سناریو پذیری در خانه هوشمند

سناریو پذیری در خانه هوشمند

سناریو پذیری در خانه هوشمند

حتماً متوجه شده اید. خانه هوشمند خانه ای است که ساکنین آن امکان تنظیم و کنترل تجهیزات الکتریکی منزل خود را چه در خانه و چه در فواصل دور بوسیله تلفن همراه دارند. اصول طراحی خانه هوشمند جهت رفاه و راحتی بیشتر مردم بوده و هدفش ایجاد حس اطمینان خاطر برای اهالی خانه بوده است. بحث ذخیره سازی مصرف انرژی نیز یکی از دلایل تبدیل خانه های معمولی به خانه هوشمند است.

بنابراین همه چیز برای راحتیه شما طراحی شده است. امروز سیتاک در مورد سناریو نویسی در خانه هوشمند با شما صحبت می کند. بحثی که مورد سوال برای بسیاری از مخاطبان سیتاک شده است.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

سناریو پذیری چیست؟

امکان تعریف تعدادی از فعالیت هایی که انتظار دارید سیستم هوشمند منزلتان آنها را انجام دهد. به هر مجموعه از این فعالیت ها سناریو گفته می شود. شما هم می توانید سناریو را در زمان مشخصی و با سیکل تکرار دلخواه تنظیم کنید و هم می توانید با تاچ کردن قسمت مخصوص سناریو مورد نظر در تلفن همراهتان ان سناریو را اجرا نمایید.

هر کدام از این بخش ها کاربرد خاص خود را دارند. به مثال های کاربردی زیر توجه کنید. سیتاک مجموعه ای از سناریوهای اجرا شده را به شما معرفی می کند.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

سناریو های زمان بندی شده:

فرض کنید شما هر روز هفته بجز جمعه (روز تعطیل) می خواهید راس ساعت ۷ صبح پرده های اتاق خود را کنار بزنید تا با روشنایی روز از خواب بیدار شوید. میتوانید سیستم خانه هوشمند را تنظیم کنید که ساعت ۸ صبح همان پرده های کنار زده شده را دوباره به حالت اولیه برگرداند. با این سناریو خانه هوشمند هر روز به شما سلام می کند و بعد از خروج شما از منزل پرده اتاقتان را می بندد.

شما می توانید به همین سناریو مواردی را اضافه کنید. به عنوان پیشنهاد می توانید ساعت ۵/۷ صبح سیستم پخش صوتی منزل خود را روشن کنید و خانه هوشمند موسیقی مورد علاقه شما را که دوست دارید با آن از خواب بیدار شوید را پخش می کند و باز به طور اتوماتیک خاموش می شود. خانه هوشمند آریان به شما احساس خوبی می دهد.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

سناریو های لحظه ای:

فرض کنید آخر هفته تولد یکی از اهالی خانواده شماست. شما می توانید سناریویی به عنوان مهمانی تعریف کنید که بلافاصله پس از تاچ کردن از طریق تلفن همراه اجرا شود. تمام چراغ ها و لوستر اصلی پذیرایی خاموش شود و فقط نورهای مخفی روشن باشد. پس از چند ثانیه سیستم صوت فعال گردد و فضا را برای یک آتش بازی ساده فراهم کند. نوشتن سناریو در ذهن شما شکل می گیرد و قطعاً کمی خلاقیت لازم دارد. مطمئن باشید که از نظر خانه هوشمند شما هیچ محدودیتی در تعداد سناریو ها ندارید.

هوشمند سازی ساختمان امروز یک ضرورت است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :