هزینه بازسازی ساختمان چقدر است؟

هزینه بازسازی ساختمان چقدر است؟

[dt_call_to_action content_size=”big” background=”no” line=”true” style=”0″ animation=”zoomIn”]

هزینه بازسازی ساختمان
هزینه بازسازی ساختمان

جهت برآورد اولیه هزینه بازسازی ساختمان خود با مشاوران سیتاک تماس بگیرید.

مهندس فرهمند : ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ – ۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹

[/dt_call_to_action]

هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان چقدر است؟

بازسازی آپارتمان، آیا دغدغه شما هم هزینه بازسازی آپارتمان است؟ بازسازی آپارتمان اصلی ترین راهکار برای مقاوم سازی و زیباسازی ملک شماست زمانی که شرایط تخریب و نوسازی را ندارید. شما بوسیله بازسازی ساختمان یا بازسازی آپارتمان میتوانید چند سال دیگر از منزل فعلیه خود استفاده کنید. با این تفاوت که هم منزل زیباتری خواهید داشت و هم خیالتان بابت استحکام آن راحت است.

  • بازسازی و تعمیرات ساختمان
  • بازسازی آپارتمان
  • نوسازی ساختمان
  • بازسازی ساختمان
  • هزینه بازسازی آپارتمان
  • بازسازی ساختمانهای قدیمی
یکی از سوالات اصلی در زمینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان هزینه های کلی در این اقدام است. معمولاً تمام افراد که تصمیم به بازسازی می گیرند به دلیل اینکه تخصص حرفه ای در امر ساختمان ندارند بی گدار به آب نمیزنند و سعی می کنند تمام جنبه های کار را در نظر بگیرند. سیتاک به شما کمک می کند تا بتوانید تمام هزینه های مترتب در بازسازی ساختمان را پیش بینی کنید و سپس تصمیم خود را عملی سازید.

اجازه دهید موضوع بازسازی آپارتمان را از ۲ جنبه ی کلی بررسی کنیم. اول اینکه شما چقدر پول برای بازسازی آپارتمان کنار گذاشته اید؟ و دوم اینکه ساختمان شما به چقدر پول برای بازسازی آپارتمان نیاز دارد. به طور مثال آپارتمانی را در نظر بگیرید که حدود ۱۰ سال سن دارد. مالک این آپارتمان به دلیل اینکه سن ملک زیاد بالا نیست و معمولاً املاک ۱۰ ساله مشکل مقاومت و استحکام ندارند اختیار دارد که چقدر هزینه کند.

برای همچین ساختمانی بازسازی در قسمت های اصلی آپارتمان نیست و بیشتر جنبه تعویض متریال و لوکس سازی را دارد. مواردی مانند تعویض کابینت آشپزخانه، تعویض درب اتاق ها و سرویس، تعویض شیرآلات بهداشتی، تعویض رادیاتور ها و پکیج، کاشی کاری داخل حمام و سرویس و آشپزخانه و … از جمله مواردی است که مالک می تواند نسبت به هزینه برای آنها اقدام کند.

بازسازی ساختمان01
بازسازی لوکس

 

ولی برای آپارتمانی که بیش از ۲۵ سال سن دارد مقادیر قابل توجهی از هزینه صرف مقاوم سازی ساختمان می شود. در ساختمان های قدیمی و کلنگی بازسازی به منزله جاری شدن آب حیاتی دوباره به آنهاست. اکثراً بناهای تاریخی با تغییر کاربری نیز مورد مرمت و تعمیرات قرار می گیرند.

 موارد تعیین کننده در هزینه بازسازی ساختمان:

  1. طراحی نقشه ۳ بعدی قبل از اجرا
  2. تخریب و حمل نخاله ساختمانی
  3. حق العمل استادکار و کارگر ساختمانی
  4. خرید متریال (انتخاب کیفیت و قیمت با شماست)

این ۴ مورد مواردی است که کلیت هزینه بازسازی ساختمان شما را تعیین می کند. شما می توانید با شرکت هایی که تخصص آنها بازسازی ساختمان است مشورت کنید و از آنها طراحی ۳ بعدی و حدود هزینه ها را سوال بفرمایید.

سیتاک مشاور شما در بازسازی ساختمان است.

بازسازی مسکونی
بازسازی مسکونی

البته شما برای شروع بازسازی در داخل آپارتمان خود نیاز به مجوز از شهرداری دارید که زیاد هزینه بر نیست و به همین دلیل نیز در فایل موارد هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان بررسی نشد.

در بین این ۴ عامل ۳ عامل اول تقریباً ثابت است و خیلی اختلاف قیمت در متراژهای یکسان ندارد ولی مهم ترین عامل در تعیین هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان خرید متریال است. اینکه شما چه نوع متریالی را با چه کیفیتی می پسندید تعیین کننده است. برای انتخاب متریال دست شما باز است و می توانید به اندازه بودجه خود کیفیت متریال های مورد نیاز را تغییر دهید.

اولویت در اینگونه موارد با زیبایی است البته زیبایی که همراه با کیفیت باشد. برای یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری به طور متوسط بین ۳۰ الی ۶۰ میلیون تومان هزینه می شود. شما می توانید متریال های گرانتر یا ارزانتر از این رنج را هم انتخاب کنید ولی سیتاک برای موافق با متریال ضعیف نیست. بهتر است یا کاری را انجام ندهید یا آن کار را با کیفیت بالا تمام کنید. شاید استفاده از متریال با کیفیت تر در آینده هزینه های اضافی برای شما نداشته باشد.

در بازسازی آپارتمان کدام متریال در اولویت است؟

شما بهتر از هر کسی می دانید که آپارتمانتان در چه وضعیتی است. در عین حال کابینت آشپزخانه دارای اهمیت بیشتری است. شیرآلات بهداشتی نیز مهم است. پس از این ۲ مورد می توانید به نقاشی ساختمان و تعویض درب های اتاق و سرویس نیز فکر کنید. در بازسازی منزل آشپزخانه قسمت اصلی است و اولویت های بعدی سالن پذیرایی، فضای نشیمن و اتاق خواب ها است.

سیتاک مشاور و مجری در امور بازسازی ساختمان است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

چیلر

خانه هوشمند


اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :