در بازسازی ساختمان از کجا شروع کنیم؟

در بازسازی ساختمان از کجا شروع کنیم؟

در بازسازی ساختمان از کجا شروع کنیم؟

برای اینکه بهترین نتیجه در بازسازی ساختمان را در کوتاه ترین زمان بدست آوریم، می بایست بدانیم از کجا شروع کنیم. بهترین نتیجه یا نتیجه ایده آل زمانی حاصل می شود که همه چیز طبق برنامه ریزی شروع و پایان یابد. چیزی از قلم نیفتد و کیفیت در اجرا در بالاترین سطح ممکن باشد. بازسازی ساختمان از جهات مختلف دارای اهمیت است. مهم ترین نکته در بازسازی ساختمان برنامه ریزی قبل از اجرا است که در آن تمام مراحل کار از ابتدا تا انتها تعریف شده باشد. شما در بازسازی ساختمان چند مرحله را تجربه خواهید کرد که امروز از نگاه سیتاک آنها را بررسی می کنیم. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۱ – منطقه بندی کنید:

برای اینکه اتلاف زمان و هزینه کمتری داشته باشیم کافی است که از قبل برنامه ریزی برای بازسازی ساختمان را انجام دهیم. در برنامه ریزی معمول ترین کار که ضرورت نیز دارد منطقه بندی یا زون بندی منزل است. در بازسازی ساختمان های اداری نیز به همین ترتیب عمل می کنیم. مناطق مختلف که در بازسازی ساختمان می بایست تغییرات در آنها لحاظ شود را لیست می کنیم. هر کدام از بخش های منزل را به عنوان یک منطقه در نظر می گیریم. تغییراتی که لازم است در هر منطقه انجام شود را یادداشت می کنیم. متریال مورد نیاز در هر منطقه را برآورد کرده و لیستی از کل متریال ها تهیه می نماییم.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

به عنوان مثال در یک آپارتمان ۱۲۰ متری آشپزخانه، اتاق پذیرایی یا سالن اصلی، اتاق خواب ها، سرویس بهداشتی و حمام هر کدام به عنوان یک منطقه محسوب می شوند. هر کدام از این مناطق را به صورت جداگانه و بر طبق نیازهای خود برآورد می کنیم. مثلاً در آشپزخانه تعویض کابینت ها و تغییر سرامیک کف و کاشی های دیوار آشپزخانه و همچنین نورپردازی از جمله اقدامات محتمل است. هر کدام از این اقدامات را بررسی کرده و از متریال مورد نیاز در هر بخش لیست تهیه می کنیم. به این ترتیب قبل از شروع کار استرس کمتری خواهیم داشت و اینکار باعث می شود در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنیم.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۲ – از سقف شروع کنید:

در مناطق مختلف که در برنامه ریزی برای بازسازی ساختمان به آنها رسیدیم بهتر است تغییرات را از سقف آغاز کنیم. ممکن است در منزل قدیمی شما روی سقف طرحی از گچبری پیش ساخته کار شده باشد که امروز نه مورد نیاز شماست و نه دیگر علاقه ای به وجود گچ بری در سقف دارید. بنابراین ابتدا سقف ها را بررسی می کنیم. تغییرات در سقف ها از عمده ترین کارهای ما در بازسازی ساختمان است. طرح جدید سقف را انتخاب و اجرا می کنیم. حتی اگر نیازی به تغییرات در سقف نمی بینید بازهم سقف فعلی را با طرح دکور دیگر مناطق منزل تطبیق دهید. شاید در زمان طراحی به سقف ها دقت نکرده اید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۳ – کارها را موازی پیش ببرید:

یکی دیگر از اقداماتی که در بازسازی ساختمان باعث صرفه جویی در زمان می شود موازی کاری است. شما می توانید همزمان با اجرای دکوراسیون جدید در آشپزخانه، تغییرات در سرویس و حمام را شروع کنید. تخریب و کنده کاری در بازسازی ساختمان امری است که نمیتوان از آن فرار کرد. بنابراین تلاش کنید تمام کنده کاری ها و تخریب های احتمالی را باهم انجام دهید. نخاله ها را جمع کنید و بصورت یکجا از منزل خارج کنید. پس از اینکه زیرکار را برای شروع مرحله نصبیات و اجرای دکوراسیون داخلی آماده کردید می توانید با خرید متریال و اجرای آنها در بخش های مختلف کار را ادامه دهید. مثلاً اگر برای آشپزخانه، حمام و سرویس کاشی و سرامیک نیاز دارید، متراژ ها و طرح ها را محاسبه و انتخاب کنید و یکجا سفارش دهید. نگران نباشید، سیتاک در کنار شماست.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

شما می توانید با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان سیتاک زمان و هزینه را برای خود ذخیره کنید.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :