چگونه برای خانه هوشمند سناریو بنویسیم؟

چگونه برای خانه هوشمند سناریو بنویسیم؟

چگونه برای خانه هوشمند سناریو بنویسیم؟

همانطور که می دانید خانه هوشمند ویژه منازل مسکونی طراحی شده است. شما با استفاده از سیستم های هوشمند سازی ساختمان می توانید اجزای اصلی در خانه را کنترل و نظارت کنید. پرده ها، صوت و تصویر، سرمایش و گرمایش، چراغ ها و روشنایی ها، آیفون تصویری و پنجره ها از جمله مواردی است که می توانید فقط از طریق موبایل در خانه هوشمند آنها را کنترل کنید. سیستم خانه هوشمند بیسیم به صورت وایرلس عمل می کند و از طریق امواج وای فای مودم ارتباط داخلی بین اجزا و سخت افزارها را فراهم می نماید.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

شما به سناریو نیازمندید:

برای اینکه رفاه و راحتیه شما در خانه هوشمند بیشتر شود امکان استفاده از سناریو را خواهید داشت. سناریو برنامه ای است که شما برای هر منظوری فقط یک بار آنرا تنظیم می کنید و سیستم هوشمند به صورت کاملاً اتوماتیک آنرا اجرا می نماید. به عنوان مثال شما برای کنترل لحظه به لحظه ی تمام اجزای اصلی می بایست دائماً موبایل خود را چک کرده و دستورات را به سیستم کنترلر مرکزی بفرستید. برای اینکه برنامه های هر روزه شما به صورت خودکار اجرا شود بهترین راه سناریو نویسی است. شما مجموعه ای از فعالیت ها را در زمان بندی مشخص برای خانه هوشمند تعریف می کنید تا دیگر نیازی به اعمال تک تک دستورات نباشید.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

طریقه ی سناریو نویسی در خانه هوشمند:

اگر از خانه هوشمند اسمارت مایر استفاده می کنید به طور حتم اپلیکیشن این سیستم را در اختیار دارید. در ابتدا می بایست مودم را چک کنید و از روشن بودن آن اطمینان حاصل کنید. سپس وارد بخش سناریو در اپلیکیشن شوید. با اضافه کردن لیست فعالیت ها می توانید انواع دستورات را از بخش های مختلف برای سیستم تعریف کنید. به عنوان مثال دستور روشن و خاموش شدن برخی از چراغ ها را از بخش روشنایی و دستور کنترل سیستم سرمایش را از بخش تهویه مطبوع انتخاب نمایید. پس از اینکه فعالیت های مورد نظر را انتخاب کردید می توانید برای هر کدام زمان اعمال دستورات را نیز مشخص کنید. به عنوان مثال روشنایی ها در چه ساعتی خاموش یا روشن شوند. سپس می توانید روزهایی از هفته را انتخاب کنید که مایلید این سناریو در آن روزها اجرا شود. در آخر تغییرات تنظیم شده را ذخیره کنید. سناریوی شما منتظر اجرا است.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

طریقه ی اعمال سناریو نوشته شده:

شما می توانید در خانه هوشمند هم به صورت خودکار سناریو را فعال کنید و هم به صورت دستی اینکار را انجام دهید. شکل دستی فعال کردن سیستم سناریو به این شکل است که شما پس از نوشتن سناریو جدید و ذخیره مردن آن در سیستم در هر زمان که خواستید فقط با لمس کردن گزینه مربوط به فعال شدن، سناریو را فعال کنید. یعنی سیستم خانه هوشمند سناریو ذخیره شده را فقط با دستور شما اجرا می کند. این خاصیت بیشتر برای زمان های خاص و برای سناریو های مهمانی در نظر گرفته می شود. سناریو های روزانه را در خانه هوشمند به صورت اتوماتیک اجرا کنید.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

مثال هایی از سناریو های معمول:

سناریو های زیادی در خانه هوشمند وجود دارند. مهم ترین بخش تعریف سناریو نیاز های شماست. این شمایید که بر اساس نیازهای خود سناریو ها را تعریف می کنید. ولی سناریو هایی در خانه هوشمند وجود دارند که اغلب از آنها استفاده می شود. سناریوی صبح بخیر مجموعه فعالیت هایی را تعریف می کند که از زمان مناسب برای بیدار شدن شما شروع می شود و تا لحظه ی خروج شما از منزل ادامه دارد. می توانید تعریف کنید که هر روز راس ساعت مشخصی چراغ های اتاق خواب شما روشن شود و موسیقی دلخواه شما پخش شود. پس از بیرون رفتن شما از منزل نیز تمام اجزا خاموش شود. چراغ ها و سیستم صوت و تصویر. یا سناریوی خواب کودک به این شکل پیشنهاد می شود که برای اتاق خواب کودک هر شب و در ساعت مشخصی تمام وسایل برقی بجز چراغ خواب خاموش شوند. با این سناریو نظم در خواب را به کودک خود آموزش می دهید.

شرکت سیتاک طراح، مشاور و مجری سیستم های خانه هوشمند نماینده رسمی اسمارت مایر

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

چیلر

 دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :