خانه هوشمند چگونه به صورت بیسیم کنترل می شود؟

خانه هوشمند  چگونه به صورت بیسیم کنترل می شود؟

خانه هوشمند  چگونه به صورت بیسیم کنترل می شود؟

خانه هوشمند چند سالی است که در ایران باب شده است. شما به راحتی و فقط با استفاده از تلفن همراهتان می توانید اجزای اصلی در منزل را کنترل و نظارت کنید. همانطور که می دانید خانه هوشمند در ایران به دو صورت بیسیم و کی انیکس وجود دارد. در خانه هوشمند که کابل کشی شده است و رله امکان ارتباط را برقرا می کند، همه اجزا با هم ارتباط داخلی دارند و نیازی به امواج وای فای ندارد.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

بدون نیاز به سیم کشی و تخریب

خانه هوشمند بیسیم بدون نیاز به کابل کشی بوده و در سریعترین زمان ممکن نصب و راه اندازی می شود. شما در خانه هوشمند بیسیم فقط می بایست نسبت به تعویض کلیدهای روشنایی اقدام کنید و هیچ گونه تغییر دیگری در بستر سنتی برق منزل نیاز ندارید. در واقع برای منازلی که در حال سکونت هستند نیازی به تخریب دیوارها و جای گذاری سیم ها نیست. زیرا این سیستم بدون سیم کار می کند. این در صورتی است که در خانه هوشمند تحت کابل کشی می بایست کابل های مخصوص شبکه کارگذاری شود تا سیستم بتواند از طریق رله ها فرمان های شما را به قسمت های مختلف برساند.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

بدون نیاز به اینترنت

در خانه هوشمند بیسیم زمانی که شما در منزل هستید و می خواهید دستوری را اعمال نمایید نیازی به داشتن اینترنت ندارید. همانطور که می دانید خانه هوشمند بیسیم از طریق امواج وای فای مودم اینترنت شما کار می کند و حتی نیازی نیست شما روی مودم خود بسته اینترنتی فعالی داشته باشید. ولی اگر می خواهید منزل را از بیرون کنترل و نظارت کنید به یک دسترسی اینترنتی حتی با سرعت پایین نیازمندید. سیستم به وسیله دستگاه کنترلر مرکزی می تواند ارتباط امواج را با سایر سخت افزارها برقرار کرده و بلافاصله دستورات شما را اعمال نماید. دیگر برای روشن یا خاموش کردن چراغ ها نیازی نیست از روی کاناپه بلند شوید. فقط از طریق موبایل خود آنها را خاموش و روشن نمایید.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

تقویت کننده امواج

در خانه هوشمند بیسیم برای اینکه امواج در منازل بزرگ تقویت شود نیاز به یک تقویت کننده داریم. البته طول موج سیستم هوشمند بدون نیاز به تقویت کننده ۳۰ متر شعاعی بوده و معمولاً نیازی به تقویت کننده نیست. ولی برای اینکه بتوانیم سیستم های صوت و تصویر و سرمایش و گرمایش را در ۲ نقطه مختلف کنترل کنیم حتماً می بایست از دستگاه و سخت افزار اسلیو (Slave  ) استفاده کنیم. این دستگاه می تواند امواج IR را به امواج RF تبدیل کند. سیستم فرکانسی خانه هوشمند بیسیم بر طبق امواج رادیویی RF می باشد.

شرکت سیتاک نماینده رسمی اسمارت مایر در طراحی و راه اندازی خانه هوشمند در ایران

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

چیلر

 دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :