بازسازی ساختمان در بخش مشاعات (بخش دوم)

بازسازی ساختمان در بخش مشاعات (بخش دوم)

بازسازی ساختمان در بخش مشاعات (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول این مقاله مطالعه کردید، بازسازی ساختمان در بخش مشاعات شامل قسمت های مختلفی می شود. در مطلب قبلی بازسازی بخش های ورودی، نمای ساختمان و پارکینگ را با هم بررسی کردیم. مشاعات ساختمان های مسکونی دارای بخش های دیگری نیز هست. سیتاک امروز در تکمیل مطلب قبلی توضیحاتی را در مورد قسمت هایی مانند راه پله ها و آسانسور و حیاط ارائه می کند. با سیتاک همراه باشید. برای مطالعه بخش نخست این موضوع اینجا را کلیک نمایید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

بازسازی راه پله ها:

امروزه با وجود آسانسورها کمتر از فضای راه پله ها استفاده می شود. ولی همانطور که می دانید در برخی ساختمان ها با ارتفاع کم که آسانسور ندارند راه پله ها اهمیت بیشتری پیدا می کنند. عرض راه پله ها چالشی است که در بازسازی ساختمان نمی توانید آنرا تغییر دهید. زیرا در هنگام ساخت می بایست اصولی ساخته می شده است. فقط تغییر متریال پله و دیواره های راه پله موضوعی است که می توانید در اجرا به آن فکر کنید. سنگ های مرمیت از نوع صلصالی بدلیل زیبایی خاص و تنوع رنگی که دارد برای دیواره ها توصیه می شود. سنگ صلصالی دارای رنگ پایه کرم و رگه های قرمز یا زرد است که زیبایی خاصی را به راه پله های ساختمان شما می دهد. تغییر در پله ها نیز عموماً انجام پذیر است. پله های ۳ سانت دوبل یا ۵ سانت توصیه می شود.

یکی دیگر از راهکارهایی که در بازسازی راه پله ها وجود دارد گچ کاری بالای سنگ دیواره ها است. شما می توانید از پله تا سقف را سنگ نمایید یا سنگ راه پله ها را تا ارتفاع یک مترو بیست سانت بالا آورده و از آنجا تا سقف را گچ نمایید. البته امروزه برای لوکس تر کردن ساختمان ها فضای بالای سنگ را کاغذ دیواری می کنند. جنس این کاغذ ها از الیاف قابل شستشو است و دارای طرح بندی های مختلفی است. استفاده از چوب های دکوراتیو یا پارکت های دیواری نیز توصیه می شود. ولی کم هزینه ترین راه برای بازسازی راه پله ها استفاده از سنگ و گچ است.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

تعویض آسانسور:

آسانسور ها و بالابر ها به دلیل اینکه ارتباط مستقیم با جان ساکنین دارد بسیار حائز اهمیت است. رعایت استاندارد ها در این بخش لازم و ضروری است. در حالت کلی اجزای اصلی آسانسور است که توسط شرکت های ذیصلاح تعویض و نوسازی می شود. اجزایی مانند سیم بوکسل، کابین آسانسور و موتور و گیربکس تمام اجزایی هستند که می تواند مورد بازدید و نهایتاً تعویض قرار گیرند. زیبایی و لوکس بودن آسانسور یک بخش است و امنیت آن بخشی مهمتر. پیشنهاد می کنیم برای تعویض آسانسور حتماً از شرکت های تخصصی مشاوره بگیرید. تعویض درب و کابین آسانسور فقط جلوه ی زیبایی داخلی آسانسور را تامین می کند ولی آسانسور دارای قسمتهای پنهانی است که برای حفظ امنیت جان ساکنین می بایست مورد بازدید فصلی قرار گیرد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

بازسازی حیاط:

حیاط یکی از زیباترین و آرامش بخش ترین قسمت های مشاعات ساختمان است. ایده ها در بازسازی حیاط فراوان هستند. تنها عاملی که در شکل گیری هرچه بهتر ایده ها برای بازسازی حیاط نقش دارد مساحت مفید حیاط است. ممکن است ساختمان شما دارای حیاطی بزرگ باشد که در این صورت عالی است و می توان نقشه ها و طرح های زیادی را برای بازسازی آن پیشنهاد داد. یا حیاط ساختمان شما کوچک است که در این صورت هم ایده هایی کم حجم و زیبا وجود دارد که نگرانی شما را رفع کند.

استفاده از آب نما یکی از راه های زیباسازی حیاط است. اندازه آبنماهای موجود در بازار متغیر هستند و دست شما در انتخاب آنها باز است. آبنما طراوت و روح خاصی را به حیاط ساختمان شما می دهد. شما می توانید در کنار خرید و استفاده از آبنما از سنگ فرش های تخت و پارکی نیز استفاده کنید. نکته ی دیگری که در بازسازی حیاط ساختمان وجود دارد تغییر در دیواره های حیاط است. شما به هر سبکی که مایل باشید می توانید دیوارها را تزئین نمایید. با آجر یا سنگ های صخره ای مخصوص هم مدرنیته را به اجرا در آورده اید هم حالت سنتی حیاط را حفظ کرده اید. ایجاد باغچه های کوچک نیز می تواند زیبایی حیاط ساختمان را دو چندان کند.

توصیه می کنیم بسته به اندازه ی مفید حیاط ساختمان خود از مبلمان شهری نیز استفاده کنید. قراردادن یک تاپ ساده در حیاط یا یک دست مبلمان مخصوص فضای باز تا حد بسیار زیادی روی زیبایی عمومی ساختمان شما تاثیرگذار است. یادتان باشد رنگ وسایل و مبلمان مورد نظر را با رنگ نمای ساختمان و دیواره های حیاط ست کنید. طراحی نما کلاسیک و طراحی نما مدرن دو سبک رایج در طراحی نما می باشد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری در امور بازسازی ساختمان است. با سیتاک به صورت رایگان مشورت نمایید.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی آپارتمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :