راهکارهایی برای زیباتر کردن تراس و بالکن

راه کارهای زیبا کردن تراس و بالکن

بازسازی تراس و بالکن
بازسازی تراس و بالکن

در بازسازی ساختمان نکات بسیار زیادی وجود دارد که می بایست رعایت شود. اگر قصد بازسازی آپارتمان خود را دارید می بایست ابتدا فکر برطرف کردن ایرادات بنیادی باشید و سپس به تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود فکر کنید. همانطور که می دانید بالکن ها و تراس ها یکی از فضاهای مهم و کاربردی در آپارتمان های امروزی هستند.

هنگامی که با شرکت های تخصصی بازسازی ساختمان به توافق می رسید که آپارتمان خود را بازسازی کنید، می توانید نیم نگاهی هم به زیباسازی بالکن و تراس داشته باشید. زیباتر کردن فضایی که در آن زندگی می کنید در دسته بندی طراحی دکوراسیون داخلی جای می گیرد که یکی از فعالیت های تخصصی و دانش محور در شرکت سیتاک است. امروز با سیتاک همراه باشید تا راهکارهایی برای زیباتر کردن تراس و بالکن را ارائه کنیم. امیدواریم مطالعه ی این مطلب برایتان مفید و سودمند باشد.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

راه کارهای زیبا کردن تراس و بالکن

بازسازی تراس و بالکن
بازسازی تراس و بالکن

۱ – بازسازی بالکن و تراس:

اولین اقدامی که می بایست انجام دهید این است که بررسی نمایید و مطمئن شوید که بالکن و تراس آپارتمان شما ایمن هست یا خیر. ممکن است به لحاظ سازه ای مشکلی نباشد ولی مسائل تاسیساتی وجود داشته باشد. بنابراین عکس العمل شما در برابر نم زدگی یا فرسودگی سقف بالکن، بازسازی است. شما می بایست با استفاده از متریال های جدید مجددا بالکن یا تراس را بازسازی نمایید.

برای این منظور می توانید لوله کشی کف شور یا عایق بندی بالکن را تعویض نمایید. اگر هم بالکن یا تراس آپارتمان شما نیازی به بازسازی ندارد، می توانید به وسیله متریال های دکوراتیو مانند چوب های ترموود یا آجرهای نسوز مخصوص نما، دکوراسیون جدیدی را برای بالکن ایجاد نمایید. این اقدامات در بازسازی آپارتمان انجام خواهد شد.

یکی از اقدامات مهم و اساسی شما ساخت حفاظ ایمنی برای بالکن است. شما باید نرده هایی را به عنوان جان پناه برای بالکن تعریف نمایید. ارتفاع این نرده ها نباید کمتر از ۸۰ سانتی متر باشد. یکی از راه هایی که به زیباسازی بالکن شما کمک بسیاری می کند این است که شما از نرده های حفاظ به عنوان عنصری دکوراتیو استفاده نمایید.

اغلب خانم ها از نرده ها برای آویزان کردن لباس ها استفاده می کنند که اینکار چهره ی شهر و نمای تراس را زشت می کند. یادتان باشد در دنیای امروز برای هر نیازی، راهکار و وسیله ای ساخته شده است. شما می توانید از رخت آویز های جدید که با ایده های خلاقانه طراحی و تولید شده اند استفاده نمایید. این رخت آویز ها هم جای کمی می گیرند و هم لطمه ای به زیبایی بالکن و همچنین شهرمان وارد نمی کنند.

راه کارهای زیبا کردن تراس و بالکن

بازسازی تراس و بالکن
بازسازی تراس و بالکن

۲ – استفاده از گلدان های آویز:

راهکار دیگری که پیشنهاد می دهیم این است که از گلدان های زیبا و کاربردی روی تراس یا بالکن استفاده نمایید. اگر متراژ بالکن شما خیلی کم است می توانید گلدان هایی تهیه نمایید که ویژه ی بالکن ها و به منظور قرار گیری روی نرده ها طراحی شده اند. این گلدان ها در اشکال مختلف طراحی شده اند و با پایه ای مخصوص که دقیقاً شبیه به مقطع نرده های معمولی است، این امکان را به شما می دهند که بالکن زیباتری داشته باشید.

البته این پیشنهاد مخصوص کسانی است که گل های طبیعی را بسیار دوست دارند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید حتماً سری به فروشگاه های گل و گیاه بزنید.

گلدان های دیگری نیز وجود دارند که مخصوص بالکن های بزرگتر هستند. این گلدان ها به صورت آویز طراحی شده اند و این امکان را دارند که از سقف بالکن آویزان باشند و نما و جلوه ی بسیار زیبایی به تراس آپارتمان شما می دهند. این گلدان ها برای گیاهان خاصی مانند شمعدانی یا پیچک طراحی شده اند. استفاده از گل یاس نیز به شدت برای تراس و بالکن شما توصیه می شود.

زیرا هم گیاهی رونده و پیچک است و هم عطر بسیار خوشی دارد. شما می توانید گلدان ها را در سمت چپ یا سمت راست بالکن خود جانمایی نمایید. یادتان باشد برای فضایی برای رسیدگی و آب دادن به گلها را پیش بینی نمایید. به همین دلیل از شما خواستیم که گلدان ها را در یکطرف بالکن جانمایی نمایید.

راه کارهای زیبا کردن تراس و بالکن

بازسازی تراس و بالکن
بازسازی تراس و بالکن

۳ – پوشاندن دید تراس:

امروزه در زندگی های شهری جایی برای درونگرایی معماری ایرانی وجود ندارد. گاهی اوقات چاره ای جز پهن کردن لباس ها روی بالکن نداریم. یا در مواقعی برای صرف یک فنجان چای یا قهوه به تراس می رویم. نکته ای که اهمیت دارد این است که بالکن یا تراس آپارتمان شما چقدر از بیرون دید دارد؟ اگر در طبقات اول تا پنجم ساکن هستید مطمئن باشید که تراس آپارتمان شما در دید مستقیم دیگران قرار دارد و ممکن است نتوانید با لباس راحتی روی بالکن بروید.

اگر هم در برج هایی با ارتفاع زیاد زندگی می کنید ممکن است از ساختمان هایی که در اطراف شما باشند، دیده شوید. بهترین راه حل این است که از شیشه های مات کننده برای بخشی از بالکن استفاده نمایید. برخی از افراد برای پوشاندن دید تراس، از آویزان کردن پارچه یا نصب ایرانیت پلاستیکی استفاده می کنند. اینکار نه تنها به زیبایی بالکن شما کمکی نمی کند بلکه چهره ی بصری شهر را نیز زشت می کند.

استفاده از دیوارهای متحرک که قابلیت چرخش نیز دارند، بسیار تاثیر گذار است. اگر می خواهید بالکن یا تراس زیبایی برای آپارتمان خود بسازید می بایست کمی هزینه نمایید. امروزه دیوارهای چرخانی در دسترس شما هستند که هم به سادگی نصب می شوند و هم در مواقع لزوم می توانند به سمت و سویی که شما صلاح می دانید بچرخند. اگر می خواهید از آفتاب استفاده نمایید می توانید آنها را باز نمایید و اگر می خواهید دید تراس را بپوشانید می توانید آنها را ببندید.

راه کارهای زیبا کردن تراس و بالکن

بازسازی تراس و بالکن
بازسازی تراس و بالکن

۴ – طراحی و ساخت دیوارهای سبز:

یکی دیگر از راهکارهایی که به زیباسازی بالکن و تراس شما خیلی کمک می کند این است که دیوار سبزی روی بالکن خود داشته باشید. دیوارهای سبز در ابعاد و اندازه هایی که مورد نظر شماست، طراحی و ساخته می شوند. خودشان به تنهایی قادر هستند که آب و املاح مورد نیاز گیاهان درون خود را تامین کنند. خیلی نیازی به رسیدگی ندارند و در اکثر مواقع سال، سبز هستند.

این پیشنهاد برای افرادی مناسب است که عاشق طبیعت هستند. دیوارهای سبز برای همیشه جلوه ی بسیار زیبایی به تراس آپارتمان شما می دهند. ضمن اینکه با یکبار هزینه می توانید خیال خود را بابت بالکن آپارتمان خود راحت می کنید. گلهایی که روی این دیوارها قابلیت رشد دارند بسیار متنوع و مختلف هستند و دست شما در انتخاب گلها باز است.

راه کارهای زیبا کردن تراس و بالکن

بازسازی تراس و بالکن
بازسازی تراس و بالکن

۵ – قاب سازی و نورپردازی:

راه دیگری که برای زیبایی بالکن و تراس آپارتمان شما پیشنهاد می دهیم این است که با متریال های بادوام قابهایی ایجاد نمایید و آنها را نورپردازی کنید. با اینکار زیبایی بالکن شما صد چندان خواهد شد. قابهایی برای قرار دادن گلدان های تزئینی روی آنها یا تابلوهایی دکوراتیو و کاربردی که با نورهای سفید نورپردازی شده باشد.

البته می توانید در بخشی از بالکن که مسقف است کمدی طراحی نمایید که بتوانید وسیله های اضافی که برای تفریح و کارهای غیر ضروری نیاز است، را در آن نگهداری نمایید. معمولاً شوینده های بهداشتی، لوازم یدکی ماشین یا منقل و زغال از لوازمی است که در بالکن ها نگهداری می شود. قاب هایی که می سازید می تواند با آجرهای مخصوص نما اجرا شود. آجرها حس و حال خوبی دارند و چون در طرح های مختلف در بازار وجود دارند گزینه های متعددی را برای انتخاب در اختیارتان قرار می دهند.

شرکت سیتاک طراح و مجری پروژه های بازسازی مسکونی، اداری و تجاری در سراسر کشور

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *