خانه هوشمند

طراحی و اجرای سیستم های هوشمند سازی منزل و محل کار

خانه هوشمند

خانه هوشمند خانه ای است که مانند یک دستیار باهوش کنار شماست. آشنا با عادت های شماست و هر لحظه به صورت خودکار عمل می کند. با پیشرفت هایی که امروزه در صنعت هوشمند سازی ساختمان صورت گرفته شما بیش از گذشته به خانه هوشمند واقعی نزدیک هستید. با سیتاک همراه باشید تا بیشتر با خانه هوشمند آشنا شوید.

آسایش و راحتی ساکنین خانه به همراه صرفه جویی در مصرف انرژی از اهداف خانه هوشمند است. حضور شما در خانه هوشمند حس می شود، دمای منزل به صورت مدام چک می شود و به طور خودکار تنظیم می شود، چراغ ها و لامپ هایی که لازم به روشن بودنشان نیست، خاموش می شوند.

حتی اگر از کار روزانه خسته شده اید خانه هوشمند به صورت خودکار موزیک مورد علاقه شما را پخش می کند و یا در هنگامی که دوست دارید فیلم تماشا کنید پرده ها را برای شما می بندد و چراغ های مزاحم را خاموش می کند تا از تماشای فیلم لذت ببرید.

دیگر نیازی نیست به دنبال کنترل تلویزیون بگردید. شما همه کنترل ها و ریموت ها را فقط در گوشی هوشمند خود دارید. کار خانه هوشمند خدمت کردن به شماست. هر کاری انجام می دهد تا رضایت شما را جلب کند و شما از داشتن سیستم هوشمند در منزل خود لذت ببرید.

آرامش در خانه هوشمند

اولین سوالی که در رابطه با خانه هوشمند در ذهن ایجاد می شود این است که اصولاً خانه هوشمند چگونه ایجاد می شود و چه مزایایی دارد؟ اجازه دهید بحث را از توضیح هوشمند سازی ساختمان شروع کنیم.

به طور کلی هوشمند سازی ساختمان به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در جهت کنترل هوشمند دسترسی های الکترونیکی داخل ساختمان انجام می گیرد. تجهیزاتی مانند تاسیسات سرمایش و گرمایش، چیلر، سیستم روشنایی داخل هر واحد از ساختمان، کنترل سیستم صوت و تصویر، کنترل پرده ها و بطور کلی کنترل تمام اجزای الکترونیکی ساختمان است.

در خانه هوشمند ساکنین رفاه بیشتری را تجربه می کنند. شما نیازی نیست برای کنترل سرمایش اتاق خواب یا روشنایی اتاق ها به این اتاق ها مراجعه کنید. شما می توانید از پذیرایی اتاق ها را کنترل کنید. همه این اتفاقات را حتی خارج از منزل هم می توانید کنترل کنید. این خاصیت کنترل از راه دور خانه هوشمند است.

تاچ پنل

خانه هوشمند آریان با استفاده از تجهیزات اسمارت مایر بحث هوشمند سازی ساختمان را انجام می دهد. همانطور که می دانید شما می توانید هم به صورت وایرلس و هم با سیستم های تحت سیم کشی منزل خود را هوشمند کنید. تاچ پنل های دیواری شرکت اسمارت مایر امکان جدیدی است که شما می توانید از آن در جهت رفاه و راحتی بیشتر استفاده کنید.

تاچ پنل ها در اندازه های ۵ و ۷ اینچ طراحی شده اند که با صلاحدید شما در پروژه و منزل شما کار می شوند. در حالت کلی و با هوشمند سازی به صورت وایرلس نیازی به استفاده از تاچ پنل نیست.

ولی در بعضی مواقع کارفرما علاقه دارد که از تاچ پنل استفاده کند. دلیل استفاده از تاچ پنل در خانه هوشمند بحث لاکچری بودن آن و امکان کنترل و استفاده همه ی اعضای خانواده در مواقعی است که در منزل حضور دارند.

تاچ پنل ها با قابلیت شبکه بودن بین یکدیگر امکان پخش موسیقی را نیز بدون نیاز به دستگاه پخش موسیقی و آمپلی فایر فراهم کرده اند. فقط کافی است فلش یا کارت حافظه خود را به تاچ پنل متصل کنید و به صورت هوشمند پخش موسیقی را برنامه دهی کنید و از آن لذت ببرید.

سیستم کنترل مرکزی هوشمند

یکی از مزایای داشتن خانه هوشمند قابلیت کنترل گسترده در تمامی سطوح الکترونیکی با خروجی های متفاوت است. به زبان ساده شما با استفاده از سیستم کنترل مرکزی خانه هوشمند می توانید روشنایی منزل، سیستم تهویه مطبوع و در واقع همان سرمایش و گرمایش، صوت و تصویر و پرده ها را کنترل کنید.

کنترلر مرکزی قلب سیستم هوشمند است و تمام دستورات شما از آنجا به تجهیزات ارسال می شود. کنترلر مرکزی اسمارت مایر با پروتکل فرکانس رادیویی (RF ) کار می کند. همانطور که می دانید شما سیگنال های RF را به صورت مستقیم در اختیار خواهید داشت و سیگنال های IR را می بایست تبدیل کنید.

نسل جدید خانه هوشمند به دستگاه های کنترلر مرکزی جدید مجهز هستند که با قابلیت سیم کارت پذیری می توانند دستورات را هم از طریق اینترنت گوشی و خانگی و هم از طریق ارسال پیامک اجرا کنند. این قابلیت برای محدوده هایی طراحی شد که دسترسی محدود تری به اینترنت دارند. معمولاً در شهرهای بزرگ از دستگاه های کنترلر مرکزی معمولی استفاده می شود.

قلب سیستم هوشمند سازی ساختمان کنترلر مرکزی است. این دستگاه اندازه ای برابر با یک مودم خانگی دارد و پس از اتصال به مودم از طریق کابل امواج وای فای را شناسایی و در مدار قرار می دهد. در واقع تمام اجزای خانه هوشمند بوسیله کنترلر مرکزی با یکدیگر در ارتباط ۲ طرفه هستند و مدیریت این ارتباط با کنترلر مرکزی است.

این دستگاه دستورات را از گوشی تلفن همراه شما دریافت می کند و به قسمت های مربوطه می رساند. خانه هوشمند یعنی تجربه ی راحتی و آرامش. شما با هوشمند سازی ساختمان خود می توانید از این آرامش بهره مند شوید و یک دستیار حرفه ای را در کنار خود داشته باشید.

کنترل روشنایی داخلی

شما در خانه هوشمند خود می توانید کلیه روشنایی ها را به صورت هوشمند کنترل کنید. شما به تمام چراغ ها و لامپ ها دسترسی دارید و بدون حضور در اتاق ها می توانید آنها را خاموش و روشن کنید. کنترل روشنایی از طریق دستگاه کنترلر مرکزی و کلید های هوشمند لمسی انجام می شود. این کلید ها دارای فیدبک هستند.

این سیستم به شما کمک می کند تا اولاً بدانید کدام چراغ ها در منزل در حالت روشن قرار دارند و دوماً بتوانید آنها را در صورت صلاحدید خاموش کنید. با این کار میزان مصرف انرژی را هم کنترل می کنید. همانطور که می دانید کشورمان ایران یکی از کشورهای پُر مصرف در جهان در بحث انرژی برق است.

خانه هوشمند امکان کنترل روشنایی را مهیا می سازد. این قابلیت به کمک کلید های هوشمند لمسی ایجاد می شود که علاوه بر زیبایی و لاکچری بودن دارای فیدبک نیز هست. یعنی شما می توانید روی گوشی تلفن همراه خود ببینید که کدام لامپ ها روشن و کدام خاموش هستند. این خاصیت برای مواقعی است که در منزل نیستید و می خواهید برق کمتری اتلاف شود.بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان از خدمات دیگر سیتاک می باشد.

کنترل سیستم سرمایش و گرمایش

در سیستم های سرمایش و گرمایش نیز همین توانایی به شما کمک می کند چه از داخل منزل و چه از خارج منزل بتوانید سطح سرمایش و گرمایش داخل واحد را کنترل و تنظیم کنید. کافی است که به اینترنت متصل شوید و از طریق نرم افزاری که روی گوشی موبایل خود نصب می کنید در تمامی اوقات از خانه هوشمند خود لذت ببرید.

شما به آسانی میتوانید منزل خود را در کنترل خود داشته باشید و هر اتاق را به صورت مجزا کنترل نمایید. به صورت مجزا دمای مطلوب را برای هر فضا و هر اتاق تعریف کنید. دیگر نیازی نیست در نیمه های شب برای خاموش کردن کولر از خواب بیدار شوید.

سیستم کنترل سرمایش و گرمایش مزیت رساندن منزل به دمای آسایش را دارد. زمانی که شما از مسافرت به منزل برمی گردید، میتوانید قبل از ورود به منزل سیستم تهویه را روشن و منزل را به دمای آسایش برسانید. با کمک هوشمن سازی ساختمان شما خانه ای خواهید داشت که طبق دستورات شما حتی از راه دور اسباب آرامش و آسایش شما را فراهم می سازد. درواقع شما می توانید دمای منزل خود را از راه دور در خانه هوشمند تنظیم کنید

کنترل سیستم صوت و تصویر

در کنترل صوت و تصویر هم به همین صورت عمل می شود. سیستم تصویر منزل شما به راحتی با نرم افزاری که روی موبایل خود نصب کرده اید هماهنگ شده و امکان کنترل کامل سیستم صوت و تصویر را به شما می دهد. این امکان حتی بدون استفاده از کنترلر های فیزیکی تلویزیون نیز امکان پذیر است.

شما برای روشن و خاموش کردن سیستم صوت و تصویر و حتی تغییر کانال های تلویزیون نیازی به برخواستن از کاناپه را ندارید و از طریق موبایل می توانید سیستم را کنترل کنید. این یکی از مزیت های بیشمار خانه هوشمند است. در بحث کنترل صوت و تصویر، شما می توانید از خاصیت سناریو پذیری و روشن شدن خودکار نیز استفاده کنید. می توانید هر روز با پخش موزیک دلخواه از خواب بیدار شوید یا در ساعات مشخصی سیستم برنامه دلخواه شما را ضبط می کند تا در فرصتی مناسب آن را تماشا کنید.

کنترل پرده ها

کنترل پرده ها نیز در اختیار شماست. خانه خود را هوشمند کنید و به صورت خودکار زمان باز و بسته شدن پرده های خانه را تنظیم و کنترل کنید. شما می توانید هر روز راس ساعتی که مطلوب شماست پرده اتاق پذیرایی را کنار زده بدون اینکه حتی در منزل باشید. این مزیت برای استفاده از نور آفتاب در ساعتی از روز تعریف شده است که شما در منزل نیستید.

عدم حضور شما در خانه هوشمند سبب محدودیت شما نیست و سیستم به صورت خودکار و از قبل تنظیم شده تمام این دسترسی ها را برای شما و طبق نظر شما کنترل می کند. برای در اختیار داشتن کنترل پرده ها نیاز به یک موتور پرده دارید. در اسمارت مایر شما محدود نیستید که از چه برندی برای موتور پرده ها استفاده کنید. فقط وزن پرده را در هنگام خرید موتور پرده در نظر بگیرید.

کنترل آیفون تصویری

یکی از موارد و امکاناتی که خانه هوشمند را متمایز می کند و باعث افزایش جذابیت های آن شده است ماژول کنترل آیفون تصویری است. شما با استفاده از این ماژول می توانید آیفون تصویری منزل خود را با هر برندی که باشد روی سیستم هوشمند کنترل کنید.

شما می توانید تصویر مربوط به پشت درب را به محض اینکه شاسی زنگ آیفون را کسی فشار دهد روی تلفن همراه خود ببینید. در عین حال شما می توانید به صورت کاملا هوشمند با افراد پشت درب مکالمه داشته باشید و حتی درب را باز کنید. انگار شما در منزل هستید و کنار آیفون تصویری.

این سیستم جذابیت بالایی برای کاربران ایجاد کرده است و در هر زمان می توان این ماژول را به خانه هوشمند اضافه کرد.

مزایای استفاده از سیستم خانه هوشمند

 ارزش افزوده قیمت ملک

حتماً شما هم با من هم عقیده هستید که خانه هوشمند با ایجاد سطح کنترل مرکزی خواهان بیشتری نسبت به یک آپارتمان معمولی دارد. شما با صرف اندکی هزینه می توانید خانه ای داشته باشید که هم از لحاظ قیمت نسبت به ساختمان های معمولی ارزش بیشتری داشته باشد و هم به لحاظ مشتری پسندی زودتر در نظر خریداران مقبول بیفتد.

کاهش مصرف انرژی

شما با استفاده از سیستم هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند خود را به لحاظ میزان مصرف انرژی مدیریت می کنید. بعد از هوشمند سازی هیچ گاه چراغ و لامپ اضافه ای در منزل شما روشن نمی ماند. هیچ گاه در جایی که نیاز ندارید سرما یا گرمای اضافه ای تولید نمی شود تا شما مجبور به پرداخت هزینه های ناشی از مصرف آن باشید. بنابراین شما با هوشمند سازی خانه خود به صورت چشم گیری هزینه های مصرف انرژی را کاهش می دهید.

امنیت بالا و راحتی در خانه هوشمند

در مواقعی که شما در منزل نیستید و چند روز در منزل شما رفت و آمدی انجام نمی شود ممکن است خانه شما در معرض سرقت قرار بگیرد. شما با داشتن خانه هوشمند می توانید در ساعاتی از شبانه روز بعضی از چراغ ها را روشن و حتی سیستم صوت و تصویر را فعال کنید. تا با اینکار وانمود کنید که افرادی در منزل هستند.

شما با تعریف کردن برنامه ای خاص میتوانید این روند را به صورت خودکار برنامه ریزی کنید. حتی اگر زمانی فراموش کردید سیستم را کنترل و دستوراتی را اعمال کنید سیستم به صورت هوشمند وارد عمل شده و به صورت اتوماتیک فرامین مورد نظر شما را اجرا می کند. این کار را با استفاده از سیستم سناریو هوشمند می توانید انجام دهید. شما با داشتن خانه هوشمند می توانید بدون اینکه از جای خود بلند شوید کلیه سیستم های روشنایی و تهویه را تحت کنترل خود داشته باشید و فقط با فشردن یک کلیک بر روی گوشی تلفن همراه خود سیستم را مدیریت کنید. طراحی نما، طراحی ویلاو دکوراسیون مغازه از خدمات دیگر ستیاک می باشد.

امکانات خانه هوشمند

 • دریافت دستورات از طریق نرم افزار و اپلیکیشن نصب شده بر روی تلفن همراه شما

 • ارسال دستورات به سیستم روشنایی، سرمایش و گرمایش، صوت و تصویر، پرده های برقی و …

 • کار با پروتکل RF433MHz و RF315MHz

 • امکان کنترل در شعاع ۳۰ متری با استفاده از سیگنال های رادیویی مجزا RF

 • امکان دستور پذیری کلیه ریموت کنترل ها با پروتکل RF433MHz و RF315MHz

 • قابلیت پخش سیگنال به شعاع ۸ متر در ۳۶۰ درجه

 • امکان دستور پذیری کلیه برندهای ریموت کنترل

 • نصب و آماده سازی آسان بدون نیاز به داشتن دانش فنی و برنامه نویسی

 • قابلیت کنترل از طریق اینترنت بدون نیاز به داشتن IP Valida

 • دارای سنسور دما و رطوبت

 • امکان کنترل کلیه تجهیزات دارای ریموت مانند انواع تلویزیون و LCD، سینمای خانگی، ماهواره، کولر گازی و …

 • دارای باتری جهت تغذیه سیستم

خانه هوشمند تعریف ساده ای دارد. یک سیستم کنترل مرکزی در منزل شما نصب می گردد که می تواند از طریق موبایل شما فرامین تعریف شده را دریافت و به خروجی های مختلف ارسال کند. در این سیستم کنترل مرکزی کلیه دیتا ها ذخیره شده و امکان این را دارد که شما بتوانید سناریو خاصی را نیز تعریف کنید. به طور مثال می توانید برنامه ای را جهت اجرا به کنترلر مرکزی ارسال کنید و خیالتان راحت باشد که هر روز این برنامه اجرا می شود و نیازی به ارسال دستور مجدد نیست.

کلید های هوشمند و تمام لمسی

در گذشته بحث هوشمند سازی ساختمان به این صورت اجرا میشد که می بایست تمام سیم کشی ساختمان تعویض می شد و عملاً روی دیوارها شاهد کنده کاری بودیم. اما امروز با طراحی کلید های هوشمند تمام لمسی نیازی به تخریب رویه دیوار و تعویض سیم کشی ساختمان نیست. در واقع این سیستم به شما کمک می کند تا با تعویض کلیدها هر دو سیستم هوشمند و سنتی را به طور همزمان در کنار هم داشته باشید.

شما می توانید هم به صورت دستی چراغ ها را خاموش و روشن نمایید و هم از طریق نرم افزار این کار را به صورت هوشمند مدیریت کنید. کلیدهای تمام لمسی و هوشمند دارای یک گیرنده هستند که طبق دستورات ارسال شده از تلفن همراه شما به سیستم کنترلر مرکزی و از کنتلر مرکزی به کلید، دستورات شما را اجرا می کنند. تجهیزات لازم و کلیدهای تمام لمسی جزئی از خانه هوشمند است و هزینه جداگانه ای ندارد.

امکانات کلید هوشمند

 • دارای فیدبک و ارتباط ۲ طرفه با کنترلر مرکزی

 • طراحی منحصر به فرد و ظاهری شیک و زیبا (ویژه ساختمان های لوکس)

 • دارای پنل شیشه کریستالی گرمادیده ضد خش

 • قابلیت استفاده در قوطی های استاندارد داخل کشور

 • دارای نمایشگر LED آبی رنگ برای تشخیص در شب

 • دارای صفحه تمام لمسی خازنی خاص با قابلیت کارایی بسیار بالا

 • دارای کنترلر نوسانات ولتاژ

 • رفتن به حالت خاموش در وقوع قطع برق جهت صرفه جویی در مصرف انرژی

 • نصب راحت و جایگزین مناسب برای کلید های سنتی و قدیمی

 • کارکرد با تمامی لامپ های موجود در بازار اعم از رشته ای، کم مصرف، هالوژن و …

 • مناسب برای کاربری های مختلف مانند منازل، واحد های اداری و تجاری و هتل ها

 • کارکرد با فرکانس ۴۳۳MHz

نرم افزار خانه هوشمند

تمام این امور در جهت هوشمند سازی ساختمان شما انجام می شود. شما علاوه بر تجهیزات فیزیکی مانند کنترلر هوشمند مرکزی و همچنین کلید های تمام لمسی نیاز به یک نرم افزار جهت ایجاد ارتباط میان سخت افزار ها را دارید. این نرم افزار وظیفه انتقال دستورات شما و همچنین اجرای آنها را بر عهده دارد. حتماً نرم افزاری که کلیه این برنامه ها را به راحتی و بدون اشکال انجام دهد مطلوب شماست. بیش از هر چیز راحتی کار با نرم افزار و سرعت آن در ایجاد خانه هوشمند تاثیر دارد و میزان رضایت شما را بالا می برد.

مشخصه های نرم افزار

 نرم افزار گرافیکی کاربر پسند

 • قابلیت چیدمان آیتم های مورد کنترل به صورت دلخواه

 • قابلیت تعریف سناریو مشخص از جانب کاربر بر روی نرم افزار

 • قابلیت تعریف آلارم، منطق هوشمند و برنامه زمانی توسط کاربر

 • قابلیت فارسی نویسی

 • قابلیت تعریف کاربران مجاز به صورت نامحدود

 • امکان نصب بر روی سیستم عامل های Android ،   IOS

 • کاملاً رایگان

زمان هوشمند سازی

اگر تصمیم خود را مبنی بر داشتن خانه هوشمند گرفته اید و می خواهید از این پس لذت استفاده از خانه هوشمند را درک کنید باید بدانید که تنها ۴۸ ساعت با آن فاصله دارید. یک روز اول برای ارزیابی امکانات داخلی منزل شما و روز دوم برای نصب تجهیزات و برنامه دهی به سیستم و همچنین نصب نرم افزار و آماده سازی جهت بهره برداری از خانه هوشمند در نظر گرفته شده است.

 مشاوره و هماهنگی بازدید: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

نمونه کارها
روال اجرای پروژه
مراحل بازسازی ساختمان
مشاوره رایگان سیستم های هوشمند
برآورد هزینه های اجرایی
طراحی متناسب با فضای مورد نظر
نصب تجهیزات و نرم افزار
تحویل پروژه
خانه هوشمند
دوربین خانه هوشمند
خانه هوشمند
خدمات سیتاک
طراحی ویلا

طراحی کامل نقشه های ویلا با بیش از ۱۰۰ پروژه طراحی شده در کشور

صنایع چوب سیتاک

طراحی و اجرای کلیه خدمات دکوراتیو چوبی اعم از کابینت آشپزخانه و ساخت مصنوعات چوبی

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل خود را با شیوه ها و طرح های خلاقانه انجام دهید.

مشاوره در طراحی و ساخت

سیتاک در کنار شماست و در بخش طراحی تا آخرین روز اجرا مشاور شما خواهد بود.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان های اداری و مسکونی در سبک های کلاسیک و مدرن تخصص سیتاک است.

دکوراسیون مغازه

ارائه جدیدترین طرح ها برای دکوراسیون مغازه شما بر اساس نوع محصولات و طیف مخاطبان شما در جهت افزایش فروش

مقالات
خانه هوشمند
خانه هوشمند
چگونه برای خانه هوشمند سناریو بنویسیم؟

چگونه برای خانه هوشمند سناریو بنویسیم؟ همانطور که می دانید خانه هوشمند ویژه منازل مسکونی طراحی شده است. شما با استفاده از سیستم های هوشمند سازی ساختمان می توانید اجزای

ادامه »
خانه هوشمند
خانه هوشمند
خانه هوشمند راهی برای راحتی بیشتر

خانه هوشمند راهی برای راحتی بیشتر به طور حتم در دنیای امروز همه ی افراد در جامعه ای مانند ایران به دنبال راحتی و رفاه بیشتر در زندگی هستند. گاهی

ادامه »
امنیت خانه هوشمند
خانه هوشمند
امنیت در خانه هوشمند

امنیت در خانه هوشمند یکی از اهداف هوشمند سازی ساختمان علاوه بر رفاه و آسایش بیشتر، امنیت است. شما با استفاده از تکنولوژی روز در خانه هوشمند می توانید امنیت

ادامه »
خانه هوشمند
خانه هوشمند
کنترل چراغ ها در خانه هوشمند

کنترل چراغ ها در خانه هوشمند همانطور که پیشتر گفته شد خانه هوشمند خانه ای است که شما بتوانید از طریق تلفن همراه هوشمند خود تمام اجزای ساختمان را کنترل

ادامه »
خانه هوشمند
تاچ پنل در خانه هوشمند

تاچ پنل در خانه هوشمند سیتاک امروز قصد دارد در مورد تاچ پنل های دیواری و امکانات و قابلیت های آن در خانه هوشمند با شما صحبت کند. در واقع

ادامه »
خانه هوشمند
۳ گام اصلی برای داشتن خانه هوشمند

۳ گام اصلی برای داشتن خانه هوشمند اگر برای داشتن خانه هوشمند مردد هستید و تردید دارید با سیتاک همراه باشید تا بعضی از زوایای هوشمند سازی ساختمان را بررسی

ادامه »
راه های ارتباطی

۰۲۱-۸۶۰۸۵۶۷۲

۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹

info@sitakdesign.com

آدرس

تهران، ونک، گاندی شمالی، پلاک ۴، واحد ۳

شنبه تا پنج شنبه

از ساعت ۹ تا ۲۰

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ - ۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹