چه اجزایی را در خانه هوشمند می توان کنترل و نظارت کرد؟

چه اجزایی را در خانه هوشمند می توان کنترل و نظارت کرد؟

چه اجزایی را در خانه هوشمند می توان کنترل و نظارت کرد؟

بعد از کلی تحقیق و بررسی در زمینه خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان به این نتیجه رسیدم که آپارتمان خودم رو هوشمند کنم. در مسیر این تحقیقات مهم ترین نقطه پس از کیفیت و عمر سیستم هوشمند این بود که اصولاً من چه اجزایی را با هوشمند سازی تحت کنترل خودم دارم.

خانه هوشمند برای رفاه و راحتی شما طراحی شده و تقریباً همه چیز در منزل شما قابلیت اتصال به شبکه داخلی هوشمند رو داره. امروز در ادامه روند مباحث خانه هوشمند قسمت های مهم و اصلی رو معرفی می کنیم.

خانه هوشمند بیسیم
خانه هوشمند بیسیم

 

۱ – روشنایی:

کل چراغ های آپارتمان شما در خانه هوشمند تحت اختیار شماست. فرقی نداره که در اتاق مورد نظر باشید یا خیر. شما می توانید از هر جای دنیا به کل روشنایی منزل خود دسترسی داشته باشید. با این امکان هم راحتیه بیشتری خواهید داشت هم در مصرف برق صرفه جویی می کنید. کنترل روشنایی در خانه هوشمند از طریق دستگاه کنترلر مرکزی به همراه استفاده از کلیدهای هوشمند لمسی امکان پذیر است.

کنترلر مرکزی فرمان را از تلفن همراه شما دریافت می کند و به کلید های هوشمند لمسی فرمان می دهد. در ضمن این امکان برای شما نیز فراهم است تا بدون استفاده از اپلیکیشن نیز بتوانید روشنایی محیط را کنترل کنید. این کلیدها همان بستر سنتی منزل شما را حفظ می کند و برای افراد مسن و کودکان مناسب است.

۲ – پرده ها:

برای کنترل و تنظیم پرده ها در خانه هوشمند کافیست زیر ساخت آنرا فراهم کنید. شما برای کنترل پرده ها به یک موتور پرده نیاز دارید که روی پرده نصب شده باشد و برق آنرا دیده باشید. معمولاً موتور پرده دارای ریموت کنترل است که از طریق خانه هوشمند و از روی گوشی تلفن همراه قابل کنترل و تنظیم است. کنترل پرده ها از طریق سناریو نویسی هم امکان پذیر است.

شما با استفاده از قابلیت سناریو پذیری خانه هوشمند میتوانید باز و بسته شدن پرده ها را به صورت اتوماتیک کنترل و هدایت کنید.

۳ – صوت و تصویر:

شما با استفاده از سیستم هوشمند سازی ساختمان می توانید صوت و تصویر خانگی خود را نیز کنترل کنید. هر سخت افزاری در قالب صوت و تصویر با خانه هوشمند لینک می شود و امکان کنترل و تنظیم را به شما می دهد. همچنین شما می توانید از طریق سناریو هم سیستم صوت و تصویر را کنترل و هدایت کنید.

یکی از محبوب ترین سناریو ها در خانه هوشمند سناریوی مهمانی و صبح بخیر است. در این سناریو سیستم به صورت خودکار سیستم صوتی منزل را روشن کرده و موزیک مورد علاقه شما را پخش می کند. تمام این تنظیمات با دقتی باور نکردنی انجام می گیرد.

۴ – سرمایش و گرمایش:

یکی دیگر از اجزای اصلی در خانه هوشمند که قابلیت کنترل و تنظیم را برای شما فراهم می کند سیستم سرمایش و گرمایش است. سرمایش منزل شما از هر سیستمی که باشد می توانید به صورت هوشمند کنترل کنید. کولر آبی، داکت اسپیلت، اسپیلت، فن کوئل از جمله سخت افزارهای سرمایشی هستند که توسط سیستم هوشمند سازی ساختمان پشتیبانی می شوند.

شما می توانید برای هر خروجی از سیستم سرمایش منزل خود، کنترل مجزایی داشته باشید. برای هر اتاق بطور جداگانه می توان سرمایش را کنترل و تنظیم کرد. این قابلیت با منطقه بندی منزل شما انجام می شود. شما می توانید دمای هر نقطه از منزل خود را به صورت مجزا تنظیم کنید. به طور مثال اتاق پذیرایی دمای آسایش داشته باشد ولی سیستم سرمایش اتاق خواب ها خاموش باشند.

۵ – شیر گاز اصلی:

یکی از مواردی که استفاده از خانه هوشمند را بیشتر کرده است بحث امکان کنترل خروجی اصلی گاز شهری در منزل است. شما به راحتی می توانید شیر گاز اصلی را تحت کنترل داشته باشید. این قابلیت زمانی برای شما مفید است که در منزل نیستید ولی از بسته بودن شیرهای گاز اطمینان ندارید. در این مواقع شما با تاچ کردن و لمس کردن گوشی تلفن همراه خود شیر گاز اصلی را بسته و خیال خود را راحت می کنید. این کنترل هوشمند از طریق شیرهای برقی یا مغناطیسی انجام می شود.

۶ – کنترل پنجره ها:

خانه هوشمند این امکان را به شما می دهد که از باز و بسته بودن کلیه پنجره ها در منزل اطمینان حاصل کنید. با استفاده از مگنت پنجره ها هر گاه پنجره ای از حالت بسته خارج شود سیستم به شما اطلاع می دهد و شما متوجه می شوید که کدام پنجره باز شده است. این قابلیت برای جلوگیری از سرقت و بالابردن بیشتر امنیت در منزل شما طراحی گردیده است. شما می توانید خروجی مگنت ها را به سیستم آژیر خطر متصل کرده و در ایامی که در مسافرت هستید با باز شدن هر یک از پنجره ها، آژیر خطر به صدا در بیاید.

۷ – کنترل آیفون تصویری:

این امکان به تازگی به سیستم خانه هوشمند افزوده شده است. این قابلیت به شما کمک می کند تا تصویر روبروی پنل زنگ آیفون تصویری را روی تلفن همراه خود داشته باشید. در مواقعی که فردی به منزل شما مراجعه می کند نیازی به حضور در منزل یا پشت گوشی آیفون تصویری نیست. به محض فشار دادن دکمه زنگ واحد شما تصویر آیفون روی گوشی شما ظاهر می گردد و شما می توانید ببینید که چه کسی پشت در است. حتی می توانید درب را باز کرده یا با آن شخص مکالمه داشته باشید.

خانه هوشمند امنیت و راحتی بیشتری را در منزل برای شما فراهم می کند.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :