سرمایش در بازسازی ساختمان

سرمایش در بازسازی ساختمان

سرمایش در بازسازی ساختمان

اگر نیاز به بازسازی ساختمان را حس کرده اید با سیتاک همراه باشید تا در مورد سرمایش و انواع آن با شما صحبت کنیم. شما زمانی تصمیم به بازسازی ساختمان خود یا آپارتمان خود می گیرید که واقعاً این بازسازی نیاز شما باشد. یعنی ساختمان و آپارتمان شما به این حد از فرسودگی رسیده باشد که شما مجبور به تعمیرات بخش های کلی شوید. در این حالت سیستم های سرمایش خانگی و گرمایش آب نیز مطرح می شوند. شما می توانید با شناخت این سیستم ها یکی را به فراخور بودجه خود انتخاب کنید و در ملک خود مورد استفاده قرار دهید. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

سرمایش مفید:

منظور از سرمایش مفید میزان هوادهی با دمای آسایش و خنک است که می بایست بر اساس متراژ مفید محل مورد استفاده تعیین شود. این میزان هوادهی اگر بیش از حد نیاز باشد نه تنها باعث آسایش و راحتی نمی شود بلکه اذیت کننده هم هست. از طرفی عدم هماهنگی در این بخش نیز باعث اتلاف انرژی می شود. حال تصور کنید که میزان سرمایش در محیط مورد نظر شما نسبت به حد نیاز کمتر باشد، شما همچنان از گرما رنج می برید میزان هوادهی جوابگوی نیاز شما نیست. بنابراین قبل از انتخاب سیستم سرمایشی می بایست محاسبات فنی انجام بگیرد تا بهترین و مناسب ترین نوع سرمایش برای پروژه شما انتخاب شود. این محاسبه در بازسازی ساختمان امری ضروری است که افراد با تجربه آنرا ذهنی انجام می دهند.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

کانال کشی و پنل گذاری:

برای استفاده از سیستم سرمایش منزل خود می بایست مسیر مشخصی را از منبع تولید سرما تا محل مورد استفاده ترسیم کنید. این مسیر بوسیله کانال ها آلمینیومی یا ورق های گالوانیزه تولید می شوند. اگر شما از سیستم های مستقل سرمایش مانند اسپیلت ها و داکت اسپیلت ها و چیلر ها استفاده می کنید می بایست پنل های خروجی هوا را در محل های مناسب قرار دهید. مشخص کردن این محل ها بستگی به فضاهای تعریف شده در معماری و نیاز های شما به عنوان استفاده کننده از محل دارد. در سیستم های جدید تر شما می توانید دمای مورد نیاز در هر یک از فضاها را تعریف کنید. در بازسازی ساختمان می بایست این مسیر ها جهت کانال کشی کاملاً مشخص شود. مخصوصاً اگر تغییر فضا و جابجایی خواهید داشت.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه بازسازی ساختمان است. از طراحی تا اجرا با سیتاک مشورت کنید.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :