مراحل بازسازی آشپزخانه

مراحل بازسازی آشپزخانه
مراحل بازسازی آشپزخانه

مراحل بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه های کوچک کمی متفاوت است. اگر شما در منزلتان آشپزخانه ای کوچک دارید می بایست نکاتی را در مورد بازسازی آن بدانید. اگر در گذشته مطالب و مقالات سیتاک را مطالعه کرده باشید می دانید سیتاک در بازسازی ساختمان دارای تجربه است و می تواند در زمینه مراحل بازسازی آشپزخانه مشاور خوبی برای شما باشد.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

اگر قصد بازسازی ساختمان را دارید با سیتاک همراه باشید تا نکاتی در مورد بازسازی آشپزخانه های کوچک را با هم مرور نماییم. یادتان باشد سیتاک همیشه مشاور شماست و این مشاوره رایگان خواهد بود. برای بازسازی آشپزخانه می بایست چند نکته ساده را مورد توجه قرار دهید.

بازسازی آشپزخانه به سبک کلاسیک

۱ – بازسازی سیستم تاسیسات:

اولین کاری که در بازسازی آشپزخانه می بایست انجام دهید، بازسازی سیستم تاسیسات است. تاسیسات در آشپزخانه به دو بخش اصلی تقسیم می شود. تاسیسات خروجی آب (فاضلاب) و تاسیسات لوله کشی آب سرد و گرم که می بایست در نقاط مورد نظر طراحی و اجرا شود.

برای اینکه بتوانید بازسازی تاسیسات آشپزخانه را به درستی انجام دهید می بایست دقیقاً بدانید که وسایل آشپزخانه را به چه نحوی چیدمان خواهید کرد. برای این امر در هنگام طراحی و برداشت اندازه های واقعی آشپزخانه توسط کارشناسان سیتاک، محل قرارگیری ماشین لباسشویی، سینک ظرفشویی، محل قرارگیری ماشین ظرفشویی و دیگر وسایل را مشخص نمایید.

پس از اینکه این نقاط مشخص شد طراح تاسیسات از مبداً آب اصلی به پکیج آب گرم و از آنجا به تمام نقاط مورد نظر لوله کشی را طراحی می کند. یادتان باشد در هنگام اجرا می بایست لوله های آب از زیرکار رد شوند. تاسیسات در بازسازی آپارتمان را جدی بگیرید و برای اجرای آن از متریال (لوله) های مرغوب استفاده نمایید. این امر عمر مفید آپارتمان شما پس از بازسازی را افزایش خواهد داد.

طراحی مدرن آشپزخانه

۲ – تعویض کاشی های آشپزخانه:

پس از لوله کشی ها نوبت به تعویض کاشی های دیوار آشپزخانه می رسد. شما می توانید از تمام برند های مطرح، کاشی و سرامیک تهیه نمایید. پیشنهاد سیتاک استفاده از کالای ایرانی درجه ۱ است. کارخانه های یزد از بهترین تولید کننده های کاشی در ایران می باشند. شما به ۲ صورت می توانید تعویض کاشی های دیوار را انجام دهید.

اول اینکه کاشی های جدید را به صورت دوغابی اجرا نمایید. برای این منظور نیاز به مصالح خواهید داشت و کاشی کار با استفاده از بند کشی تمام دیوارهای آشپزخانه را کاشی می کند. دقت داشته باشید در این روش اگر از کاشی های طرح دار استفاده می کنید، می بایست چیدمان کاشی ها با دقت بیشتری انجام شود. اگر از یک استادکار کاشی کار استفاده کنید، خیالتان راحت خواهد بود.

روش دوم نیز استفاده از اجرای کاشی ها به صورت چسبی است. چسب برای کاشی ها همانند کاشی های دوغابی عمل می کند. به لحاظ استحکام خیالتان راحت باشد. این روش در کاشی کاری بسیار سریع است و همان استحکام کاشی های دوغابی را نیز در بر خواهد داشت. علاوه بر این، این روش دارای تخریب کمتری است. یعنی نیازی نیست تا کاشی های قبلی آشپزخانه را تخریب نمایید.

بنابراین هم زمان بازسازی ساختمان و بازسازی آشپزخانه شما کمتر می شود و هم هزینه های کمتری را پرداخت خواهید کرد. تنها هزینه شما علاوه بر هزینه خرید کاشی، هزینه های مربوط به چسب کاشی است. چسب های کاشی در سطل های مخصوص بسته بندی و عرضه می شوند. شما با تعویض کاشی های آشپزخانه می توانید رنگ و جلوه ی جدیدی به آشپزخانه خود هدیه کنید.

طراحی کاشی های آشپزخانه

۳ – تعویض کابینت آشپزخانه:

اگر از شکل و شمایل کابینت آشپزخانه منزل خود خسته شده اید یا کابینت آشپزخانه شما دچار فرسودگی شده است، می توانید به راحتی آنها را تعویض نمایید. برای این منظور نیاز به یک کابینت کار خواهید داشت. کابینت کارها استادکارانی هستند که بنا به تجربه ی بالا کابینت های آشپزخانه را طراحی و اجرا می کنند.

شما می توانید در این زمینه از کابینت کاران محلی استفاده نمایید. البته شرکت هایی نیز وجود دارند که می توانند مشاوره های تخصصی به شما ارائه دهند. استفاده از نیروهای شرکتی ممکن است کیفیت بالاتری داشته باشد ولی یادتان باشد که دارای هزینه های بیشتری نیز خواهد بود. بنابراین اگر کیفیت بالاتر برایتان در اولویت است می توانید از کارشناسان شرکت در زمینه کابینت آشپزخانه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

کابینت آشپزخانه از طراحی تا ساخت دارای پروسه ی مشخصی است. کابینت ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی می توانند تمامی سلیقه ها را پاسخ دهند. اگر از سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می کنید می توانید کابینت های ممبران یا کابینت تمام چوب را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

اگر هم سبک مورد نظر شما در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن می باشد، می توانید کابینت هایگلاس یا کابینت دورنگ را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید طیف متریال و بازه قیمت در کابینت آشپزخانه نیز بسیار متفاوت است. اگر آشنایی به سیستم چوب یا کابینت های آشپزخانه ندارید توصیه می کنیم حتماً با متخصصان این امر مشورت نمایید. شرکت سیتاک مشاوره های رایگان در این زمینه را ارائه می کند.

بازسازی کابینت آشپزخانه

۴ – طراحی و اجرای سقف:

همانطور که می دانید سقف نیز یکی از مولفه های اصلی هر آپارتمانی است. برای بازسازی ساختمان می بایست بازسازی سقف را نیز در نظر بگیرید. در آشپزخانه نیز سقف به دلیل دوده گرفتن یا پوسیده شدن رنگ قبلی نیاز به ترمیم خواهد داشت. در بسیاری از موارد با یک رنگ آمیزی ساده مشکل سقف حل خواهد شد. ولی سیتاک پیشنهاد دیگری دارد.

شما می توانید با صرف اندکی هزینه دیزاین سقف آشپزخانه خود را دگرگون نمایید. یکی از پیشنهادات سیتاک استفاده از سقف های کناف یا همان سقف های کاذب است. سقف کناف دارای هزینه های اجرایی پایین و سرعت اجرای بسیار بالاست. شما می توانید دورتادور آشپزخانه خود را بوسیله باکس های کناف تزئین نمایید و روی این باکس ها را با هالوژن کار کنید.

 استفاده از هالوژن در نورپردازی آشپزخانه بسیار موثر است. البته در هنگام نورپردازی می توانید باکس های نورمخفی را نیز اجرا نمایید. زمانی که از آشپزخانه خود استفاده نمی کنید می توانید نورهای مخفی را روشن نمایید و جلوه ی جدیدی از دکور آشپزخانه منزل خود را ببینید. یکی دیگر از روش های بازسازی سقف در آشپزخانه استفاده از آرک ورودی است.

آرک ها حدفاصل فضای بیرون و داخل آشپزخانه هستند و معمولاً بر روی اُپن آشپزخانه اجرا می شوند. دست شما در طراحی و اجرای انواع آرک باز است. آرک های کلاسیک که حتماً بارها آنها را دیده اید می تواند گزینه ی مناسبی باشد. البته استفاده از آرک ها مدرن که به صورت خلاقانه طراحی شده اند نیز پیشنهاد دیگر سیتاک هستند. با کارشناسان سیتاک در زمینه بازسازی ساختمان مشورت نمایید.

آشپزخانه های مدرن و زیبا

۵ – استفاده از عناصر دکوری:

یکی دیگر از راهکارهای زیباسازی آشپزخانه استفاده از عناصر دکوری است. شما می توانید از تابلو های مختلف یا مجسمه های کوچک دکوری در نقاط مختلف آشپزخانه استفاده نمایید. مجسمه هایی که می توانند به وسیله یک آهنربای کوچک که در پُشت آنها تعبیه می شود، بر روی کابینت ها نصب شوند. این مجسمه ها می توانند محل قرارگیری وسایل مختلف را در کابینت های مختلف نشان دهند.

استفاده از گلدان های مصنوعی یا گلدان های دکوری بر روی کانتر آشپزخانه نیز توصیه دیگر سیتاک است. استفاده از گل ها طبیعی همیشه می تواند روحیه شما و خانواده را ارتقا دهد. بنابراین در برابر ورود گلها و گیاهان به آپارتمان خود مقاومت نکنید. گلدان های طبیعی را پشت پنجره آشپزخانه قرار دهید.

شما میتوانید در طراحی ویلا و بازسازی ویلا یا آپارتمان خود از ایده های جدید بازسازی آشپزخانه استفاده کنید.

شرکت سیتاک طراح و مجری انواع سبک در بازسازی ساختمان است و در این زمینه ابتدا مشاور شماست.

طراحی عناصر دکوری در آشپزخانه

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *