گرمایش در بازسازی ساختمان

گرمایش در بازسازی ساختمان

گرمایش در بازسازی ساختمان

یکی از مواردی که در بازسازی ساختمان می بایست به آن توجه کرد بحث مدیریت تاسیسات داخلی است. همانطور که طراحی دکوراسیون داخلی در بازسازی ساختمان مهم است، جایگاه تاسیسات نیز اهمیت دارد. لوله کشی ها و نوع انتخاب سیستم های تهویه مطبوع می تواند در فرایند بازسازی ساختمان تاثیر گذار باشد. دقت داشته باشید که در ابتدای بحث بازسازی ساختمان می بایست نوع گرمایش جدید در ساختمان را مشخص کنید. بر اساس این انتخاب نقشه های تاسیسات جدید تهیه می شود و با توجه به محدودیت ها و امکانات موجود تغییرات احتمالی بررسی و اعمال می شود. بنابراین انتخاب شما تعیین کننده است.

گرمایش
گرمایش

گرمایش پکیج و شوفاژ:

همانطور که می دانید سالیان درزای است که ساختمان های مسکونی از پکیج برای گرمایش استفاده می کنند. پکیج دستگاهی است که به مانند آب گرم کن های قدیمی هم آب گرم مصرفی را تامین می کند و آب گرم مورد نیاز برای چرخش در رادیاتورها را تامین می کند. بنابراین استفاده از این وسیله (پکیج) با استقبال روبرو شد. به علاوه تمام ساختمان ها به دلیل متراژ های کوچکتر در بنای مفید نمی توانند از سیستم های نوین تر استفاده کنند. هم متراژ در این انتخاب تاثیر گذار است و هم هزینه. به طور حتم استفاده از سیستم های نوین و بروز در بحث گرمایش مانند سیستم های گرمایش از کف و … هزینه بیشتری را برای سازندگان در پی خواهد داشت که برای آپارتمان های با متراژ پایین و متوسط مقرون به صرفه نیست. شما می توانید سیستم پکیج را با یک لوله کشی بسیار ساده و خریداری پکیج از برندهای معتبر در هنگام بازسازی ساختمان اجرا کنید.

شوفاژ
شوفاژ

یادتان باشد معمولاً پکیج را در فضای باز مانند بالکن ها و تراس ها نصب می کنند و بدلیل اینکه پکیج یک وسیله گرمایشی گاز سوز است حتماً از لوله های مناسب برای خروج گاز استفاده می شود. شما می توانید از رادیاتورها به فراخور متراژ هر واحد استفاده کنید. معمولاً برای هر متر مربع حداکثر ۱ پره رادیاتور در نظر گرفته می شود. مثلاً در اتاق پذیرایی با متراژ ۲۰ متر بین ۱۵ تا ۲۰ پره رادیاتور مناسب است و می تواند گرمای محیط را در شرایط آب و هوایی تهران تامین کند. در بازسازی ساختمان توجه به نوع لوله کشی دارای اهمیت است. سعی کنید از حداقل مسیر برای لوله کشی استفاده کنید. ضمن اینکه حواستان به طراحی دکوراسیون داخلی نیز باشد. ممکن است بحث لوله کشی با طراحی دکوراسیون داخلی در تضاد باشد.

گرمایش از کف:

یکی دیگر از سیستم هایی که در هنگام بازسازی ساختمان باید به آن توجه کرد، بحث سیستم گرمایش از کف است. این سیستم با لوله کشی های مخصوص در کف هر واحد و هر فضای داخلی گرمایش محیط را از کف تامین می کند. این سیستم به مانند استفاده از پکیج است و حتماً نیاز به یک پکیج برای تامین آب داغ مصرفی در لوله ها دارد. متراژ لوله کشی بستگی به متراژ هر واحد و متراژ هر فضا دارد. همچنین شرایط اقلیمی نیز در این محاسبات بسیار تاثیر گذار هستند. شرکت سیتاک در ابتدای بحث بازسازی ساختمان تمام این ملزومات را به شما توضیح داده و در نهایت شما با دریافت مشاوره های تاسیساتی می توانید بهترین سیستم گرمایش را برای آپارتمان خود انتخاب کنید. لوله های مورد استفاده در سیستم گرمایش از کف لوله های ۵ لایه مخصوص بوده که دارای عمر مفید ۱۵ تا ۲۰ ساله هستند و برای تغییر تاسیسات در زمان بازسازی ساختمان بسیار مناسب هستند.

گرمایش از کف
گرمایش از کف

رادیاتور های قرنیزی:

یکی از مدل های جدید رادیاتور در بازار امروز، رادیاتور قرنیزی است. این نوع رادیاتور دقیقاً مشابه رادیاتورهای دیواری بوده با این تفاوت که در جایگاه قرنیز قرار دارد. شما می توانید با استفاده از این سیستم ضعف رادیاتورهای دیواری را در طراحی دکوراسیون داخلی از بین ببرید. شما می توانید از فضای منزل پس از بازسازی ساختمان استفاده بیشتری ببرید، بدون اینکه رادیاتورهای دیواری مزاحم چیدمان منزل شما شوند. گرمایش در رادیاتورهای قرنیزی قابل محاسبه بوده و شما می توانید وابسته به شرایط آب و هوایی از این سیستم استفاده نمایید. با توجه به اینکه این سیستم در قرنیز ها کار می شوند با یک تیر ۲ نشان زده اید. هم از روکش های قرنیز استفاده کرده اید که امروزه دارای تنوع بسیاری در طرح و رنگ است و هم از گرمایشی مطلوب بهره می برید.

رادیاتور قرنیزی
رادیاتور قرنیزی

شرکت سیتاک مشاور شما در بحث تامین گرمایش مسکونی و اداری است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

خانه هوشمند

چیلر

 دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :