زمانبندی در بازسازی ساختمان

زمانبندی در بازسازی ساختمان

زمانبندی در بازسازی ساختمان

حتماً برای شما نیز مانند تمام افرادی که به زمان اهمیت می دهند نحوه ی کار بازسازی ساختمان و همچنین مدت زمان اجرای بازسازی مهم است. همانطور که می دانید تمام پروژه های اجرایی مخصوصاً بازسازی ساختمان می بایست دارای یک برنامه زمانی مشخص و دقیق باشند. شرکت هایی که این زمانبندی را به صورت دقیق محاسبه می کنند و در زمان اجرا نیز مانند همان برنامه عمل می کنند مطمئناً مشتریان خاص خود را دارند و می توان گفت همیشه سرشان شلوغ است. در واقع یکی از اصول کارهای اجرایی همین بحث زمانبندی است. در بازسازی ساختمان بدلایل مختلف این بحث اهمیت بیشتری پیدا می کند. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۱ – همه چیز را محاسبه کنید:

برای اینکه بتوان یک برنامه ریزی دقیق انجام داد و متعاقب آن زمان اجرای پروژه بازسازی ساختمان را ارائه کرد می بایست تمام فعالیت ها که در روند بازسازی ساختمان انجام می گیرد را محاسبه کرد. طریقه این محاسبات به این صورت است که در ابتدا تمام مواردی که می بایست تغییر کنند یا تعویضی در متریال ها انجام شود را یادداشت می کنیم. سپس به سراغ بخش تخریب داخلی واحد می رسیم. ممکن است بخواهید بخشی از گچبری سقف یا آرک جلوی آشپزخانه را تخریب کنید. یا حتی دیواری را جابجا کنید که در بازسازی ساختمان بسیار مرسوم است.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

 همین تخریب و حمل نخاله های ساختمانی زمان قابل توجهی را از شما می گیرد. یادتان باشد وقتی گفته می شود همه چیز را محاسبه کنید، منظور همه چیز است. جزئیات در اجرای بازسازی ساختمان بسیار مهم است. در واقع جزئیات است که زمانبندی در اجرای پروژه را تعیین می کند. سعی کنید از چیزی غافل نشوید. یکبار در آرامش کامل اقدام به محاسبه اقدامات مورد نظر کنید و در نهایت کار را طبق محاسباتی که انجام گرفته و در زمان مشخص شده به انجام برسانید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۲ – منتظر کسی یا چیزی نمانید:

اگر می خواهید از برنامه زمانی خود در بازسازی ساختمان عقب نیفتید یک اصل را همیشه رعایت کنید. هیچگاه منتظر کسی نمانید. در پروژه های اجرایی ساختمان بخصوص بازسازی ساختمان همیشه بد عهدی ها و بد قولی ها وجود دارد. شما برای اجرای طرح های از قبل آماده شده به تیم ها یا افراد اجرایی نیاز دارید. همیشه سعی کنید ضمن استعلام قیمتی که از چند تیم مختلف می گیرید، آماده واگذاری کار به هر کدام از آن نفرات و تیم ها باشید.

 ممکن است شما با یک تیم به توافق اجرای بخشی از کار بازسازی ساختمان برسید و بد قولی های آن تیم شروع شود. آمادگی و قاطعیت شما برای از دست ندادن زمان بسیار اهمیت دارد. شما می توانید با قاطعیت اولتیماتومی را تعیین کنید و پس از به پایان رسیدن اولتیماتوم، کار را به تیم دیگری بسپارید. البته در شرایطی که کیفیت کار برایتان بسیار اهمیت دارد گاهی می توانید کمی صبر و تحمل خود را بالا ببرید. به هر حال تیم های اجرایی و بد عهدی های آنها را نیز در زمانبندی خود پیش بینی کنید.

باز سازی ساختمان
باز سازی ساختمان

۳ – تجربه مهم است:

اگر تجربه ای در بازسازی ساختمان ندارید مطمئن باشید که زمانبندی دقیقی هم نمیتوانید داشته باشید. کسانی می توانند دقیق ترین زمانبندی را برای بازسازی ساختمان ارائه دهند که در اینکار تجربه داشته باشند. بازسازی ساختمان در عمل کاملاً متفاوت است با محاسبات روی کاغذ. در این مواقع سعی کنید از شرکت های بازسازی ساختمان که در این امر تخصص و تجربه لازم را دارند استعلام بگیرید. اینکار باعث می شود که اولاً خیال شما بابت اجرای صحیح و اصولی پروژه راحت باشد و ثانیاً  مطمئن باشید که شرکت های بازسازی ساختمان زمانبندی را رعایت کرده و پروژه شما را در زمان مقرر تحویل خواهند داد. سیتاک آماده ارائه مشاوره و زمانبندی اجرای پروژه بازسازی ساختمان است.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۴ – شرکت ها نیز همه چیز را با جزئیات حساب می کنند:

حتماً برایتان سوال پیش آمده که چرا شرکت های متخصص در بازسازی ساختمان تا این حد دقیق برنامه زمانی را رعایت می کنند؟ جواب این سوال روشن است. اول اینکه اینگونه شرکت ها برای بدست آوردن مشتریان بیشتر مجبورند که بر طبق برنامه و استاندارد خاصی کار کنند. ثانیاً شرکت های بازسازی ساختمان معتقدند که این مشتری است که مشتری می آورد. بنابراین سعی می کنند دقت در کیفیت اجرایی و رعایت دقیق زمانبندی را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

از طرفی شرکت های بازسازی ساختمان همه چیز را به جزئیات محاسبه می کنند و سپس به شما برنامه زمانی می دهند. مثلاً برای اجرای سفیدکاری ۴ روز را محاسبه می کنند و برای اجرای کابینت ۱۰ روز را و سپس روزهای اجرایی برای امور مختلف را با یکدیگر جمع می کنند. در این بین اموری که می توان به صورت موازی انجام داد را از برنامه زمانی خارج می کنند و زمان دقیق را با تلرانس ۱۰ % محاسبه و اعلام می کنند.

با بیان این مطالب قصد داشتیم اطلاعاتی راجع به زمانبندی پروژه های اجرایی در بازسازی ساختمان خدمتتان ارائه کنیم. امیدواریم با بالا رفتن دانش عمومی شما از امور ساختمانی بتوانیم بیش از پیش در کنار شما باشیم.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

خانه هوشمند

چیلر

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :