بازسازی مغازه املاک

طراحی و بازسازی مغازه املاک

بازسازی مغازه املاک
مغازه املاک

بازسازی مغازه املاک

یکی از مشاغلی که هنوز هم در امر خدمات رسانی به مردم و در حوزه ی ساختمان و املاک فعال است، صنف مشاورین املاک می باشد. در این مقاله سعی داریم تا نکته هایی راجع به دکوراسیون مغازه املاک بیان کنیم. امیدواریم تا انتهای این مطلب با سیتاک همراه باشید. اگر از مطالعه ی این مقاله لذت بردید و برایتان مفید بود خواندن آنرا به دوستانتان پیشنهاد دهید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

داخلی اتاق جلسات

بازسازی مغازه املاک
بازسازی املاک تهران

پا خور املاک:

اگر قصد دارید تا مغازه ی مشاورین املاک راه اندازی کنید می بایست به این مطلب مهم دقت کنید. مکانی که در آن فعالیت میکنید بسیار مهم است. اگر شما بخواهید ۱۰۰ میلیون تومان برای دکوراسیون مغازه ای به مساحت ۵۰ متر مربع هزینه کنید، می بایست مغازه ی شما در محل گذر اصلی قرار داشته باشد.

در غیر این صورت هزینه کردن برای دکور مغازه شما را به جایی نخواهد رساند. مغازه هایی که در گذرهای اصلی هستند به دلیل تردد بالای مردم ارزش هزینه کردن برای دکور را دارند. پس اولین نکته قبل از شروع اینکار، این است که در مکان های پر رفت و آمد مغازه اجاره کنید.

دکوراسیون داخلی املاک

دکور داخلی اتاق جلسه
بازسازی مغازه املاک در تهران

تابلوی مغازه:

موضوع مهم بعدی تابلوی مغازه است. تابلوی مغازه ی شما شناسنامه ی کار شماست. برند شما در نگاه اول با تابلوی مغازه ی شما دیده خواهد شد. شما می توانید برای ساخت تابلو قبل از هر کاری از طراح گرافیست کمک بگیرید.

لوگو و برند شما به همراه شماره های تماس و خدماتی که انجام می دهید می بایست روی تابلوی اصلی مغازه باشد. البته میتوانید فقط نام املاک خود را برند کنید. مثلاً وسط تابلوی مغازه بنویسید {مشاورین املاک سیتاک} با پشت زمینه ی تصاویر خانه یا آپارتمان های لاکچری.

تابلوها چون عموماً در بالای مغازه های نصب می گردند میبایست دارای فونت درشتی باشند. نوشته های روی تابلو میبایست خوانا و با رنگی غیر از رنگ زمینه نوشته شوند. این امر بسیار مهم است چون لازم است تا از فاصله ی دور نیز تابلوی مغازه شما دیده شود. در این صنف شما باید بیشترین بازخورد را داشته باشید. مردم برای رفع نیازهای ملکی خود نیاز به مشاوران با تجربه و عالی دارند.

ولی باید دیده شوید. یکی از راهکارهای دیده شدن استفاده از تابلوهای زیبا و طراحی شده است. اگر میخواهید بیشترین مشتریان را به سمت حرفه ی خود جذب کنید باید حساسیت بیشتری روی تابلوی مغازه داشته باشید. تلفن های مغازه و شماره همراهتان را میتوانید روی تابلوی مغازه طراحی کنید تا در صورتی که مغازه بسته بود مشتریان غریبه تر بتوانند با شما ارتباط بگیرند.

تابلوی مغازه برای املاک

طراحی تابلو مغازه املاک
طراحی تصاویربرای ورودی املاک

ورودی مغازه:

ورودی دفتر املاک در بازسازی مغازه بسیار مهم است زیرا اولین دیدگاه مشتری از نظم و حساسیت شما روی شغلتان، از ورودی مغازه شروع میشود. اگر مغازه شما با شیشه های سرتاسری پوشیده شده است بهتر از طراحی روی شیشه ها استفاده کنید.

استفاده از شبرنگ و برچسب ها خیلی مفید است. شما میتوانید خدمات اصلی خود مانند خرید / فروش / رهن / اجاره و مشارکت در ساخت را روی شیشه مغازه خود طراحی کنید. یادتان باشد تلفن ها را هم میتوانید روی تابلوی مغازه بنویسید و هم روی شیشه ها آنها را حک کنید.

نور و رنگ ورودی مغازه را می بایست به گونه ای تنظیم نمایید که نه خیلی پر نور باشد و نه خیلی تاریک باشد. نور زیاد باعث دور شدن مشتری ها از مغازه ی شما میشود. با تنظیم نور ورودی در ساعاتی که نور خورشید کم است می توانید مشتریان بیشتری را به سمت مغازه جذب کنید. البته افرادی که به خدمات شما نیاز دارند در هر صورت به شما مراجعه می کنند ولی بهتر است با طراحی مناسب دکوراسیون مغازه اعتماد اولیه آنها به خود را بالا ببرید.

طراحی کانتر منشی در ورودی املاک

ورودی املاک
طراحی مسیر ورودی در مفازه

کانترهای مشاورین:

نکته ی دیگری که بسیار مهم است نوع چیدمان کانتر مشاوران است. شما در این حرفه حتماً افرادی را خواهید داشت که به عنوان مشاور در کنار شما فعالیت می کنند. این مشاوران به ۲ یا ۳ گروه تقسیم می شوند که بسته به متراژ مغازه می توانید این افراد را در رنج های فروش، اجاره و مشارکت فعال نگه دارید.

معمولاً برای ۵۰ متر مربع می توانید تا ۱۰ نفر مشاور هم داشته باشید. پیشنهاد می دهیم برای هر مشاور میز جداگانه ای در نظر بگیرید. میز مشاوران حتماً می بایست دارای فایل و کشوهای قفل دار باشد. ولی موضوع مهمتر چیدمان این کانتر ها است. سیتاک تجربه ی طراحی مغازه املاک را دارد. شما می توانید از طول مغازه خود برای جانمایی مشاورین خود استفاده نمایید.

مراجعین شما پس از ورود به املاک با منشی شما روبرو می شوند که ضمن خوش آمد گویی به آنان، نیازهای آنها را سوال می کند و متناسب با آن یکی از مشاورین را به مشتری معرفی می نماید. فضایی که لازم است تا مشتری شما از ورودی مغازه طی کند تا به مشاور اصلی برسد بسیار مهم است. این فضا نباید خیلی شلوغ یا خیلی خلوت باشد. برای اینکه یکنواختی بصری ایجاد نمایید می توانید از تابلوهای دیواری در مسیر مشتری استفاده کنید.

تابلوهایی با مزمون آپارتمان، ساختمان های بلند مرتبه و مناظری که به زیبایی محیط کار شما و ذهنیت مشتری کمک شایانی می کند. همیشه در انتخاب چیدمان مغازه سعی کنید ساعات شلوغی و پیک مشتریان را در نظر بگیرید. با اینکار خیالتان از راحتی مشتریان در زمان هایی که در مغازه شما هستند راحت می شود.

کانتر مشاوران محترم

کانتر مشاوران در املاک
جایگاه مشاورین در مغازه املاک

جداسازی بخش فروش از اجاره:

وظیفه اصلی شما برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه این است که ذهن مشتریان را آرام کنید و به آنها اعتماد لازم را القا کنید. اینکار با طبقه بندی صحیح اطلاعات و بخش بندی فیزیکی دفتر کارتان انجام یمشود. مثلاً اگر مشتری شما آپارتمانی ۱۰۰ متری از شما بخواهد و مشاور شما به این شخص خانه کلنگی معرفی کند، بدیهی است که اعتماد کم خواهد شد. این امر برای بهم ریختگی و عدم طبقه بندی هم همینطور است.

اگر مخاطبان شما درک کنند که در حرفه ی شما نظم و تعهد حاکم است بنابراین بیشتر به شما اعتماد می کنند. این نظم را با جداسازی کانتر فروش از کانتر اجاره یا مشارکت انجام دهید. بالای هر کانتر با قراردادن تابلوهایی که حتماً در بانک ها دیده اید به سادگی انجام میشود. نوع متریال مصرفی برای این تابلوها میتواند از قاب چوب و طرق برای نوشتن متن باشد.

جداسازی بخش ها از هم

بازسازی مغازه املاک
جداسازی بخش ها از همدیگر

طراحی سقف:

پیشنهاد سیتاک داشتن سقفی در سبک مدرن یا مینیمال است. برای طراحی سقف مشاوره گرفتن از شرکت های تخصصی امری ضروری است. پیشنهاد سیتاک استفاده از سقف های آسمان مجازی است. این نوع سقف ها دارای قاب هایی هستند که از چشم مشتریان مخفی باقی می مانند. با توجه به متریال آنها که پارچه هایی از جنس ساتن است دست شما برای داشتن هر طرحی باز است.

بنابراین داشتن سقف های کشسان مزیت عدم محدودیت در طرح و رنگ و اندازه را داراست. برای اینکه بتوانید از سقف های کشسان استفاده کنید باید از قبل سقف را با استفاده از کناف قاب سازی کرده باشید. معمولاً در دور تا دور سقف مغازه، باکس هایی با ارتفاع ۲۰ سانتی متر ایجاد میکنند تا سازه ی این نوع سقف ها قابلیت اجرایی دشته باشد.

به دلیل اینکه سقف های پارچه ای از خود نور را عبور میدهند برای نورپردازی نیز ۲۰ سانتی متر فضا لازم خواهید داشت. امروزه شرکت های بسیاری این نوع سقف ها را ارائه میدهند ولی یادتان باشد که نظر طراح مغازه ی شما بسیار تعیین کننده است زیرا طراح تمامی المان ها را چک می کند تا بیشترین هماهنگی بین تمامی عناصر دکوراتیو وجود داشته باشد.

طراحی و نورپردازی در سقف

طراحی داخلی املاک
طراحی داخلی املاک

رنگ دیوارها:

در بسیاری از مواقع رنگ های اصلی بیشترین طرفدار را دارد. رنگ هایی مانند سفید یا طیف هایی از رنگ های روشن که به مخاطب شما بیطرف بودن شما را نشان می دهد. ولی اگر بخواهید مغازه به لحاظ دیداری برای مشتریان جذابتر شود می توانید از رنگ های سرد مانند طوسی استفاده کنید. رنگ طوسی روشن همگان پسند است و در ضمن یکنواختی رنگ سفید را نیز نخواهد داشت.

ترکیب رنگ سفید و طوسی نیز میتواند گزینه ی مناسبی برای مغازه ی شما یاشد. بازسازی مغازه دارای حساسیت هایی است که سیتاک کاملاً آنها را درک می کند و برای سیتاک جذب حداکثر تعداد مخاطبان در اولویت است.

در مقاله های بعدی بیشتر راجع به نکات بسیاری که در این زمینه وجود دارد صحبت خواهیم کرد.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *