مدرن تغییر دهید. همچنین می توانید از متریال های روز نیز استفاده کنید. سنگ ها در نمای ساختمان سرعت اجرای بالایی دارند. ولی ترکیب سنگ و آجر یا سنگ و چوب برای ساختمان های مسکونی نمای ساختمان زیباتری را ایجاد خواهد کرد. در روزهای آینده بطور مفصل در این مورد صحبت می کنیم. برای دیدن نمونه کارهای طراحی نما بر روی آن کلیک نمایید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان در قسمت پارکینگ:

یکی دیگر از فضاهایی که در بازسازی مشاعات ساختمان مورد توجه قرار می گیرد، پارکینگ است. وابسته به قدمت و عمر ساختمان شما و مشخصاً استفاده مکرر از پارکینگ، بازسازی این محل یکی از ضروریات است. قسمت هایی از پارکینگ که در بازسازی دستخوش تغییرات می شود رمپ پارکینگ، سقف و دیواره ها و همچنین کف پارکینگ است. البته تغییرات در تاسیسات برق پارکینگ نیز از جمله اقدامات ضروری است. شما می توانید از متریال سنگ یا رنگ های مخصوص اپوکسی برای کف پارکینگ و از متریال سنگ های مرمیت یا سنگ های دکوراتیو برای دیواره ها استفاده کنید. دست شما در انتخاب متریال ها برای بازسازی پارکینگ باز است. ولی سیتاک توصیه می کند تا از متریال های با دوام تری استفاده نمایید.

برای سقف پارکینگ می توانید طرح های مختلفی را به وسیله رابیتس و گچ کاری اجرا کنید. ولی پیشنهاد سیتاک استفاده از سقف های کاذب است. زیرا شما می توانید با پایین آوردن ارتفاع سقف مشکل نور پارکینگ را نیز حل کنید. اگر از سقف کناف استفاده نمایید می توانید با هر طرحی نورپردازی پارکینگ را انجام دهید. یکی دیگر از مزایای استفاده از سقف های کاذب بالا بودن سرعت اجرای آنها است. ضمن اینکه تنوع در طرح های آنها به حدی است که تقریباً تمام سلایق را پوشش می دهد. به هر حال بازسازی پارکینگ می بایست در بخش بازسازی مشاعات انجام شود و هیچ راهی برای فرار کردن از آن وجود ندارد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری کلیه امور بازسازی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا و اجرای ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه و اجرای دکور مغازه

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :