طراحی سقف در بازسازی ساختمان

طراحی سقف در بازسازی ساختمان

طراحی سقف در بازسازی ساختمان

یکی از مواردی که در هنگام بازسازی ساختمان باید به آن توجه داشت، طراحی سقف است. وضعیت فعلی سقف شما چیست؟ دوست دارید پس از بازسازی ساختمان به چه شکلی درآید. طرحی برای این منظور دارید؟ میدانید از چه متریالی برای اجرای سقف مورد نظر شما استفاده می شود؟

در بازسازی ساختمان توجه به تمام قسمت ها لازم و ضروری است. همانطور که در مقالات قبلی توضیح دادیم قسمت های مهم زیادی وجود دارند. مانند طراحی و اجرای آشپزخانه و اتاق اصلی. یا طراحی و اجرای سرویس ها و حمام. توجه داشته باشید اگر یکبار به صورت کلی بازسازی ساختمان را انجام دهید بهتر است. زیرا شما فقط یکبار هزینه می کنید بنابراین سعی کنید تا چیزی از قلم نیفتد.

سقف در بازسازی ساختمان انواع مختلفی دارد. میتوان انواع سقف ها را به ۲ دسته تقسیم بندی کرد. اول سقف حقیقی و دوم سقف کاذب. در واقع استفاده از این ۲ نوع سقف در ساختمان معمول است. اگر ساختمان شما اداری است پیشنهاد سیتاک استفاده از سقف کاذب است. ولی اگر میخواهید بازسازی ساختمان را برای منزل خود انجام دهید بهتر است به تزئین سقف حقیقی بپردازید.

سقف در بازسازی ساختمان
سقف در بازسازی ساختمان

۱ – استفاده از رابیتس:

برای ایجاد طرح های مختلف در سقف رابیتس راه مناسبی است. به ایجاد اشکال مختلف در سقف به وسیله میلگرد و توری های مخصوص رابیتس کاری گفته می شود. بوسیله جوش دادن میلگرد های قطعه قطعه شده در اندازه های مناسب به سقف اسکلت طرح اولیه ساخته می شود. سپس روی طرح ساخته شده و داخل آنرا گچ کاری می کنند. در نهایت هم پس از اینکه طرح کاملاً سفید شد از ابزارهای گچکاری استفاده می کنند. ابزار گچ کاری راهی برای زیباتر کردن طرح سقف در هنگام بازسازی ساختمان است. در نهایت قسمت های ابزار و زمینه طرح را نقاشی می کنند.

بوسیله رابیتس کاری اشکالی مانند دایره، لوزی، چند ضلعی را روی سقف می سازند. معمولاً رابیتس در وسط سقف کار می شود. جایی که می بایست از لوستر استفاده شود یا روشنایی اصلی قرار بگیرد. میتوان از رابیتس در آرک آشپزخانه نیز استفاده کرد. برای شکل دهی ورودی و اُپن آشپزخانه در بازسازی ساختمان نیز رابیتس کاری معمول است.

سقف در بازسازی ساختمان
سقف در بازسازی ساختمان

۲ – استفاده از کناف:

یکی دیگر از راه های طراحی سقف کمک گرفتن از کناف است. کناف نوعی سقف کاذب است که بوسیله تایل های گچی کار می شود. شکل دهی با کناف بسیار ساده تر از رابیتس است. هنگام بازسازی ساختمان شما می توانید با استفاده از کناف هر طرحی را روی سقف مورد نظر اجرا کنید. ارتفاع مورد نظر خود را مشخص کنید و کناف را از همان ارتفاع کار کنید. یکی از برتری های کناف این است که می توانید بخشی از سقف را چند لایه کار کنید. هر لایه را می توانید با نورپردازی جلوه دهید. معمولاً سقف کناف در منازل مسکونی امروزی و مغازه ها رایج است.

سرعت در اجرای کناف یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب آن است. کناف با سرعت بالایی کار می شود و این زمان در بازسازی ساختمان دارای اهمیت است. قیمت آن نیز بر حسب متر محاسبه می گردد. معمولاً تایل های کناف را در اندازه های گوناگون برش می زنند. تایل های یه تیکه نیز وجود دارد که بر حسب نیاز مورد استفاده قرار می گیرد. سایزهایی مانند ۶۰*۶۰ در سقف کاذب بسیار رواج دارد. این اندازه بندی ها زمان را در بازسازی ساختمان کاهش می دهد. شرکت های مختلفی اقدام به ساخت کناف می کنند. پانل های گچی یا همان گچ برگ ها انواع مختلفی دارند که در مقاله ای دیگر به توضیح آنها می پردازیم.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :