برنامه ریزی برای اجرای باکیفیت بازسازی ساختمان

برنامه ریزی برای اجرای باکیفیت بازسازی ساختمان
[info_banner_vc image_id=”6118″]

طراحی داخلی

ایده های خلاقانه

[/info_banner_vc]

جهت برنامه ریزی در بازسازی ساختمان در هر متراژی که باشد باید دقت فراوان شود و حتماً شما نیز با سیتاک هم عقیده هستید که با استفاده از برنامه ای دقیق که تمام جزئیات در آن دیده شده باشد می توانید آپارتمان خود را به بهترین شکل ممکن بازسازی نمایید. برای این برنامه ریزی چند نکته وجود دارد که امروز به آنها می پردازیم. امیدواریم با بیان این نکات که تماماً برگرفته از تجربه سالیانی است که در امر بازسازی ساختمان های مسکونی و … فعال بوده ایم، بتوانیم کمکی به روند اجرایی بازسازی ساختمان شما بکنیم. با سیتاک همراه باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

قدم اول:

انتخاب طراح دکوراسیون داخلی

برای قدم اولین مهم ترین اقدام این است که شما یک مجموعه یا شرکت طراحی را برای انجام امور طراحی منزل خود انتخاب نمایید. در مقالات گذشته توضیح دادیم که یک شرکت طراحی ایده آل در بخش بازسازی ساختمان چه خصوصیاتی می بایست داشته باشد.

شما می باید شرکت ها و مجموعه های طراحی را بر اساس رزومه و نمونه کارهای طراحی آنها انتخاب نمایید. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید نام شرکت های برتر را از طریق گوگل پیدا کرده و با آنها در ارتباط باشید. نکته ی دیگری که در انتخاب طراح وجود دارد به مباحث مالی مربوط می شود.

در کشورمان طراحی هزینه ی ثابت و مشخصی ندارد. هر شرکتی با توجه به تخصص و توانایی که در امر طراحی دارد قیمت خاص خود را ارائه می نماید. این شما هستید که می بایست بین شرکت های برتر طراحی بهترین انتخاب را داشته باشید. یادتان باشد گام اول در بازسازی ساختمان انتخاب طراح است.

اگر این قدم را محکم بردارید بسیاری از چالش های درون اجرا نخواهید داشت. طراحی دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین بخش های بازسازی ساختمان است. دلیل این اهمیت این است که ذهن شما را به لحاظ اجرا کاملاً روشن می کند و شما با آگاهی کامل که پس از عملیات اجرایی چه فضاهایی را در اختیار خواهید داشت، وارد اجرا خواهید شد.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

طراحی دکوراسیون داخلی

قدم دوم:

برآورد هزینه ها

این مرحله معمولاً پس از مراحل طراحی انجام می شود. پس از اینکه طرح و ابعاد و اندازه های دقیق آپارتمان شما آماده شد، تیم اجرایی سیتاک برآورد دقیق هزینه های اجرایی را به شما خواهد داد. البته در کشور ما هیچگاه به هزینه های دقیق و برآورد درستی نخواهیم رسید زیرا قیمت متریال ها همیشه در نوسان است.

با این حال تیم اجرایی سیتاک قبل از شروع بازسازی ساختمان شما هزینه های اجرایی را با ۱۰ % تلرانس برایتان مشخص می کند. دقیقاً یکی دیگر از فواید برنامه ریزی دقیق و مشخص همین است که شما از ابتدای کار کاملاً میدانید با چه هزینه ای چه تغییراتی در منزلتان اتفاق خواهد افتاد. معمولاً شرکت های فعال در حوزه بازسازی ساختمان برآورد هزینه ها را با ۲ روش به شما ارائه می کنند. اول اینکه روش پیمانکاری و تفکیک شده را به شما پیشنهاد می دهند. دوم اینکه روش مدیریت پیمان را به عنوان پیشنهاد ارائه می دهند.

انتخاب شما:

شما در انتخاب هر کدام از این روش ها آزاد هستید. تنها تفاوتی که در روش اول و دوم وجود دارد این است که شما در روش مدیریت پیمان ممکن است هزینه های کمتری در اجرا داشته باشید. زیرا هزینه های شما توسط یک مهندس ناظر بر عملیات اجرایی کنترل و نظارت می شود. بنابراین باز هم تصمیم با شماست که برآورد آماده شده توسط تیم فنی سیتاک را با کدام روش در مرحله اجرا عملیاتی کنید.

نکته ی دیگری که در برآورد هزینه بازسازی ساختمان و روش های اجرایی وجود دارد این است که مدیریت پیمان می تواند زمان اجرای پروژه ی شما را نیز کوتاه تر کند. چون برای مدیر پیمان در پروژه شما مطلوب تر آن است که در عین حفظ کیفیت مطلوب، پروژه را زودتر به پایان برساند و زودتر درصد مدیریت پیمان را با شما تسویه حساب نماید.

برآورد هزینه ها

قدم سوم:

برنامه ریزی برای خرید متریال ها

در برنامه ی کلی بازسازی ساختمان شما بخشی وجود دارد که بسیار اهمیت دارد. خرید متریال ها یکی از مهمترین بخش ها است. برخی از متریال ها که مربوط به عملیات بنایی است که خاص مصالح ساختمانی است. برخی از متریال ها نیز در بخش انتهایی پروژه و نصبیات سر و کله شان پیدا می شود. در بحث قرارداد های مدیریت پیمان خرید کلیه متریال ها به عهده کارفرما است. این امر به سود شما تمام خواهد شد. زیرا شما به صورت مستقیم و بی واسطه ای خرید متریال ها را انجام می دهید.

 

هماهنگی و مشاوره رایگان:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ مهندس فرهمند

 

تخفیف های معمول در خرید متریال ها از هزینه های کلی شما کسر خواهد شد و این امر به منزله ی صرفه جویی در هزینه ها است. البته شما می توانید مدیر پیمان را نیز مامور خرید متریال ها کنید. در این صورت طبق فاکتور ها و استعلام های قیمت متریال های لازم خریداری می شوند و در زمان خاص و مشخص خود در پروژه اجرا خواهند شد.

متریال هایی که برای پروژه خود نیاز دارید عبارت اند از گچ، سیمان، ماسه، سنگ، تجهیزات برقی و روشنایی، لوله های آب سرد و گرم مصرفی، پنجره های UPVC ، درب های داخلی چوبی، یراق آلات، شیرآلات بهداشتی، کاشی و سرامیک، درب ورودی ضد سرقت، سیم و کابل و کلید و پریز و بسیاری متریال دیگر.

پیشنهاد سیتاک این است که شما خودتان برای خرید متریال های لازم طبق لیست اجرایی پیش قدم شوید. در این حالت صورت حساب ها کاملاً شفاف و روشن خواهد بود. هزینه های اجرایی اعم از حمل و نقل متریال ها، اجرت استاد کاران و کارگران نیز از طرف مدیر پیمان مشخص خواهد شد. شما برای اینکه بتوانید هزینه ها و زمان پروژه را کاهش دهید می توانید به مدیر پیمان نیز اعتماد نمایید.

متریال در بازسازی

قدم چهارم:

نظارت بر اجرا

معمولاً شرکت هایی که در زمینه بازسازی ساختمان فعال هستند خودشان یک نفر مهندس ناظر را برای پروژه شما انتخاب خواهند کرد که داخل پروژه مقیم باشد و بر تمامی فعالیت های کارگاهی اشراف داشته باشند. اگر این اتفاق نیز نیفتاد شما خودتان می توانید بر اجرای پروژه خود نظارت داشته باشید. با افراد مختلف در کارگاه ساختمانی آشنا شوید و اگر کسی از اطرافیان شما می تواند در بخش های از اجرا کمک کند، به مدیر پیمان معرفی نمایید.

یادتان باشد یک قرارداد صحیح و روشن با شرکت هایی که به دفعات تجربه بازسازی ساختمان را دارند می تواند خیال شما را از هر جهت راحت نماید. بیشتر مردم دوست دارند بازسازی آپارتمان خود را به شرکتی واگذار نمایند و در آخر کار بیایند و منزلی آماده که با سلایق آنان دیزاین شده را تحویل بگیرند. سیتاک با توجه به رزومه و سابقه ای که در این زمینه دارد می تواند از زمان آغاز مراحل طراحی تا روز آخر اجرای پروژه در کنار شما باشد و با کیفیتی مطلوب پروژه شما را به سرانجام برساند.

سیتاک طراح و مبتکر ایده های جدید در بازسازی ساختمان

هماهنگی و مشاوره رایگان:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ مهندس فرهمند

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *