تغییرات کلی دیوارها در بازسازی ساختمان

تغییرات کلی دیوارها در بازسازی ساختمان

تغییرات کلی دیوارها در بازسازی ساختمان

در بازسازی ساختمان یک اصل کلی وجود دارد. کیفیت در کنار دوام و زیبایی ماهیت یک بازسازی ساختمان خوب به شمار می رود. اگر شما قصد دارید آپارتمان یا خانه خود را بازسازی کنید با سیتاک همراه باشید تا در ادامه مقالات گذشته به تغییرات کلی در دیوارها بپردازیم. شرکت سیتاک پیشنهاد می دهد قبل از هر اقدامی در مورد بازسازی ساختمان طراحی اولیه را انجام دهید تا در صورت رضایت کامل شما پروسه اجرا شروع شود. ضمن اینکه کیفیت در اجرا و نوع متریال نیز می تواند در خلق فضایی جدید بسیار تاثیر گذار باشد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

جابجایی دیوارها:

ممکن است شما بخواهید محل قرارگیری حمام و سرویس و همچنین اتاق خواب ها را تغییر دهید. یا اینکه تمایل دارید اتاق خواب یا سالن پذیرایی بزرگتری داشته باشید. یا اصلاً می خواهید یکی از اتاق خواب ها را حذف نمایید. در اینصورت بهترین گزینه برای رفاه بیشتر شما در بازسازی ساختمان این است که با شرکت های تخصصی در این زمینه مشورت نمایید. جابجایی دیوارها امری حساس و مهم است. جابجایی غیر اصولی یا غیر کارشناسی دیوارهایی که وزن سازه را تحمل می کنند ممکن است باعث تخریب کلی ساختمان شما شود. بنابراین دقت داشته باشید از گروه ها و اکیپ های کم تجربه در زمینه جابجایی دیوار کمک نگیرید. بازسازی ساختمان امری مهندسی است.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

تخریب رویه دیوارها:

اگر دیوارها در آپارتمان یا خانه قدیمی شما فرسوده شده است یا در گذشته به صورت غیر اصولی و موج دار ساخته شده است بهترین راه این است که رویه دیوارها را تخریب نمایید تا به آجر برسید. اینکار ممکن است در ابتدا خیلی پر حجم به نظر برسد ولی تاثیر زیادی در ساختمان جدید شما پس از بازسازی خواهد داشت. پس از تخریب رویه دیوارها از ابتدا مرحله گچ و خاک و همچنین سفیدکاری را انجام می دهید. در ساخت دیوارهای جدید نه خبری از موج هست نه نمزدگی. بنابراین تشخیص این مطلب که دیوارها در آپارتمان شما نیاز به تخریب دارند یا خیر نیز مهم است.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

ساخت طرح های جدید روی دیوارها:

بهترین زمان برای ساخت طرح های جدید روی دیوارها همان زمان بازسازی دیوارهای قدیمی است. پس از تخریب و در هنگام ساخت مجدد دیوارها می توانید طرح ها و ایده های خود را اجرا نمایید. می توانید از طرح های چوب روی دیوارها استفاده کنید. می توانید تاقچه ها و آویزهای لوکس را برای طرح دیوارهای جدید انتخاب کنید. یا اینکه دیواری ساده با رنگ آمیزی مناسب مورد نظر شماست. به هر حال اگر طرح مناسبی دارید در زمان بازسازی دیوارها اجرایش کنید. شما می توانید روی دیوارها را نیز با سنگ های دکوراتیو تزئین کنید. البته طرحی که روی دیوار اجرا می شود را بهتر است از طراحان دکوراسیون داخلی بگیرید. اینکار در زمان و هزینه شما صرفه جویی بسیاری می کند.

سیتاک ارائه دهنده خدمات متنوعی نظیر طراحی ویلا و اجرای ویلا، طراحی نما و اجرای نما، طراحی نما کلاسیک، طراحی نما مدرن، دکوراسیون مغازه و … می باشد که با سالها تجربه توانسته نظر مساعد سازندگان و مالکان را به خود جلب نماید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

هماهنگی دیوارها با دیگر اجزا:

انتخاب شما در طرح اجرایی دیوار ها بسیار مهم است. از این جهت که طرح روی دیوارها می بایست با طراحی انجام شده در سقف و کف آپارتمان هماهنگی داشته باشد. هماهنگی بصری عنصری است که سیتاک در پروژه های اجرایی به آن توجه می کند. مطمئناً شما نیز خانه یا آپارتمانی که در آن تمام اجزا با یکدیگر هماهنگی دارند را بیشتر می پسندید. لازم نیست برای این هماهنگی هزینه اضافی پرداخت نمایید. شما می توانید با یک برنامه ریزی مشخص یا با مشورت با شرکت های تخصصی بازسازی ساختمان از ابتدای شروع پروژه این هماهنگی و هارمونی را در طراحی ایجاد کنید. بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان شما با ایجاد نظم بصری و هماهنگی در تمام اجزا دلنشین تر و زیباتر خواهد شد.

ممکن است شما روی دیوارها از طرح های شکسته استفاده کرده باشید. در این صورت گچبری سقف را نیز می بایست به صورت رومی اجرا کنید. طرح های رومی با خطوط شکسته و نبش ها و کنج هایی که دارد خیلی به دیوار با طراحی شکسته نزدیک است. یا اگر تمایل دارید از طرح های منحنی استفاده کنید بهتر است طراحی سقف و کف آپارتمان را نیز منحنی و مبتنی بر قوس طراحی کنید. یادتان باشد این شمایید که می خواهید چند سال دیگر از آپارتمان قدیمی خود استفاده کنید. کمی به خود سخت بگیرید تا پروژه پس از اجرا همان چیزی شود که شما می خواهید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع سبک ها در بازسازی ساختمان شماست.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :