طراحی و اجرای منزل

طراحی و اجرای منزل

حتماً تا به حال به این فکر افتاده اید که تغییری در منزل خود ایجاد کنید. طراحی و اجرای منزل از دسته های طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان است. شما میتوانید منزل خود را به هر شکلی که میخواهید بازسازی نمایید. هر سبکی را که در نظر دارید میتواند عینیت یابد و آنرا در منزل خود اجرا نمایید.

شما می توانید تمام موارد را در آپارتمان خود تغییر دهید. تغییر در کاشی و سرامیک حمام و سرویس و حتی آشپزخانه، تغییر در کابینت های آشپزخانه، تغییرات دکوراتیو در سالن پذیرایی و اتاق خواب ها و خلاصه تمام فضاهای منزل شما قابل تغییر هستند. شما با استفاده از بازسازی ساختمان خود می توانید ارزش افزوده بیشتری را نیز برای آپارتمان ایجاد کنید. سیتاک نیز در این زمینه و در امور طراحی و اجرای منزل مشاور شماست.

امروز قصد داریم تا مواردی را یادآوری کنیم که در هنگام بازسازی ساختمان برایتان پیش خواهد آمد. مواردی که می توانید به سلیقه خود طرح ها و ایده های خلاقانه را نیز در آنها اجرا نمایید. پیشنهاد میدهیم از مشورت با مجموعه های متخصص غافل نشوید. شرکت هایی که تخصص آنها طراحی و اجرای منزل است می توانند بهتر از هر فرد و گروه دیگری به شما کمک کنند. بنابراین به موارد زیر دقت کنید تا بتوانید هزینه های مترتب در اجرای دکوراسیون داخلی را کاهش دهید. استفاده از تجربه ی سیتاک می تواند زمان اجرای پروژه را نیز کاهش دهد.

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

طراحی و اجرای منزل

طراحی و اجرای منزل بر اساس سلیقه و نیاز:

حتماً شما هم با سیتاک هم عقیده هستید که طراحی قبل از شروع عملیات اجرایی از مهمترین واجبات است. زیرا طراحی قبل از اجرا به شما کمک میکند تا تمام خواسته های خود را بر روی تصاویر ۳ بُعدی ببینید. شما می توانید نظر تمام افراد خانواده را در مورد تک تک فضاهای منزل جویا شوید.

بر اساس نیازهای خانواده خود طراحی را انجام دهید و به این ترتیب از زندگی در منزل خود پس از بازسازی لذت بیشتری خواهید برد. گاهی اوقات طراحی که برای منزل شما انجام می شود بر اساس اصول اولیه سبکی است که شما بیشتر دوست دارید. ولی سیتاک پیشنهاد می دهد ابتدا تمامی سلیقه ها و نیازهای خود را با طراح در میان بگذارید.

از رنگهای مورد علاقه تان حرف بزنید. از طرحی که دوست دارید روی سقف سالن پذیرایی شما اجرا شود. از طراحی کابینت های آشپزخانه و مدل اتاق خواب جدیدتان با طراح صحبت کنید. هر چه اطلاعاتی که به طراح می دهید واضح تر و روشن تر باشد، در نهایت طرحی خواهید داشت که به واقعیت ها و نیازهای حقیقی شما نزدیک تر است.

بنابراین چون منزلتان بر اساس سلایق و نیازهای شما طراحی شده بیشتر به دل شما می نشیند. یکی از وظایف سیتاک در بحث طراحی و اجرا همین مسئله است. سیتاک طرحی را به شما ارائه خواهد کرد که بتوانید  با آن ارتباط برقرار کنید و دوستش داشته باشید.

طراحی و اجرای منزل

طراحی و اجرای سقف منزل:

در حالت کلی سقف منزل شما یکی از موثر ترین فضاها برای نشان دادن عمق تغییرات است. در طراحی و اجرای منزل، شما با یک تغییر کم هزینه و خلاقانه می توانید چهره ی آپارتمان خود را به کلی تغییر دهید. یادتان باشد سقف منزل شما نیز مانند تمام اجزای دیگر می بایست هماهنگ با سبکی که در نظر دارید طراحی و اجرا شود.

معمولاً سبک های کلاسیک در طراحی سقف بسیار زیبا می شوند. طرح های مدرن نیز قابلیت زیبا شدن را دارند به شرطی که به طراحتان اعتماد کنید. امروزه از سقف های آسمان مجازی در دسته بندی سقف های مدرن استفاده می شود. طراحی سقف ها و دیواره ها تاثیر زیادی در زیبایی منزل شما خواهد داشت. استفاده از نورهای هالوژن و نور مخفی نیز می تواند این زیبایی را دوچندان کند.

راه دیگری که در طراحی و اجرای منزل خود دارید این است که از گُل های سقفی استفاده نمایید. این پیشنهاد خیلی جدید نیست ولی هنوز طرفداران خاص خود را دارد. ساخت گُل های سقفی هم با رابیتس کاری میسر است و هم  می توان با استفاده از کناف سقفی آنها را ایجاد کرد. این گلها می تواند در اشکال هندسی متفاوت باشد.

انتخاب طرح سقف کاملاً به سلیقه شما انجام می شود و نیم نگاهی نیز به سبک بازسازی ساختمان شما انداخته می شود. پس از اینکه طرح سقف آماده شد و روی رابیتس گچ کاری شد می توانید سقف را نورپردازی کنید یا اینکه از پتینه کاری استفاده نمایید. پتینه ها نقاشی سقفی و بالا سقفی هستند که زیبایی را به سقف منزل شما هدیه می دهند. هزینه های اجرای سقف ها نسبت به چهره ی جدیدی که برای منزل شما می سازند ارزشمند هستند.

طراحی و اجرای منزل

طراحی و اجرای باکس های دکوری:

یکی دیگر از ایده های خلاقانه در طراحی و اجرای منزل که در هنگام بازسازی ساختمان ممکن است به آن نیاز پیدا کنید طراحی و اجرای باکس های دکوراتیو است. شما می توانید هر دیواری را به صورت مجزا زیر طراحی ببرید. هر دیوار در منزل شما دارای شخصیتی منحصر به فرد است. شخصیتی که با طراحی و کار بر روی آن به زیبایی بیشتری نیز می رسد. دیوارها به صورت جدا جدا حرفی برای گفتن دارند.

دیوار اصلی سالن پذیرایی شما جایی است که شما می توانید بسیار لاکچری آنرا دیزاین نمایید. گرانترین تابلو فرش ها و زیباترین تابلوهای خود را بر روی همین دیوار بکوبید. حال می بایست ایده ای برای جان بخشیدن به دیواره ها وجود داشته باشد. ساخت قاب هایی که بتوانید تمرکز مخاطبان را روی آنها بیاورید و با نورپردازی به زیبایی دیوار اصلی بیافزایید کمک کننده هستند.

اتاق های خواب را نیز می توانید با ساخت دکورهای چوبی جان ببخشید. باکس هایی دکوری که در مکانی صحیح از دیوار اتاق خواب اجرا می شوند. میتوانید از آنها در اتاق هایی با کاربری مطالعه یا اتاق بازی نیز استفاده نمایید. ساخت کتابخانه ای زیبا که در عین کاربری کتابخانه بتواند نقش کمد دکوراتیو را نیز بازی کند.

تلفیق طرح های دیواری با نیازهای شما البته به صورت خلاقانه میتواند تمام چالش ها و نگرانی های شما را در طراحی و اجرای منزل برطرف نماید. ساخت باکس های گل یا آویزهایی با پوشش گیاهی نیز همین تاثیر را خواهد داشت. پیشنهاد می دهیم در اجرا تمام باکس های دکوراتیو را یا با کناف و یا با MDF اجرا نمایید. همچنین می توانید از رنگ های متنوع و مختلف در اجرای دکور اتاق خواب استفاده نمایید. شرکت سیتاک مشاور شما در این زمینه است.

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

طراحی و اجرای منزل

ساخت حمام و سرویس جدید:

برای طراحی و اجرای منزل شما تمام این موضاعاتی که تا کنون در این مقاله مطرح کردیم می توانند برای حمام و سرویس هم اتفاق بیفتند. یعنی در ابتدا می توانید اقدام به تعویض کاشی ها و سرامیک کف سرویس و حمام کنید. سپس طراحی سقف را طبق سلیقه خود انجام دهید. یادتان باشد هرچه حمام و سرویس را به لحاظ رنگ متریال به سمت رنگ های روشن ببرید، بزرگتر دیده خواهند شد.

می توانید از کاشی ها و سرامیک سفید یا کرم استفاده نمایید. برای سقف نیز می توانید از سقف های کشسان استفاده کنید. سقف های کشسان این قابلیت را دارند که با طرح مورد نظر شما اجرا شوند. طرح هایی از طبیعت مانند گلها و درختان در فصول مختلف یا تصاویری با نمای آسمان برای حمام مناسب هستند.

انتخاب درب ورودی حمام و سرویس هم می تواند یکی از چالش های شما باشد. شما می بایست حتماً از درب های ضد آب استفاده نمایید. دربهایی که به روکش های ضد آب مجهز می شوند. در طراحی و اجرای منزل نکته ی دیگر انتخاب دوش و علم دوش است. برای انتخاب و خرید دوش ها نیز رنگ کاشی و سرامیک و مدل سقف حمام و سرویس تعیین کننده است.

پیشنهاد می دهیم از شیرآلات ایرانی استفاده نمایید. استفاده از کابین دوش یا وان حمام نیز توصیه دیگری است که در صورت داشتن فضایی مناسب می تواند اجرایی باشد. برای سرویس نیز استفاده از روشویی هایی که دارای کمد هستند توصیه می شود. زیرا می توانند بسیاری از شوینده ها را داخل خود جای دهند.

شرکت سیتاک در این مقاله سعی کرد تا شما را با چالش هایی که در بازسازی ساختمان ممکن است با آنها روبرو شوید آشنا کند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با تلفن های زیر تماس حاصل نمایید.

۸۶۰۸۵۶۲۷ -۰۲۱    آتلیه طراحی

   ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸   مهندس فرهمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. ناشناس
    ۰:۰۰ ۱۳۹۷/۰۶/۰۱

    امتیاز بینندگان:۵ ستاره ها