بازسازی لابی

بازسازی لابی
[interective_banner effects=”effect-milo” url=”https://www.sitakdesign.com/wp-content/uploads/2018/11/Walt-Disney-World-Swan_Full_33305.jpg” title=”بازسازی لابی” titlesize=”28px” desc=”ارائه ایده هایی جذاب برای لابی ساختمان شما” descsize=”25px” clr=”#ffffff” image_id=”6625″ height=”700px”]

بازسازی لابی (نکاتی پیرامون موارد اجرایی بازسازی لابی)

همانطور که می دانید لابی مهمترین بخش از مشاعات یک مجتمع مسکونی یا اداری است. اگر شما نیز دوست دارید لابی ساختمان محل زندگی خود را بازسازی کنید کافی است ابتدا یک طراحی مناسب برای اینکار داشته باشید و سپس از تیم های اجرایی استفاده کنید و طرح مورد نظر را پیاده سازی کنید. معمولاً لابی ها محلی برای جلسات کاری یا پذیرایی از میهمانان کمی غریبه تر است. کسانی که شما نمی خواهید وارد منزل و حریم خصوصیتان شوند.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

از طرفی خود شما هر روز از لابی عبور می کنید و زیبایی و احساسی که فضای لابی به شما می دهد در زندگی شما تاثیر گذار است. بنابراین داشتن اندکی اطلاعات در مورد بازسازی ساختمان به ویژه بازسازی لابی ضروری است. با سیتاک همراه باشید تا در این مورد گفتگو کنیم.

بازسازی لابی

طبق نقشه اجرا کنید:

مهمترین عامل در موارد اجرایی پروژه های ساختمانی طبق نقشه عمل کردن است. مراحل طراحی لابی اداری را مطالعه نمایید. موفق ترین گروه ها و شرکت های بازسازی ساختمان مجموعه هایی هستند که طراحی را خودشان انجام می دهند. این عامل بسیار مهمی در بالا بردن کیفیت اجرا است. دلیل اینهمه تفاوت آشکار بین شرکت هایی که کار اصولی و با کیفیت انجام می دهند و افرادی که فقط پروژه را به پایان می رسانند مشخص است.

زمانی که طراحی یک فضای داخلی به شرکت های اجرایی سپرده می شود، طرحی آماده می شود که قابل اجرا باشد. شرکتی که وظیفه طراحی را به عهده داشته است خوب می داند که طرح خودش را چگونه اجرا کند. سیتاک از مرحله طراحی تا پایان پروژه در کنار شماست.

کلیه مراحل اجرای یک پروژه بازسازی می بایست طبق طرح و نقشه انجام شود. نا گفته نماند معمولاً اجرای کار با طرح آن ۵ % اختلاف خواهد داشت. این عدد در اجرا کاملاً طبیعی است ولی بیش از این رقم نباید بین طرح و اجرای پروژه اختلافی باشد. طبق نقشه اجرا کردن مزایای دیگری نیز دارد. صرفه جویی در زمان و سرعت بخشیدن به روند اجرا یکی از مهمترین مزایای طبق نقشه پیش رفتن است.

پروژه شما در زمان کوتاه تری به بهره برداری می رسد. همین مزیت باعث خواهد شد که هزینه های نهایی اجرا نیز کمتر شود. زیرا شما تعداد روزهای کمتری درگیر اجرا خواهید بود و هزینه کارگر و حمل و نقل کمتری خواهید پرداخت. سیتاک پروژه های بازسازی را با زمانبندی دقیق انجام می دهد.

بازسازی لابی

تعویض درب ورودی لابی:

همه چیز از ورودی لابی شروع می شود. ورودی لابی ورودی ساختمان شما خواهد بود و زیبایی و لوکس بودن آن تاثیر مستقیم روی نگاه مخاطبان و میهمانان شما خواهد داشت. میهمانان شما در بدو ورود درب ورودی ساختمان و لابی را می بینند و شما می بایست در انتخاب طرح درب ورودی دقت بیشتری داشته باشید. تعویض درب ورودی را می تواند هم توسط اکیپ های اجرایی متخصص انجام بگیرد و هم توسط نصابان شرکت های فروشنده درب.

اگر درب ورودی را از تولید کننده های داخلی خریداری کنید خودشان برای نصب، نیروهای متخصص را اعزام خواهند کرد. ولی اگر از درب های متفرقه در بازار استفاده نمایید می بایست فریم ورودی درب را آماده سازی کنید و سپس نصاب ها به نصب درب اقدام کنند. هزینه های شما در صورت خرید از شرکت های تولید کننده کمتر خواهد بود.

طرح های متفاوتی نیز برای درب های ورودی وجود دارند. شما می بایست طرح درب ورودی را با طرحی که برای دکوراسیون داخلی لابی انتخاب کرده اید هماهنگ کنید. همچنین رنگ درب ورودی نیز بسیار مهم است. رنگ درب نیز باید با طراحی داخلی متناسب و هماهنگ باشد. یادتان باشد موقع خرید درب ورودی لابی به امنیت درب نیز توجه داشته باشید.

درجه کیفی:

معمولاً درجه بندی امنیتی برای درب های ورودی متفاوت است. شما می توانید انتخاب نمایید که در چه سطح امنیتی درب ورودی را کار کنید. ضمن اینکه انتخاب طرح و رنگ درب ورودی لابی می بایست با فضای منتهی به ورودی لابی نیز در هماهنگی کامل باشد. این فضا شامل باکس های گل و پله های ورودی خواهد بود. اگر طراحی نما برای ساختمان شما با سبک طراحی نما کلاسیک انجام شده است، بهتر است درب های ورودی کلاسیک را برای ورودی انتخاب نمایید.

درب ورودی لابی

تعویض سنگفرش لابی:

یکی از مهمترین بخش های اجرا و بازسازی لابی کف لابی است. متریالی که شما در کف لابی انتخاب می کنید می تواند به فضای لابی شما عمق دهد. در واقع تمام بخش های دکوراسیون داخلی لابی با متریال کف هماهنگ می شود. سیتاک پیشنهاد می دهد برای بازسازی لابی حتماً از شرکت های طراحی تخصصی مشاوره بگیرید. زیرا بازسازی ساختمان یک امر کاملاً تخصصی است. برای اینکه بتوانید فضای داخلی و مفید لابی را بیشتر نشان دهید متریال رنگ روشن بسیار مفید خواهد بود.

برای این منظور می توانید از سنگ های دهبید یا کرم روشن عباس آباد بی موج استفاده نمایید. سنگ ها برای انتخاب شما به عنوان متریال کف لابی اولویت دارند. زیرا بسیار مقاوم هستند و جهت استفاده در لابی که یک مکان پر تردد است مناسب تر هستند. شما در انتخاب رنگ بندی کف لابی آزاد هستید. می توانید از سنگ های تیره تا روشن انتخاب نمایید.

راهکار کاربردی:

سنگ های تیره برای لابی ۲ اشکال اساسی دارند. اولی اینکه در رفت و آمد ها و عبور و مرور ساکنین خیلی زود کثیف می شوند و هر لحظه نیاز به تمیز شدن دارند. دومی اینکه حتماً می بایست نورپردازی خاص و قویتری برای لابی انجام شود تا نور داخل لابی تامین شود. شما مجبور هستید از لوسترهای بزرگ برای تامین روشنایی مورد نیاز لابی استفاده کنید که این امر هزینه های شما را افزایش خواهد داد. ولی از این ۲ ایراد سنگ های مشکی و تیره که بگذریم جذابیت آنها، زیبایی آنها است.

برای لابی جلوه ی خاصی دارند و به تنهایی می توانند ساختمان شما را منحصر به فرد کنند. استفاده از دیگر متریال ها نیز برای لابی مجاز است ولی اولویت انتخاب شما می بایست با سنگ باشد. سیتاک بهترین و متناسب ترین طرح را برای لابی و ساختمان شما ارائه خواهد داد. بازسازی آپارتمان خود را به ما بسپارید.

تعویض سنگ فرش لابی

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

اجرای دیوارهای لابی:

دست شما در انتخاب طرح و اجرای دیواره های لابی باز است. بسیاری از طرح ها و متریال ها قابلیت اجرا روی دیوار لابی ساختمان شما را خواهند داشت. از کاغذ دیواری گرفته تا سنگ های دکوراتیو یا حتی دیوارکوب های چوبی. چیزی که در آراستن دیوارهای لابی مهم است این است که از قبل برای دیوارها طرح مخصوصی را برگزیده باشید. دقیقاً به همان دلیلی که شما می توانید از انبوه متریال های مختلف استفاده نمایید، اگر بدون طرح بخواهید که روی دیوارها کار کنید، دست به کاری غیر ممکن زده اید.

یا حداقل نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت. شما می بایست از قبل بدانید که طرح روی دیوار لابی شما چه مقدار از چوب، چه میزان از سنگ یا چه متراژی از آجر لازم دارد. شاید هم بخواهید تمام دیوارهای لابی را با کاغذ دیواری بپوشانید. بنابراین یکی از دلایلی که می بایست از طراحان برجسته استفاده نمایید اهمیت دیوارها و نقش آنها در دکوراسیون داخلی لابی است.

پیشنهاد ما:

کاغذ دیواری برای لابی ساختمان های بزرگ به نسبت استفاده از متریال های دیگر ارزانتر است و سرعت قابل قبولی نیز در اجرا دارد. بعد از کاغذ دیواری آجرها مقرون به صرفه تر هستند ولی همه ی افراد دیوارهای آجری را برای لابی نمی پسندند. پس از آجر نیز استفاده از چوب در بخش هایی از دیوار لابی می تواند هزینه های شما را تا حدودی متعادل سازد. در آخر نیز استفاده از سنگ هم هزینه بر خواهد بود و هم به همان نسبت زیبایی بیشتری را به فضا خواهد داد.

ولی پیشنهاد سیتاک استفاده از طرح های تلفیقی است. شما می توانید بخشی از دیوار روبروی درب ورودی لابی را با چوب کار کنید که بتوانید روی آن لوگوی ساختمان را حک کنید. در بخش هایی نیز می توانید از سنگ های آنتیک استفاده کنید که جذابیت خاصی دارند. استفاده از سنگ های تراورتن نیز توصیه دیگر سیتاک برای دیوار لابی است.

اجرای دیوارهای لابی

اجرای سقف لابی:

سقف لابی ها معمولاً بلند در نظر گرفته می شوند. شما می توانید از طرح های هندسی بیشماری در سقف استفاده نمایید. مرسوم ترین طرح ها برای سقف لابی های مجلل طرح های گرد هستند. شما می توانید بوسیله تخریب طرح قبلی و استفاده از رابیتس طرح اولیه مورد نظر برای اجرا را آماده سازی کنید. شما هر حجمی را می توانید متناسب با فضای عمومی لابی در سقف پیاده سازی کنید.

مشروط بر اینکه فضای لازم برای اجرای سایه طرح را نیز در کف لابی داشته باشید. برای بازسازی لابی، پیشنهاد سیتاک استفاده از طرح های هماهنگ سقف با کف لابی است. زیرا طرح هماهنگ به لابی شما شخصیت خواهد داد. ساختمان شما را از حالت معمولی به ساختمانی لوکس شیفت خواهد کرد و شما نیز همین را می خواهید.

در اجرای سقف می توانید از طرح های کلاسیک و مدرن نیز بهره ببرید. استفاده از چوب در سقف ایده ای است که می تواند لابی شما را مدرن جلوه دهد. می توانید از الوارهای بزرگ چوب و البته ۱ تیکه برای دیزاین سقف استفاده کنید. استفاده از پتینه در حاشیه دیوارها، جایی که با سقف تلاقی پیدا می کنند نیز پیشنهاد دیگر سیتاک برای لابی ساختمان شماست.

پتینه ها روح را به گچبری تزریق می کنند و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. استفاده از گچبری سنتی نیز یکی از راه های زیباسازی سقف است که متاسفانه امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین شما برای اجرای سقف می توانید هم از تِم کلاسیک بهره ببرید و هم سبک مدرن را تجربه نمایید. سقف تاثیر زیادی در فضای معمارانه لابی هر ساختمان و برجی دارد.

اجرای سقف لابی

اجرای آبنما:

یکی دیگر از مواردی که در بازسازی لابی می بایست به آن توجه کنید استفاده از ابزارهایی برای زیباسازی بیشتر لابی است. شما می توانید از آبنماهای آماده برای لابی بهره ببرید. آبنماهایی که در مدل های مختلف در بازار موجود هستند. راه دیگر داشتن آبنما در لابی نیز ساخت آبنما به صورت اختصاصی است. شرکت هایی هستند که بر حسب فضای مفید لابی شما و مکان یابی صحیحی که انجام می دهند آبنمای لابی شما را در محل می سازند.

ساخت آبنما در محل بسیار مفیدتر است زیرا احساس واقعی تری از طراوت و شادابی را به افراد ساکن در ساختمان می دهد. ضمن اینکه اندازه آبنما را نیز می توانید خودتان تعیین کنید. نظر و سلیقه شما در تمام بخش های بازسازی لابی می بایست اعمال شود، به شرطی که منافاتی با تناسب در میان فضاها نداشته باشد. از جمله خدمات دیگر سیتاک می توان به طراحی ویلا و اجرای دکور مغازه اشاره نمود.

اجرای آبنما

استفاده از دیوار سبز:

حتماً تا به حال در مورد دیوارهای زنده یا دیوار سبز شنیده اید. یکی از راهکارهایی که در بازسازی لابی بسیار کمک کننده است و زیبایی و حیات را در کنار یکدیگر قرار می دهد، استفاده از همین دیوارهای سبز است. دیوارهایی که در اندازه های مختلف و در محل ساخته می شوند و شما می توانید روی آنها گل ها و گیاهانی زنده و طبیعی را داشته باشید. این دیوارها برای رشد و زندگی گیاهان مختلف طراحی شده اند و تمام نیازهای آنان در دیوار سبز گنجانده شده است. آب و مواد غذایی مورد نیاز گیاهان و همچنین نحوه آبیاری اتوماتیک نیز برای این دیوارها تعریف شده است. شما می توانید در بازسازی لابی از این دیوارها نیز استفاده نمایید و زیبایی لابی مجتمع مسکونی خود را چندین برابر کنید.

شرکت سیتاک طراح و مجری کلیه امور بازسازی ساختمان مشاور شماست

دیوار سبز در لابی

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *