بازسازی ساختمان های فرسوده

بازسازی ساختمان های فرسوده

در بازسازی ساختمان تکنیک های متفاوتی وجود دارد تا بتوان چهره ی ساختمان را به کلی تغییر داد. ولی امروز سیتاک قصد دارد تا در مورد بازسازی ساختمان های فرسوده با شما صحبت کند. اگر شما مالک یکی از این ساختمان ها هستید، پیشنهاد می دهیم که این مطلب را تا انتها دنبال کنید. سیتاک در این مقاله به توضیح مدل های مختلف بازسازی ساختمان و آپارتمان های فرسوده می پردازد. امیواریم بتوانیم اطلاعات و راه کارهای درستی ارائه نماییم.

بازسازی ساختمان

 میزان فرسودگی ساختمان را تعیین کنیم:

اولین گام این است که میزان تخریب و فرسودگی ساختمان را به درسی مشخص نماییم. شما به طور کلی با ۳ دسته فرسودگی ممکن است مواجه شوید. اولین نوع فرسودگی ساختمان، تخریب بخش تاسیسات آپارتمان است. این نوع فرسودگی را می توانید از روی نم زدگی احتمالی یا گرفتگی لوله های تاسیسات آب سرد و گرم و یا پُر شدن چاه فاضلاب متوجه شوید.

اگر نظر شما بازسازی همچین ساختمانی است باید بدانید که می بایست کل سیستم تاسیسات را تعویض نمایید. همیشه هدف از بازسازی ساختمان به صورت کلی این است که معایب کلی که باعث تخریب بنای ساختمان می شوند را از ریشه اصلاح نمائید.

بنابراین به دنبال کم هزینه کردن نباشید. تاسیسات قلب یک ساختمان است. اگر دچار مشکل شود، زندگی کردن در چنین ساختمانی سخت و ناممکن خواهد بود. البته می توان قسمتی از لوله که دچار ترکیدگی شده است را مشخص و سپس آن محل را ترمیم نمائیم ولی هیچ تضمینی وجود ندارد که این سیکل معیوب لوله ها را از قسمت دیگری دچار ترکیدگی و نشتی نکرده باشد. بنابراین سیتاک پیشنهاد می دهد در نوع اول فرسودگی که مربوط به تاسیسات است، کل سیستم را تعویض نمائید.

       مشاوره رایگان

        فرهمند:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

بازسازی ساختمان

بازسازی کف و سقف:

نوع دوم فرسودگی ساختمان مربوط به فرسودگی سقف ها و کف ساختمان است. این نوع فرسودگی در شرایطی حادث خواهد شد که بخش تاسیسات دچار مشکل شده باشد. اگر این اتفاق باعث فرسودگی سقف ها و کف آپارتمان شده، می بایست به نوعی مشکل حل شود که هم تاسیسات تعویض گردد و هم بتوان کف و سقف آپارتمان را بازسازی کرد.

برای بازسازی کف آپارتمان ابتدا لوله های جدید آب مصرفی حمام و سرویس و آشپزخانه را از کف آپارتمان جانمایی می کنیم وبعد از لوله کشی و تست لوله ها اقدام به تعویض متریال کف خواهیم کرد. حال می توانید از طراح دکوراسیون آپارتمان خود بخواهید تا نوع متریال و رنگ آن را به شما پیشنهاد دهد. انتخاب متریال کف و سقف خیلی سخت نیست ولی دارای یک نکته است.

رنگ ها در اجرای بازسازی سقف و کف می بایست دارای هماهنگی و هارمونی باشند. حال می خواهید از پارکت، سنگ، سرامیک، و یا دیگر کفپوش ها استفاده کنید. سقف نیز به همین صورت است. در وحله اول تاسیسات برق را جانمایی می کنیم و پس از سیم کشی جدید یا ترمیم سیم کشی قبلی اقدام به ساخت سقف جدید می کنیم.

دقت داشته باشید منظور سیتاک از ساخت سقف جدید روی سقف است نه کل سقف. به عنوان مثال می توان سقف را به صورت یکپارچه از انواع سقف کاذب ساخت یا به گچ کاری مجدد اکتفا کرد. ساخت سقف جدید کاذب بیشتر در بازسازی ساختمان اداری دیده می شود.

*مطالب مرتبط*

             بازسازی اداری                        بازسازی لابی                          بازسازی روف گاردن

بازسازی ساختمان

ترسیم معماری:

نوع سوم فرسودگی ساختمان، فرسودگی ظاهری است. در بسیاری از ساختمان های قدیمی نقشه ی معماری به گونه ای طراحی شده است که ممکن است در شرایط امروزی دلخواه شما نباشد. حمام هایی با مساحت زیاد یا همجواری سرویس بهداشتی و فضاهای اصلی مانند پذیرایی و آشپزخانه از جمله نکاتی در جهت تعیین سطح فرسودگی ظاهری است.

در این شرایط شما به یک طراح و معمار نیاز دارید تا بتوانید پس از نقشه برداری و برداشت اندازه های دقیق وضعیت موجود، طرحی ارائه کند که با ضوابط شهرسازی روز در هماهنگی کامل باشد. اگر شما به پذیرایی بزرگتر یا آشپزخانه ای لوکس احتیاج دارید، کافی است با طراح مطرح کنید و از وی بخواهید که این فضاها را برایتان ترسیم کند. یکی دیگر از نیازهای امروزی در هر آپارتمانی اتاق خواب های مستر و اصلی است.

این فلسفه بر اساس پوشاندن و برطرف کردن نیازهای اولیه مانند حمام کردن در یک فضای کاملا خصوصی مانند اتاق خواب شکل گرفتو تبدیل به یک نیاز معماری در آپارتمان های امروزی شد. اگر شما هم از طرفداران سبک های مدرن باشید حتما TV ROOM یا اتاق نشیمن نیز یکی از فضاهای شما به حساب می آید. در طراحی دکوراسیون داخلی می توان تک تک این بخش ها را تعیین و طراحی کرد. یکی از خدمات سیتاک در بازسازی ساختمان تغییر الگوی معماری است.

بازسازی ساختمان

سبک طراحی دکوراسیون داخلی:

در تغییر الگوی معماری بیشتر سبک خاصی از دکوراسیون داخلی مورد نظر است. به این ترتیب که شما با توجه به نیازها و روحیات خود سبکی از دکوراسیون داخلی را انتخاب می کنید و سپس تمام فضای داخلی آپارتمان بر اساس همان سبک مدل سازی می شود. اگر شما به سبک کلاسیک علاقه بیشتری دارید، می بایست کلیه فضاها را به صورت کلاسیک طراحی و بازسازی کنید.

یا اگر دوست دارید آپارتمان شما حال و هوای سنتی و قدیمی خود را حفظ کند، می بایست تمام بخش ها را با دکوراسیون سنتی طراحی و اجرا نمائید. در این توضیح همیشه موارد خاصی هم هستند که در آپارتمان های امروزی نیز قابلیت اجرا دارند. شما می توانید در آپارتمان و ساختمان مدرن زندگی کنید ولی اتاق خواب یا سالن پذیرایی را به صورت سنتی دیزاین کنید. یا اینکه قسمت سنتی آپارتمان را به ایوان یا بالکن و یا بخش دیگری منتقل کنید. با انتخاب متریال آجر می توانید احساس سنتی بودن فضا را دو چندان کنید.

بازسازی ساختمان

تعویض های طلایی در بازسازی ساختمان های فرسوده:

در انتها پس از اینکه تعویض سیستم تاسیسات و برق انجام شد و کف و سقف آپارتمان را بر اساس سبک مورد نظر بازسازی کردیم نوبت به تعویض های طلایی می رسد. برخی از متریال های جزئی در پیرامون هستند که حتما می بایست تعویض گردند. کابینت های آشپزخانه از این دست متریال ها هستند. نکته ای که در تعویض کابینت های آشپزخانه وجود دارد این است که کابینت ها به راحتی می توانند یک سبک را به اوج برسانند یا حتی آنرا نابود کنند.

بنابراین در انتخاب جنس کابینت ها و رنگ و طرح آنها بسیار دقت کنید. شما نباید اجازه دهید مسیر بازسازی ساختمان شما به بیراهه رود. تعویض درب اتاق ها و درب ورودی، تعویض کلید و پریزها و تعویض شیرآلات بهداشتی در لاکچری شدن هر آپارتمانی پس از بازسازی و ترمیم بخش های فرسوده نقشی مهم و حیاتی دارد.

خرید تابلوها و لوسترهای زیبا نیز می تواند به زیبایی تمام بخش ها کمک شایانی کند. حتی می توانید در کنار ساخت دکورهایی برای TV ROOM کتابخانه هایی لوکس را نیز سفرش دهید. کتابخانه های امروزی هم بوفه های دکوری هستند و هم کتابخانه ای منحصر به فرد.

سیتاک طراح و مجری کلیه امور بازسازی ساختمان های مسکونی، اداری، تفریحی و تجاری است.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :