متریال های تعویضی در بازسازی ساختمان

متریال های تعویضی در بازسازی ساختمان

متریال های تعویضی در بازسازی ساختمان

همانطور که می دانید در بازسازی ساختمان های قدیمی ۲ اصل وجود دارد. اول تقویت استحکام بنا و رفع ایرادات کلی که مربوط به تاسیسات می شود و مستقیماً روی استحکام بنا تاثیر گذار است. دوم اصل زیبا سازی در بازسازی ساختمان که مبتنی بر علم روز طراحی دکوراسیون داخلی و زیبایی شناختی گام بر میدارد. البته بخش زیباسازی بنا در بازسازی ساختمان بیشتر درگیر با سلیقه شما نیز هست و شما می توانید از تمام امکانات اطرافتان برای این منظور استفاده کنید. با سیتاک همراه باشید تا در مورد متریال تعویضی در بازسازی ساختمان کمی با هم صحبت کنیم.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۱ – کابینت های آشپزخانه:

اولین متریالی که می بایست نسبت به تعویض آنها اقدام کنید کابینت آشپزخانه است. کابینت ها به علت گذشت زمان و فرسودگی می بایست تعویض شوند. شما می توانید با توجه به بودجه ای که برای بازسازی ساختمان در نظر گرفته اید، با کیفیت های مختلف کابینت ها را تعویض کنید. یکی از راه هایی که هزینه های شما را تا حد قابل قبولی پایین می آورد استفاده از کابینت های فلزی با درب های MFD است. بجای اینکه شما از MDF در تمام بخش های کابینت استفاده کنید که متعاقباً هزینه ی بسیاری را در پی خواهد داشت، می توانید فقط درب های کابینت را MDF در نظر بگیرید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

کابینت های آشپزخانه دارای طراحی های متفاوت و بروزی هستند که تعویض آنها می تواند پای طرح های جدید را به آشپزخانه شما باز کند. طرح هایی که کم حجم هستند و در عین حال فضای بسیار بیشتری را به عنوان فضای مفید در اختیار شما قرار می دهند. اکثر خانم های خانه دار از اینکه آشپزخانه ی کوچکی دارند در عذاب هستند ولی با داشتن کابینت های کم حجم ولی جادار می توانید این نقص را تا حد زیادی رفع کنید. کابینت ها در سبک های مختلف کلاسیک، مدرن و فانتزی ساخته می شوند که بسته به طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود می توانید سبک آنرا نیز انتخاب کنید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۲ – پنجره های فلزی:

یکی دیگر از نقاطی که می بایست در هنگام بازسازی ساختمان به آن دقت کرد و حتماً مور تعویض قرار داد همین پنجره های فلزی هستند. در گذشته بنا به اقتضای زمان از پنجره هایی با فریم فلزی و آهنی استفاده میشد. ولی امروز می توانید از پنجره های UPVC استفاده کنید. این پنجره ها با توجه به داشتن شیشه های ۲ جداره می توانند خیال شما را از صرفه جویی در مصرف انرژی راحت کنند. شما با پنجره های مدرن و جدید می توانید تا حد بسیار بالایی انرژی گرمایی را در زمستان در منزل خود نگه دارید و مانع از هدر رفتن انرژی شوید. عایق صدا و گرد و خاک بودن اینگونه پنجره ها نیز دلیل محکمی بر استفاده از آنهاست. تعویض پنجره های قدیمی یکی از معمول ترین امور در بازسازی ساختمان است.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۳ – درب ورودی و داخلی:

نقطه ی دیگری که در بازسازی ساختمان مورد توجه است تعویض درب ورودی اصلی با درب های ضد سرقت و درب های داخلی قدیمی با درب های جدید است. اولین تفاوت این تعویض امنیت بالایی است که درب های ضد سرقت دارند. شما با تعویض درب اصلی می توانید امنیت منزل را تا حد زیادی بالا ببرید. برای درب های داخلی مانند درب اتاق ها و سرویس و حمام نیز استفاده از درب های HDF و HPL رایج است. خصوصیات این درب ها این است که دارای شبکه محکم تری هستند و به لحاظ زیبایی دارای طرح های CNC می باشند. درب های HPL نیز درب های ضد آب می باشند. این درب ها مناسب نقاط مرطوب مانند سرویس بهداشتی و حمام می باشند. تعویض درب ها در بازسازی ساختمان سلیقه ای است و بستگی به نظر و بودجه شما دارد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

۴ – شیرآلات بهداشتی:

زمانی که برای بازسازی ساختمان خود متحمل هزینه می شوید حتماً به رفاه خانواده خود فکر کرده اید. رفاهی که با توجه به بازسازی ساختمان و طراحی جدید در دکوراسیون منزل بوجود می آید. شیرآلات بهداشتی در مقایسه با دیگر هزینه های لازم و ضروری شما مبلغی نمی شود. اگر چه تعویض شیرآلات به خودی خود لازم و ضروری است. شیرآلات کلاسیک که دارای سیستمی قدیمی بودند جایشان را به شیرآلات اهرمی داده اند. برای بازسازی ساختمان های لوکس می توان شیرآلات الکترونیکی نیز پیشنهاد کرد. شیرآلاتی هوشمند که حتی بدون دخالت دست کار می کنند. شیرآلات اهرمی در ۴ ست شیر روشویی، شیر توالت، شیر ظرفشویی و شیر حمام تولید می شوند. شما می توانید ملزومات شیر حمام را نیز همزمان از بازار تهیه کنید. مانند علم دوش یونیکا یا دوش تلفنی.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان در شرکت سیتاک با توجه به طراحی طبق نظر شما صورت می گیرد و همه چیز از قبل مشمول برنامه ریزی می شود. بنابراین برای بازسازی ساختمان با سیتاک مشورت کنید.

سیتاک مشاور، طراح و مجری در امر بازسازی ساختمان است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :