نورپردازی در بازسازی ساختمان

نورپردازی در بازسازی ساختمان

 نورپردازی در بازسازی ساختمان

همانطور که می دانید بحث توجه به نور در بازسازی ساختمان بسیار مهم است. این بحث به جذابیت بصری داخلی واحد آپارتمان شما بسیار کمک می کند. ضمن اینکه می توانید سلیقه خود را نیز در ایجاد نورهای زیاد یا کم در نقاط مختلف به کار گیرید. توجه کنید نورپردازی در بازسازی ساختمان امری تخصصی است. زیرا مستقیماً با آرامش شما درگیر است.

ساخت نقاط کانونی:

کانون توجه یا نقاط کانونی با برجسته کردن هر آنچه میخواهیم برجسته باشد شکل می گیرد. نقاط کانونی می توانند تابلو فرش ها یا آثار هنری خاص بر روی دیوارها باشند. چشم ما همیشه به روشن ترین نقطه بیشتر توجه می کند. شما می توانید با استفاده از هالوژن های قابل تنظیم هر شیء را در محیط خانه تبدیل به نقطه کانونی کنید. دقت داشته باشید در ایجاد نقاط کانونی همیشه منبع نور را پنهان در نظر بگیرید تا خود منبع نور باعث جلب توجه بیشتر نسبت به نقطه مورد نظر نشود.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

آشپزخانه را تبدیل به نقطه کانونی کنید:

همیشه تصور بر این است که نقطه کانونی باید یک تابلو یا یک اثر هنری برتر باشد، در حالی ایجاد نقاط کانونی دست شماست. شما با استفاده از نورپردازی در بازسازی ساختمان می توانید ملک قدیمی خود را به گونه ای طراحی کنید که آشپزخانه تبدیل به نقطه کانونی پر قدرت منزل شما شود.

انتخاب یک طرح چشم نواز برای کاشی های آشپزخانه به خودی خود می تواند در ایجاد نقطه کانونی در هنگام بازسازی ساختمان موثر باشد. کاشی های با طرح های ویژه و رنگ های گرم تاثیر فوق العاده ای خواهند داشت. یادتان باشد استفاده از نورپردازی وظیفه ای (نورهایی که سطح کار را روشن می کنند) بسیار مهم است. یکی از اشتباهات رایج در نورپردازی عدم استفاده از نورهای وظیفه ای است.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

توجه داشته باشید علاوه بر نورهای عمومی که کل فضای آشپزخانه را روشن می کنند، تخصیص نورهایی که سطح کابینت ها و کانترها را روشن کنند تاثیر گذار است. زیرا برای کار بر روی سطوح آشپزخانه توجه به نور کافی می تواند در ایجاد نقطه کانونی در بازسازی ساختمان مهم باشد. ایجاد نورهای وظیفه ای باعث روشن شدن فضای کانتر می شود که می توانید از نورهای فروتاب نیز استفاده کنید. این کار از ایجاد سایه خودتان در هنگام کار بر روی کانتر جلوگیری می کند و احتمال خطر را کمتر می کند.

نور مخفی در زیر کابینت ها نیز در ایجاد نقطه کانونی بسیار مهم است. می توانید از نور زرد رنگ استفاده کنید. نور زرد رنگ علاوه ایجاد احساس خوب، حس اشتها را نیز برانگیخته می کند که برای فضایی مانند آشپزخانه مناسب است. در عین حال می توانید از نورهای نواری در بالای کابینت ها استفاده کنید که در هنگام شب جلوه خاصی به آشپزخانه شما می دهد. این نورها می تواند به رنگ آبی باشد که آرامش شما و خانواده را در هنگام شب تامین کند.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

نکات بسیاری در نورپردازی به هنگام بازسازی ساختمان وجود دارد که در آینده به آنها خواهیم پرداخت.

سیتاک مشاور و مجری بازسازی ساختمان های قدیمی با طرح ها و ایده های بروز امیدوار است مطالب سایت برای شما عزیزان مفید باشد.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :