هزینه بازسازی ساختمان در تهران

هزینه بازسازی ساختمان در تهران
[interective_banner effects=”effect-milo” url=”https://www.sitakdesign.com/wp-content/uploads/2018/12/New_Steps_of_the_South_Portico_Being_Erected_during_the_White_House_Renovation-01-04-1952.jpg” title=”استعلام کامل و به روز بازسازی ساختمان ” titlesize=”28px” desc=”هزینه بازسازی ساختمان ” descsize=”25px” clr=”#ffffff” image_id=”6856″ height=”700px”]

هزینه بازسازی ساختمان در تهران

هزینه بازسازی ساختمان در تهران کمی متفاوت تر از شهرهای دیگر کشورمان است. دلیل این امر نیز تفاوت قیمت هر متر آپارتمان در مناطق مختلف تهران است. همانطور که می دانید تفاوت قیمت هر متر آپارتمان در مناطق مختلف تهران تا ۲۰ میلیون تومان هم میرسد. بنابراین بسیار واضح و طبیعی است که بازسازی ساختمان در تهران با دیگر شهرها اندکی اختلاف هزینه داشته باشد.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

قیمت متریال ها بر حسب درجه کیفی آنها نیز به شدت روی تعیین قیمت هر متر بازسازی ساختمان تاثیر می گذارد. امروز سیتاک قصد دارد تا در مورد هزینه بازسازی ساختمان در تهران که یکی از کلانشهر ها و پایتخت ایران محسوب می شود با شما صحبت کند. با سیتاک همراه باشید.

بازسازی ساختمان

۱ – بازسازی کلی یا تعمیرات جزئی:

در ابتدای اقدام برای بازسازی آپارتمان خود این مسئله را کاملاً مشخص نمایید که می خواهید بازسازی اساسی را انجام دهید یا صرفاً می خواهید به تعمیرات جزئی بپردازید. در تهران و البته تمام نقاط دنیا این ۲ رویکرد کاملاً متفاوت هستند. اگر تمایل دارید فقط تعمیرات جزئی در آپارتمان یا ساختمان محل کار خود ایجاد نمایید، طبیعی است که هزینه های پایین تری نیز خواهید داشت.

ولی اگر قصد شما بازسازی اساسی منزلتان است می بایست بدانید علاوه بر اینکه هزینه های بیشتری را باید پرداخت کنید، زمان بیشتری نیز در بازسازی ساختمان نیاز خواهید داشت. پیشنهاد می دهیم در ادامه این مطلب با سیتاک همراه باشید تا هزینه های بازسازی اساسی و تعمیرات جزئی را با هم بررسی کنیم.

بازسازی ساختمان

هزینه های احتمالی در تعمیرات ساختمان:

در این بخش برای اینکه بتوانید حدود هزینه ها را قبل از اقدام به بازسازی به صورت واضح و روشن مشخص نمایید، می بایست لیستی از خرابی های آپارتمان خود داشته باشید. تعویض شیرآلات، نم زدگی آشپزخانه یا دیواره های پُشت حمام، تعویض کابینت ها، تعویض لوله های آب مصرفی یا ایزوگام و عایق بندی بام از مواردی است که ممکن است به آنها برخورد کنید.

خود شما می توانید این لیست را با توجه به مشاهدات آماده کنید. ولی بهتر است از یک متخصص در امر بازسازی ساختمان کمک بگیرید. نگاه یک شخص حرفه ای بسیار کارشناسانه تر از شماست. پس از اینکه لیست خرابی ها را مشخص کردید نوبت به تخمین هزینه می رسد. پیشنهاد می دهیم در قسمت هایی که می بایست تعمیرات انجام شود، قیمت ها را بر حسب متراژ یا تعداد مورد نیاز محاسبه نمایید.

 برای هر بخش هم می توانید ۱۰ درصد تلرانس و ضریب خطا در نظر داشته باشید تا در صورت اضافه شدن متراژ خیلی دچار مشکل نشوید. این اتفاق و تخمین هزینه های بازسازی آپارتمان در تهران توسط تیم های تخصصی و شرکت های بازسازی ساختمان انجام می شود. عموماً در شهرستان ها اشخاصی هستند که مردم آنها را به عنوان معمار و شخص با تجربه در زمینه ساخت و ساز می شناسند.

یادتان باشد هر شرکتی در حوزه بازسازی آپارتمان برای انجام این امور قابل اعتماد نیست و هر شخص معماری را نیز نمیتوان صرف نداشتن مدرک تحصیلی نادیده گرفت. انتخاب با شماست که مثلاً در بخش لوله کشی یا در بخش های دیگر از نیروی محلی استفاده نمایید یا پروسه بازسازی منزل را به یک شرکت بسپارید. در هر صورت سیتاک مشاور شماست.

بازسازی ساختمان

۲ – بازسازی اساسی ساختمان:

شاید به این نتیجه رسیده اید که زمان آن رسیده که به صورت کلی ساختمان یا آپارتمان خود را بازسازی نمایید. در این صورت هزینه های بیشتری را می بایست متقبل شوید. نکته ای که همیشه سیتاک به شما یادآوری می کند این است که در ابتدای مشاوره های لازم برای بازسازی ساختمان از هزینه های آن نترسید.

سیتاک با توجه به طراحی ۳ بُعدی قبل از اجرا می تواند آنچه را که شما به دنبال آن هستید را به شما نشان دهد. در ضمن بازسازی ساختمان همیشه حکم یک فعالیت هزینه بَر را ندارد. اگر این فعالیت توسط شرکت های تخصصی مدیریت شود مطمئن باشید برای ساختمان شما ارزش افزوده نیز ایجاد می کند. بسیاری از افراد هستند که دوست ندارند آپارتمانی نوساز خریداری کنند ولی دوست دارند آپارتمانی که میخرند بازسازی شده باشد و تا سالها برایشان هزینه تعمیرات در بَر نداشته باشد.

بازسازی ساختمان

دوباره لیست تهیه نمایید:

برای اینکه تکلیفتان با شرکت های بازسازی ساختمان روشن و مشخص باشد می بایست دوباره لیستی از اقداماتی که می خواهید انجام دهید تهیه نمایید. این لیست شما را از سردرگمی در می آورد. تمام فرآیند را برایتان مشخص و واضح می کند و بر اساس این لیست می توانید قرارداد محکمی با شرکت های مربوطه ببندید. یادتان باشد برای تهیه لیست اقدامات بازهم از مشاور کمک بگیرید. لیست شما می تواند اینگونه باشد:

۱ – بزرگ تر کردن اتاق خواب اصلی

۲ – اضافه کردن حمام به اتاق خواب

۳ – تعویض کابینت آشپزخانه و کاشی دیوارها

۴ – تعویض کاشی های حمام و سرویس

۵ – طراحی سقف اتاق پذیرایی و نورپردازی

۶ – عایق بندی و ایزوگام پشت بام

۷ – تغییر آشپزخانه به اُپِن

۸ – تعویض شیرآلات و روشویی

۹ – ساخت کمد های دیواری جدید و تعویض درب اتاق ها

۱۰ – پارکت یا کفپوش کل واحد

۱۱ – نقاشی یا کاغذ دیواری

بازسازی آشپزخانه

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

بر اساس لیست خود قرارداد ببندید:

یکی دیگر از مزایای تهیه لیست اقداماتی که باید انجام شود این است که شما می توانید بر اساس آن با شرکت های متخصص قرارداد امضا کنید. معمولاً در بازسازی های اساسی مشاوران در شرکت های متخصص خودشان به شما لیستی از اقدامات قابل انجام می دهند یا گزینه هایی را به لیست شما اضافه می کنند. ولی بازهم بهتر است شما به صورت دقیق بدانید که می خواهید چه کاری انجام دهید.

مزیت بعدی برای داشتن لیست این است که می توانید در هر بخش هزینه های لازم را به صورت حدودی مشخص نمایید. مثلاً اگر در لیست شما تعویض درب های داخلی به چشم می خورد شما می توانید قیمت ساخت و نصب هر درب را از نجار استعلام کنید و در برآورد هزینه های خود بگنجانید. یادتان باشد پیشنهادات سیتاک همیشه برای کمک کردن به شما در جهت صرفه جویی در وقت و هزینه شما مطرح می شود.

بازسازی ساختمان

هزینه حمل و نقل و ضریب طبقه را در نظر بگیرید:

اگر خود شما می خواهید بازسازی منزلتان را انجام دهید می بایست به نکاتی توجه نمایید. دانستن این نکات خوب است ولی اگر قصد دارید فرآیند بازسازی را به متخصص این امر واگذار نمایید می بایست بدانید که شرکت های بازسازی خودشان این ضرایب را محاسبه و عدد و رقم نهایی را به شما انتقال می دهند.

به عنوان مثال برای بازسازی حمام و تعویض کاشی ها شما به میزان زیادی مصالح نیاز دارید. مصالحی مانند ماسه و سیمان که شاید شما فقط هزینه خرید آنها را در برآورد اولیه لحاظ کرده اید. این متریال ها و مصالح در طول بازسازی ساختمان شما قاعدتاً دارای هزینه های حمل هستند که اگر از چشم شما پنهان مانده باشد به مشکل برمیخورید.

یکی دیگر از نکاتی که در هزینه بازسازی ساختمان در تهران تاثیر گذار است این است که فرق میکند آپارتمان شما در طبقه چندم باشد. در تهران معمولاً ساختمان هایی با تعداد طبقات زیاد هزینه های بازسازی بیشتری دارند. مخصوصاً اینکه آپارتمان شما در طبقات بالایی باشد. این افزایش هزینه به این دلیل است که شما نمی توانید از آسانسور برای بالا بردن مصالح و متریال ها استفاده نمایید.

بنابراین این بالا بردن مصالح توسط کارگران انجام می شود. هر چه آپارتمان شما در طبقات بالاتری باشد به همان نسبت نیز هزینه های کارگری پروژه شما بالا می رود. زمان بازسازی پروژه نیز افزایش می یابد. بنابراین به این نکات توجه نمایید.

بازسازی ساختمان

به صورت لحظه ای استعلام کنید:

یکی دیگر از تفاوت ها در هزینه بازسازی ساختمان در تهران با دیگر شهرها این است که شما می بایست در لحظه استعلام قیمت برخی از محصولات را بگیرید. افزایش قیمت برخی از متریال ها به صورت ساعتی است. این در حالی است که در برخی استان ها افرادی هستند که خرید های عمده را انجام می دهند و با قیمت مشخص و ثابت به مشتریان ارائه می کنند.

شرکت سیتاک مشاور شما در امر بازسازی ساختمان است و برآورد هزینه ها و زمانبندی پروژه را قبل از آغاز کار، به شما ارائه خواهد کرد. تماس شما با سیتاک جهت مشاوره رایگان است و رایگان باقی خواهد ماند.

هزینه بازسازی ساختمان در تهران از طراحی و ایده پردازی تا برآورد هزینه ها و اجرای نهایی

بازسازی ساختمان

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. محمد صادقی
  ۱۰:۴۴ ۱۳۹۷/۰۹/۲۳

  با سلام و خسته نباشید.
  ببخشین من با خانمم مشورت کردم و به این نتیجه رسیدم که اگر بخواهم خانه جدیدمان را که خانه پدری ام بوده بازسازی
  کنم هزینه کمتری کرده ایم و در واقع سریعتر هم به منزل جدیدمان میرویم ولی برایم سوال پیش امده که بنظرتان اشپزخانه و اتاق های را هم بازسازی کنم؟ ما ۱ اتاق داریم که میخواهیم این اتاق را کوچکتر کنیم و به ۲ اتاق تبدیل کنیم این کار شدنی است؟

  • تحریریه سیتاک
   ۱۱:۰۸ ۱۳۹۷/۰۹/۲۴

   سلام جناب صادقی. ممنون از اینکه سیتاک رو لایق دونستید برای مشاوره. کارشناسان مجموعه باید بازدید کنن تا بتوانیم به درستی شما رو راهنمایی کنیم. که البته این بازدید و مشاوره به صورت رایگان خواهد بود.
   شما با تلفن کارشناس فروش مجموعه تماس بگیرید راهنماییتون میکنند.
   ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ مهندس فرهمند