۵ اشتباهی که در بازسازی ساختمان نباید انجام دهید

۵ اشتباهی که در بازسازی ساختمان نباید انجام دهید
اشتباهات بازسازی ساختمان

اشتباهات بازسازی ساختمان

دانستن اشتباهات بازسازی ساختمان یکی از ضروریات زندگی امروز برای ساختمان های فرسوده است. حتماً با سیتاک هم عقیده هستید که برای نوسازی ساختمان خود می بایست هزینه های بسیار زیادی را انجام دهید، در صورتی که می توانید با اندکی هزینه ساختمان خود را بازسازی کنید. بازسازی ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد که می بایست آنها را بدانید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

سیتاک در کنار شماست و به شما مشاوره رایگان می دهد که برای بازسازی ساختمان از کجا شروع کنید. شما باید دقیقاً بدانید اشتباهات رایج در امر بازسازی ساختمان چیست و آنها را انجام ندهید. امروز در این مطلب این اشتباهات را بررسی و توضیح می دهیم. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید باشد. اگر چنین بود این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

اشتباهات بازسازی ساختمان

اشتباه اول: بدون چک لیست شروع کنید

قبل از هر چیز شما باید گزارشی تخصصی از میزان خرابی آپارتمان خود داشته باشید. این گزارش را فقط شرکت بازسازی ساختمان یا گروه های تخصصی با تجربه می توانند ارائه کنند. به عنوان مثال اگر قسمتی از لوله های آب در منزل شما ترکیده باشد یا نشتی داشته باشد، افراد با تجربه در زمینه بازسازی ساختمان این مسئله را به شما گزارش می دهند.

در این صورت شما می توانید نسبت به تعمیرات در بخش های مختلف آپارتمان اقدام نمایید. چک لیست به شما کمک می کند تا بتوانید مراحل بازسازی ساختمان را به صورت بخش به بخش پیش ببرید. این مطلب و آماده سازی چک لیست تا حد بسیار زیادی بر روی زمان مورد نیاز برای بازسازی تاثیر می گذارد. شما با چک لیست بسیاری از فعالیت ها را با سرعت بیشتری پیش خواهید برد.

یکی دیگر از مزایایی که چک لیست دارد این است که هر بخش از فعالیت های مربوط به بازسازی در زمان مشخص خود انجام می شود. یعنی می توانید هزینه های مترتب در بازسازی ساختمان را نیز تا حد زیادی کاهش دهید. با چک لیست بازسازی هر کار در بازه مشخص خود انجام می شود و از دوباره کاری جلوگیری می شود.

اشتباهات بازسازی ساختمان

اشتباه دوم: بدون طراحی آغاز کنید

اگر می خواهید همه چیز آشفته باشد و شما ندانید که در انتهای کار آپارتمان شما چه شکلی می شود طراحی را انجام ندهید. این اشتباه در بازسازی ساختمان بسیار تکرار شده است و اغلب افراد تصور می کنند که بدون طراحی هم می توانند بازسازی با کیفیتی در منزل خود انجام دهند. یا اغلب بر این باورند که هزینه ی طراحی قبل از اجرا هزینه ی بیهوده و غیر ضروری است. در صورتی که این دیدگاه اشتباه است. شما می بایست قبل از آغاز فعالیت حتماً طراحی ۳ بُعدی را انجام دهید.

مزیت های طراحی دکوراسیون داخلی  بسیار است. طراحی می تواند تمام سلیقه های شما را در خود جای دهد. شما قبل از شروع کار می دانید که بخش های مختلف منزلتان پس از اجرا به چه شکلی در می آید این روشن بودن طرح به شما کمک بسیاری می کند تا بتوانید تمام ایده های خود را در هنگام طراحی پیاده سازی کنید. در طراحی داخلی می توان قسمت هایی مانند سقف، دیوارها و کف آپارتمان را از پیش دید.

اشتباهات بازسازی ساختمان

اشتباه سوم: ارزانترین پیشنهاد را بپذیرید

یکی دیگر از اشتباهاتی که معمولاً در بازسازی آپارتمان پیش می آید، این است که کارفرما ارزانترین پیشنهاد قیمت را می پذیرد. حتماً این مثال قدیمی را به خاطر دارید که ” هیچ ارزانی بی حکمت نیست ” . البته منظور سیتاک پذیرفتن پیشنهادات گران قیمت هم نیست. به هر حال هر کاری هزینه ای دارد و پروژه ی شما می بایست به لحاظ مالی برای مجری یا شرکت بازسازی ساختمان سودآوری داشته باشد.

منطقی نیست با میزان سود بسیار پایین و در بعضی از مواقع با سود صفر ۲ ماه در آپارتمان شما فعالیت بازسازی انجام شود. ولی این سوال پیش می آید که چرا برخی از گروه ها عدد و رقم های غیر منطقی به شما می دهند. دلیل این امر فقط می تواند یک چیز باشد. آنهم جبران سود کسر شده در بخش های مختلف بازسازی منزل شماست.

 همانطور که می دانید شرکت های بازسازی می بایست اکیپ های اجرایی داشته باشند و در قرارداد های مدیریت پیمان شما می بایست هزینه های کار را پرداخت نمایید. در این بخش عدد های بسیار پایین تری با اکیپ های اجرایی توافق می گردد و اعداد بالاتری به شما اعلام می شود. این امر باعث کاهش کیفیت پروژه شما خواهد شد.

زیرا اکیپ های مختلف که با پایین ترین هزینه ها کار می کنند از روی اجبار اینکار را انجام می دهند و عموماً یا تخصص لازم را ندارند یا سرعت کار را به حدی بالا می برند که کیفیت کار به شدت افت می کند. در این صورت شما بعد از گذشت ۶ ماه متوجه نواقص بسیار در پروژه خواهید شد که می بایست برای رفع آنها مجدداً هزینه نمایید. پیشنهاد سیتاک این است که یکبار هزینه نمایید و کار با کیفیتی را تحویل بگیرید.

اشتباهات بازسازی ساختمان

اشتباه چهارم: بدون قرارداد کار کنید

این اشتباه بیشتر از دیگر اشتباهات رایج رُخ می دهد. دلیل آنهم اعتماد بیش از حد شما به افرادی است که خود را متخصص در امر بازسازی ساختمان معرفی می نمایند. سیتاک بر این باور است که گروه ها و شرکت هایی که در کارشان تخصص لازم را دارند خودشان پیشنهاد قرارداد کاری را به شما می دهند.

بنابراین به افرادی که از عقد قرارداد فرار می کنند اعتماد نکنید. دلیل این امر بسیار ساده است. شما می خوهید آپارتمان خود را بازسازی نمایید. قاعدتاً زمان اجرای پروژه برای شما بسیار مهم است. پس اگر با قرارداد کاری به صورت خیلی محکم و منطقی کار را آغاز نمایید خیالتان از زمان تحویل پروژه راحت خواهد بود. می توانید روی زمانی که سیتاک در قرارداد خود به شما اعلام می کند حساب نمایید.

 یکی از وظایف سیتاک و شرکت هایی که در بازسازی ساختمان برند هستند این است که زمان پروژه را مدیریت نمایند و در زمان مشخص شده در قرارداد، پروژه ای با کیفیت را بر اساس طراحی انجام شده به شما تحویل نمایند. نقطه ی ابهام دیگری که در عدم قرارداد نوشتن وجود دارد این است که هزینه های پروژه به صورت نامشخص مدیریت می شود.

یعنی افرادی که با شما قرارداد نمیبندند و شما به اشتباه قراردادی را امضا نمی کنید می توانند حتی تا چند برابر از شما پول بگیرند بدون اینکه مسئولیت مشخصی داشته باشند. بنابراین سیتاک توصیه می کند حتماً قرارداد کاری ببندید و در قرارداد زمان اجرای پروژه و هزینه های اجرایی را مشخص نمایید. تا در صورت عدم انجام تعهدات بتوانید اعتراض نمایید و کار را به سرانجام برسانید.

اشتباهات بازسازی ساختمان

اشتباه پنجم: در کار مجری پروژه دخالت کنید

گاهی اوقات بالا رفتن زمان انجام پروژه و افزایش هزینه های کار نتیجه دخالت های کارفرما در اموری است که تماماً مربوط به مجری پروژه است. البته منظور سیتاک این نیست که اصلاً دخالتی نکنید. شما حق دارید تا در صورت بروز مشکلات دخالت کرده و یا هرجایی از پروژه که بر خلاف طراحی در حال اجرا است ورود کنید و به مسئول اجرای پروژه اطلاع دهید.

در واقع سیتاک دخالت های بی مورد که باعث سردرگمی مجری و افزایش استرس در روزهای پایانی کار می شود را گوشزد می کند. پیشنهاد می دهیم در هنگام تنظیم قرارداد از شرکت بخواهید که یک نفر را برای مدیریت بازدید های شما از پروژه معرفی نماید. البته معمولاً مدیر پروژه یا سرپرست کارگاه این وظیفه را بر عهده خواهد داشت و شما می بایست تمام نظرات خود در مراحل اجرایی را با ایشان در میان بگذارید.

 

امیدواریم با رعایت این نکات بتوانید پروژه ای را با مدیریت اجرایی شرکت های تخصصی و گروه های با تجربه اجرا نمایید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *