مزایای سیستم Wireless در خانه هوشمند

مزایای سیستم Wireless در خانه هوشمند

مزایای سیستم Wireless در خانه هوشمند

همانطور که میدانید برای هوشمند سازی ساختمان ۲ راه وجود دارد. اولی استفاده از سیستم تحت کابل کشی است و دیگری سیستم هوشمند بدون سیم یا وایرلس است. این سیستم نسبت به موارد قبلی هوشمند سازی دارای مزایایی است که در این بخش به آنها اشاره می کنیم.

۱ – نصب سیستم بر روی بستر سنتی بدون نیاز به کابل کشی خاص:

یکی از مواردی که برتری محسوس سیستم وایرلس به حساب می آید همین تغییر نکردن بستر سنتی منزل است. شما بدون تغییر در هیچ یک از نواحی منزل می توانید خانه هوشمند را تجربه کنید. اگر به معایب سیستم های هوشمند در گذشته دقت کرده باشید حتماً هزینه های بالای کابل کشی و همچنین حذف کلیدهای روشنایی در منزل برای شما دردسر هایی را ایجاد کرده بودند. ولی با سیستم خانه هوشمند بیسیم بدون تخریب می توانید خانه خود را هوشمند کنید. در خانه هوشمند جدید کلیدهای هوشمند لمسی جای کلیدهای مکانیکی را برای کنترل دستی روشنایی گرفته اند و علاوه بر لوکس بودن امکان استفاده بدون اپلیکیشن را نیز فراهم آورده است. خانه هوشمند آریان آپارتمان شما را بدون نیاز به تخریب و کابل کشی هوشمند می کند.

۲ – سهولت در اضافه کردن آپشن پس از عملیات سیم کشی:

یکی دیگر از مزایای وایرلس امکان گسترش و افزایش امکانات هوشمند در هر لحظه است. شما می توانید با حداقل سیستم هوشمند شروع کنید و منزل خود را تبدیل به خانه هوشمند کنید و سپس سیستم را ارتقا دهید. شما برای ارتقای سیستم هیچ محدودیتی نخواهید داشت. می توانید در ابتدا بحث روشنایی، صوت و تصویر، کنترل سرمایش و گرمایش و پرده ها را هوشمند کنید. در زمان ارتقا سیستم نیز می توانید از سیستم اعلام حریق هوشمند، کنترل آیفون تصویری هوشمند، استفاده از درب های هوشمند ضد سرقت و حتی از سنسورهای تشخیص دما و حرکت استفاده کنید.

کلید لمسی خانه هوشمند
کلید لمسی خانه هوشمند

۳ – هزینه های بمراتب پایین تر:

وقتی از سیستم خانه هوشمند جدید استفاده می کنید نگران هزینه های سرسام آور نباشید. سیستم هوشمند سازی ساختمان جدید با حذف رله ها و کابل های مخصوص شبکه هزینه های هوشمند سازی را به مراتب پایین تر آورده و هر شخصی با میزان حداقلی بودجه نیز می تواند خانه خود را به خانه هوشمند تبدیل کند و از مزایای بیشمار آن لذت ببرد. کم بودن هزینه تمام شده در صورتی مفید است که کیفیت هم در کنار این صرفه جویی مالی حرفی برای گفتن داشته باشد. سیستم های وایرلس با کیفیت بالا و تحت پروتکل آر اف کیفیت بالایی دارند و رضایت شما را جلب می کنند.

۴ – نصب و راه اندازی سریع و ساده:

به همان دلیلی که سیستم هوشمند سازی ساختمان را ارزانتر کرده، سرعت نصب و راه اندازی را هم افزایش داده است. شما در مدت ۱ روز می توانید به خانه هوشمند دست پیدا کنید. نصب سیستم وایرلس به مراتب ساده تر و سریع تر است. کافی است شما در منزل یک مودم وای فای داشته باشید. بعد از نصب چند ساعته تجهیزات هوشمند در منزل شما اپلیکیشن خانه هوشمند روی گوشی تلفن همراه شما نصب می گردد و شما را به امکانات بیشمار خانه هوشمند متصل می کند. از این به بعد می توانید هم از داخل منزل و هم از هر جای دیگر دنیا منزل خود را کنترل کنید.

۵ – بدون خرابی:

سیستم های وایرلس عموماً به مشکل خاصی برنمی خورند. البته اعتبار و کیفیت برند مورد نظر در این زمینه نیز بسیار مهم است. برندهای متفرقه در بازار زیاد هستند و این کار کمی انتخاب را برای شما سخت می کند. به هر ترتیب در سیستم های وایرلس اگر هر بخشی از تجهیزات به مشکلی برخورد کند یا از کار بیفتد، فقط همان بخش از کار افتاده و با تعویض قطعه که حتماً دارای گارانتی نیز هست مشکل حل می شود. و دیگر قسمت های هوشمند در کار خود مشکلی نخواهند داشت. این نکته خیلی مهم است زیرا در سیستم های نیازمند به کابل کشی اگر بخشی از مدار یا رله ها به مشکل می خوردند عملا شما هیچ یک از سیستم ها را در اختیار نداشتید. حتی ممکن بود سیستم با اختلال روبرو شود و مثلاً چراغ ها خود به خود روشن و خاموش شوند، آنهم در زمانی که اصلا شما نمیخواهید این اتفاق بیفتد.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

۶ – امکان جابجایی سیستم هوشمند:

این مزیت بیشتر به درد افرادی می خورد که در منازل استیجاری زندگی می کنند. شما در گذشته این امکان مهم را نداشتید ولی با سیستم هوشمند وایرلس این امکان فراهم است. شما می توانید با تغییر محل زندگیه خود سیستم هوشمند منزل را هم به همان مکان انتقال دهید. حتی بدون کمک همکاران ما در خانه هوشمند آریان نیز این امکان را خواهید داشت. فقط کافی است کلید های هوشمند لمسی که در منزل خود نصب کردید را باز کرده و به منزل جدید منتقل کنید و تجهیزات را به همان شکل نصب و سیستم را راه اندازی کنید.

۷ – امکان کاربری آسان برای کودکان و افراد مسن:

با استفاده از سیستم وایرلس هر فردی با هر میزان دانشی می تواند از سیستم به راحت ترین شکل ممکن استفاده کند. نرم افزار ساده به زبان فارسی یکی از مزیت های خانه هوشمند آریان است که نیاز به داشتن تخصص ندارد و شما می توانید به راحتی با آن ارتباط برقرار کنید. همچنین بحث کلید های هوشمند راهی را برای استفاده از کودکان حتی بدون دسترسی به موبایل را فراهم کرده. شما میتوانید یک تاچ پنل در منزل نصب کنید تا همه افراد خانه بتوانند از آن استفاده کنند.

سیتاک مشاور و مجری سیستم هوشمند سازی ساختمان به صورت بیسیم

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :