هزینه ها در بازسازی ساختمان مسکونی (بخش دوم)

هزینه ها در بازسازی ساختمان مسکونی (بخش دوم)

هزینه ها در بازسازی ساختمان مسکونی (بخش دوم)

در مقاله قبلی در مورد اولویت بندی در هزینه ها و همچنین درجه بندی کیفی بازسازی ساختمان صحبت کردیم. امروز می خواهیم به نکاتی اشاره کنیم که تا حدود زیادی شما را در مدیریت هزینه های بازسازی ساختمان یاری خواهد کرد. بازسازی ساختمان شما این قابلیت را دارد تا با بودجه شما اجرا شود. بنابراین نگران کم بودن بودجه خود در این بخش نباشید. با سیتاک همراه باشید تا با دانستن این نکات بازسازی ساختمان خود را با پایین ترین هزینه ها اجرا کنید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

از چند شرکت استعلام بگیرید:

معمولاً در کشور ما برای امور خدمات ساختمانی قیمت و معیار مشخصی برای هزینه ها وجود ندارد. بنابراین با دادن اطلاعات صحیح از پروژه خود به چند شرکت مختلف از آنها استعلام قیمت بگیرید. این راه یکی از منطقی ترین راه ها برای پایین آوردن هزینه ها است. البته دقت داشته باشید هیچ ارزانی بی حکمت نیست. با توجه به این مثال قدیمی می توانید با دیدن نمونه کارها و توان تخصصی شرکت هایی که قیمت پایینی را به شما استعلام می دهند، خیال خود را از بابت کیفیت کارشان راحت کنید. اینکه شما از چند شرکت استعلام قیمت می گیرید بسیار خوب است. شما با اینکار با چند شرکت تخصصی مشورت کرده اید و این شمایید که تصمیم آخر را می گیرید. یادتان باشد شرکت هایی را برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت انتخاب کنید که مطمئن هستید تخصص بازسازی ساختمان را دارند.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

متریال ها را خودتان خرید کنید:

یکی دیگر از راه های مدیریت هزینه ها در بازسازی ساختمان این است که خود شما متریال های مورد نیاز را خرید نمایید. شرکت های مجری در این بحث تمایل دارند تا خودشان متریال ها را خریداری کرده و اجرا نمایند. شما می توانید با اخذ لیست متریال های مورد نیاز از پیمانکار خود و همچنین متراژ ها خودتان اقدام به خرید نمایید. با اینکار خیال خودتان نیز از خرید متریال ها راحت خواهد بود. البته این پیشنهاد برای افرادی است که با بازار متریال های مختلف آشنایی دارند. ولی اگر شما از نوع متریال ها مورد نیاز در پروژتان اطلاعاتی ندارید توصیه می شود به عنوان ناظر همراه پیمانکار خود باشید. در هر فروشگاه یا کلینیک ساختمانی که پیمانکار اقدام به خرید متریال می نماید شما نیز می توانید حضور داشته باشید و نظرتان را به پیمانکار و مجری اعلام نمایید. با اینکار تمام هزینه های خرید متریال با نظارت مستقیم شما انجام خواهد شد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

به صورت مرحله ای با پیمانکار و مجری تسویه نمایید:

شما می توانید در پایان هر مرحله با مجری در پروژه خود تسویه نمایید. این امر از آن جهت اهمیت دارد که شما در ابتدا و به میزان زیاد بودجه خود را صرف بازسازی ساختمان نمی کنید. هر چه پول نقد را نزد خودتان نگه دارید بهتر است. البته این نکته را فراموش نکنید که به موقع و بجا هزینه کنید. خود را از هزینه کردن نترسانید. به هر حال ما برآوردی اولیه از هزینه های کلی ساختمان را دارید. منظور سیتاک این است که اگر تمام هزینه های برآورد شده را یکجا به پیمانکار بدهید ممکن است کیفیتی که انتظار دارید را به شما تحویل ندهند. آنوقت اهرمی برای اعمال نظر و فشار بر پیمانکار را نخواهید داشت. شما با بکار بستن این نکات می توانید هزینه هایی که در بازسازی ساختمان مترتب هست را مدیریت کنید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

شرکت سیتاک طراح و مجری انواع سبک ها در بازسازی ساختمان ها و آپارتمان های مسکونی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :