خانه هوشمند راهی برای راحتی بیشتر

خانه هوشمند راهی برای راحتی بیشتر

خانه هوشمند راهی برای راحتی بیشتر

به طور حتم در دنیای امروز همه ی افراد در جامعه ای مانند ایران به دنبال راحتی و رفاه بیشتر در زندگی هستند. گاهی با جابجایی منزل و تبدیل به احسن کردن محل زندگی سعی در ایجاد این رفاه و راحتی داریم. گاهی نیز دنبال راهی برای افزایش درآمد و به دنبال آن تغییر سبک زندگی هستیم.

خانه هوشمند امروزه جزو تکنولوژی های برتر صنعت ساختمان است. در گذشته هوشمند سازی بیشتر رنگ و بوی صنعت به خود گرفته بود و اماکن صنعتی مانند کارخانه ها، کارگاه ها و انبارها را هوشمند می کردند. حتی بحث هوشمند سازی در صنعت کشاورزی و دامداری هم نفوذ کرده بود. ولی امروزه با درک نیاز مردم شرکت های زیادی اقدام به طراحی سیستم هوشمند سازی خانگی کرده اند. خانه هوشمند ویژه منازل مسکونی طراحی شده است.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

انواع خانه هوشمند

برای هوشمند سازی اجزای اصلیه منزل که بیشتر نیاز به کنترل و بررسی دارند، هوشمند می شوند. و شما می توانید فقط به وسیله موبایل آنها را کنترل کنید. اجزایی مانند سیستم روشنایی منزل، سیستم تهویه (سرمایش و گرمایش)، پرده ها، سیستم صوت و تصویر منزل، آیفون تصویری و … قابلیت فرمان پذیری از طریق سیستم هوشمند را دارند. شما در خانه هوشمند به راحتی و در سریعترین زمان ممکن تمام این اجزا را کنترل می کنید. در گذشته شما برای تغییر حالت چراغ ها یا روشن و خاموش کردن کولر می بایست بوسیله کلید مکانیکی این کار را انجام می دادید. ولی امروز کافی است نرم افزار خانه هوشمند را روی موبایل خود نصب کرده و از آن استفاده کنید.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

خانه هوشمند بیسیم

شرکت های ارائه دهنده تکنولوژی خانه هوشمند برای ایجاد رفاه و راحتیه بیشتر مردم خانه هوشمند بیسیم را طراحی کردند. به این صورت که سیستم فقط با امواج وای فای و از طریق دستگاه مودم در منزل شما ارتباط بین اجزا را فراهم می کند. شما بدون نیاز به اینترنت (فقط داخل منزل) می توانید تمام سیستم را تحت اختیار داشته باشید. نمونه های قبلی خانه هوشمند از طریق رله ها ارتباط بین اجزای داخلی را برقرار می کرد. این سیستم دارای ایراداتی بود که باعث بوجود آمدن خانه هوشمند بیسیم شد. مثلاً اگر رله که یک قطعه الکترونیکی است دچار خرابی می شد شما تمام سیستم را از دست می دادید. ولی در خانه هوشمند امروزی اولاً خیلی کم خرابی و قطعی سیستم را شاهد هستیم، ثانیاً با خرابی یک بخش سیستم از کار نمی افتد و شما به دیگر بخش ها دسترسی دارید.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

شرکت سیتاک مشاور و طراح سیستم های خانه هوشمند با برند اسمارت مایر

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :