۳ گام اصلی برای داشتن خانه هوشمند

۳ گام اصلی برای داشتن خانه هوشمند

۳ گام اصلی برای داشتن خانه هوشمند

اگر برای داشتن خانه هوشمند مردد هستید و تردید دارید با سیتاک همراه باشید تا بعضی از زوایای هوشمند سازی ساختمان را بررسی کنیم.

هوشمند سازی ساختمان به اتوماسیون هوشمند داخلی گفته می شود که می تواند کنترل شما را بر اجزای داخل منزل، از طریق گوشی تلفن همراه را موجب شود. شما برای رسیدن به رفاه بیشتر در استفاده از خانه هوشمند چند گام پیش رو دارید که در این مقاله آنها را بررسی می کنیم.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

 

۱ – تصمیم:

در ابتدا می بایست به این نتیجه برسید که زمان آن رسیده که منزل خود را به خانه هوشمند تبدیل کنید. برای گرفتن این تصمیم نیاز به تحقیق دارید. اصول خانه هوشمند برای راحتی و رفاه و آرامش بیشتر شما طراحی گردیده است. بنابراین سیستم های هوشمندی که شما را به دردسر بیاندازند برایتان سودمند نخواهند بود.

در مرحله تصمیم گیری نیاز خود مبنی بر داشتن خانه هوشمند را تعریف کنید. درست است که داشتن خانه هوشمند امری ضروری محسوب نمی شود ولی اگر می خواهید بر اجزای داخلی منزل خود کنترل سریع تر و راحت تری داشته باشید و بدون اینکه در منزل باشید اجزای منزل را کنترل کنید، می بایست از اتوماسیون خانگی هوشمند سازی کمک بگیرید.

ممکن است در منزل شما افراد مسنی باشند که خانه هوشمند در زندگی آنها تاثیر بسزایی داشته باشد. پس ابتدا نیاز را برای داشتن خانه هوشمند پیدا کنید. یادتان باشد هوشمند سازی ساختمان به ایجاد ارزش افزوده برای ملک شما نیز کمک می کند و برای فروش یا اجاره کار شما را ساده تر می کند.

۲ – بررسی:

پس از اینکه تصمیم خود را گرفتید قدم اصلی بررسی سیستم های هوشمند است. در کل ۲ نوع سیستم هوشمند سازی خانگی وجود دارد. یکی مبتنی بر کابل کشی و شبکه کردن اجزای داخلی منزل بوسیله کابل مخصوص است و دیگری استفاده از سیستم وایرلس یا بدون سیم است.

اگر نمی خواهید در منزل بازسازی را انجام دهید بهتر است از سیستم های بدون سیم استفاده کنید زیرا این سیستم ها نیازی به تخریب دیوارها و سیم کشی مجدد ندارند. ولی اگر در حال ساختن ساختمان هستید می توانید از سیستم های تحت کابل کشی نیز استفاده کنید.

بخش دوم بررسی شما کیفیت سیستم است. شما در مرحله تحقیق باید بدانید کدام سیستم ها ساده تر هستند و شما با کدامیک از آنها احساس راحتی بیشتری می کنید. برای جواب کافی است اپلیکیشن هر سیستم را بررسی کنید. هر کدام از شرکت های ارائه دهنده سیستم هوشمند سازی ساختمان یک اپلیکیشن مخصوص برای تلفن همراه دارند که به شما اجازه کنترل منزل را می دهد. با بررسی اپلیکیشن و درک راحتیه کار با آن نیمی از مسیر را رفته اید.

بخش سوم بررسی شما مربوط به محدودیت در سناریو نویسی است. سیستم های هوشمند برای راحتیه شما طراحی شدند. بنابراین نباید در تعداد یا حتی نوشتن سناریو شما را محدود کنند. خانه هوشمند آریان چون مبتنی بر سیستم بیسیم است نه در تعداد سناریو محدودیتی دارد نه برای نوشتن سناریو نیازی به دانش فنی است. نرم افزار فارسی این امکان را به شما می دهد تا در هر لحظه بتوانید سناریویی جدید طراحی و آن را اجرا کنید.

۳ – انتخاب:

پس از تکمیل مراحل تحقیق حتماً بین دو یا چند گزینه تردید خواهید داشت. یکی از راه های انتخاب نهایی سیستم مورد نظر برای دستیابی به خانه هوشمند بحث هزینه هاست. اولین ملاک شما برای انتخاب می بایست کیفیت و گارانتی سیستم هوشمند باشد. بعد از آن بحث هزینه ها نیز بسیار مهم است.

در گذشته که سیستم های تحت کابل کشی تنها نسل هوشمند سازی ساختمان بودند شما گزینه ی دیگری برای انتخاب نداشتید. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی هوشمند و حذف کابل کشی و استفاده از رله ها، هزینه شما نیز به میزان قابل توجهی پایین آمده است.

سیستم های بیسیم عموماً با استفاده از قابلیت وای فای عمل (wifi) می کنند و از طریق امواج رادیوی ارتباط می گیرند. شما با دانستن پروتکل هر شرکت می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. هر پروتکلی که به امواج بی خطر رادیویی نزدیک تر بود مناسب تر است.

قسمت تاثیر گذار بعدی در انتخاب شما بحث گارانتی شرکت مورد نظر است. با بالا رفتن استقبال از خانه هوشمند شرکت هایی بوجود آمدند که با خرید تجهیزات بی کیفیت از چین اقدام به اسمبل کردن سیستم خانه هوشمند نمودند. اینکار را یک مغازه الکتریکی ساده نیز می تواند انجام دهد. مهم ترین بخش انتخاب جایی است که خیال شما برای داشتن خانه هوشمند راحت باشد. این سوال برای خیلی ها پیش می آید که در صورت بروز مشکل برای سیستم چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ پیشنهاد سیتاک این است که قبل از انتخاب حتماً رزومه شرکت مورد نظر، کشور سازنده و بحث گارانتی را پیگیری نمایید تا با خیال راحت سیستم هوشمند سازی را به خانه خود راه دهید.

سیتاک در کنار شماست

اتوماسیون هوشمند خانگی
اتوماسیون هوشمند خانگی

 

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :