در بازسازی ساختمان چه طرح هایی برای دیوار مناسب است؟

در بازسازی ساختمان چه طرح هایی برای دیوار مناسب است؟

در بازسازی ساختمان چه طرح هایی برای دیوار مناسب است؟

بازسازی ساختمان متشکل از مجموعه اقداماتی است که شما برای تعمیرات ساختمان یا تغییرات در دکوراسیون آن انجام می دهید. شما می توانید پس از رفع ایرادات کلی ساختمان از طرح های خلاقانه و ارزان برای ایجاد دکوراسیونی جدید نیز بهره ببرید. همانطور که خارج ساختمان شما و نمای بیرونی آن اهمیت دارد، داخل ساختمان و دیزاین داخلی آن نیز مهم است. حتی می توان گفت چون شما بیشتر زمان خود را در داخل منزل سپری می کنید طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت بیشتری در هنگام بازسازی ساختمان برخوردار است. امروز سیتاک در مورد دیوار ها با شما صحبت می کند. با سیتاک همراه باشید تا بتوانیم دیوارهای جدید و زیبایی را خلق کنیم.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

کدام دیوار کدام رنگ:

یکی از مولفه های اصلی در طراحی و بازسازی ساختمان مخصوصاً هنگامی که به طراحی دیوارها می رسید این است که دیوار مورد نظر شما از جمله کدام دیوارها است؟ دیوار اتاق خواب شماست یا دیوار اصلی پذیرایی است؟ جواب این سوال مشخص کننده نوع طراحی دیوار است. شما می توانید از طرح های ساده برای نقاشی دیوار بهره ببرید یا اینکه دیوار را با استفاده از متریال های موجود تزئین کنید. پیشنهاد سیتاک با توجه به نوع دیوار استفاده از هر ۲ گزینه است. برای دیوار های اصلی استفاده از کاغذ دیواری یا سنگ های دکوراتیو پیشنهاد می شود و برای دیوارهای کم اهمیت تر استفاده از رنگ های گرم و رنگ های خنثی پیشنهاد می شود.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

برای رنگ آمیزی و نقاشی دیوارها با رنگ باز هم نوع دیوار و کاربری آن مهم است. اگر می خواهید دیوار فضای نشیمن را رنگ کنید از رنگ های گرم استفاده کنید و اگر می خواهید اتاق خواب خود را نقاشی کنید از رنگ های خنثی و ترکیبی استفاده کنید. بنابراین نوع دیوارهای شما در بحث طراحی بسیار مهم است. شما می توانید بعضی از دیوارها را به عنوان گالری استفاده کنید و تابلوهای نقاشی و تابلو فرش ها را به آنها بیاویزید. یا اینکه دیوار را با متریال هایی مانند دیوارکوب پارکتی یا سنگ های آنتیک تزئین کنید. به هر حال انتخاب با شماست و سیتاک نیز مشاور شماست.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

دیوارها را جابجا نکنید:

در بازسازی ساختمان یکی از فعالیت های مرسوم جابجایی دیوارها و تغییر فضاها است. سیتاک پیشنهاد می دهد اگر واقعاً نیاز به تغییر متراژ در کاربری فضاها ندارید دیوارها را جابجا نکنید. نکته اول این است که ممکن است با جابجایی دیوارها به استحام بنا ضربه بزنید. و نکته بعدی این است که هزینه های بالایی را بر خود تحمیل می کنید. شما با کمی خلاقیت می توانید طرح های بسیار مناسب را برای دیوارها انتخاب و اجرا نمایید. امروزه کاغذ دیواری های ۳ بعدی بهترین انتخاب برای تزئین داخلی آپارتمان ها و بخصوص دیوارها است. نگران نباشید. آنقدر تنوع در این بخش وجود دارد که سلیقه شما را نیز در برگیرد. کاغذ دیواری های چراغ دار و قابل شستشو نیز از انتخاب های دیگر شما محسوب می شوند.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

از وسایل دور ریختنی استفاده کنید:

حتماً در اطراف خود به وسایل غیر قابل استفاده ای که دیگر به درد هیچی نمی خورند برخورد کرده اید. اگر آنها را دور نریخته اید می توانید از آنها برای تزئین دیوارها استفاده کنید. شما با استفاده از ۴ قطعه چوب و کمی سیم یا طناب می توانید دکوری خارق العاده را روی دیوار خلق کنید. اینکار کمی ذوق و سلیقه می خواهد. کافی است که با نگاهی دیگر وسایل بی مصرف را نگاه کنید. آنها را وارسی کنید و سعی کنید از ماهیت آنها ایده بگیرید. گاهی حتی بدون هزینه می توان اثرهایی خلق کرد که تعجب همگان را به دنبال داشته باشد. بازسازی ساختمان بجز در موارد تعمیرات کار زیاد سختی نیست. ممکن است شما ناخواسته طراحی دکوراسیون منزل خود را انجام دهید و این بسیار خوب است.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع بازسازی ساختمان در آپارتمان های مسکونی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

خانه هوشمند

چیلر

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :