بهترین دکوراسیون برای مغازه پوشاک (بخش اول)

بهترین دکوراسیون برای مغازه پوشاک (بخش اول)

بهترین دکوراسیون برای مغازه پوشاک (بخش اول)

برای طراحی دکوراسیون مغازه مخصوصاً صنف پوشاک حساسیت هایی وجود دارد. شما در ابتدا می بایست به مشاوران سیتاک اطلاعات کاملی در مورد محصولاتی که عرضه می کنید بدهید. آیا شما پوشاک مخصوص بانوان را ارائه می کنید یا برای کودکان محصولاتی آماده کرده اید؟ ممکن است شما پوشاک آقایان را برای شغل خود انتخاب نموده اید و محصولات شما مخاطبانی آقا دارد. پس از اینکه نوع مشتریان شما و رنج سنی آنها مشخص شد درجه بندی کیفی محصولات شما برای کارشناسان سیتاک سوال است. آیا شما فقط پوشاک برند عرضه می کنید یا پوشاک هایی با درجه بندی کیفی ۲ و ۳ نیز برای فروش دارید؟ سیتاک با توجه به شناخت کاملی که از مخاطبان و مشتریان شما بدست می آورد اقدام به طراحی دکوراسیون مغازه شما و سپس اجرای آن می کند. با سیتاک همراه باشید.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

ایجاد احساس رضایت و خرید:

صاحبان لباس فروشی ها و بوتیک ها همیشه خواهان ورود مشتریان به مغازه خود هستند. آنها معتقدند همین که مشتری به داخل مغازه پا بگذارد نیمی از مسیر فروش محصولات را طی کرده اند. سیتاک عقیده دارد با دکوراسیون مغازه می بایست مشتریان را برای ورود به مغازه تحریک کرد. باید در آنها احساسی را برانگیخت که مشتاقانه به داخل مغازه کشیده شوند. حتی اگر لازم باشد باید حس کنجکاوی آنها را نیز تحریک کنیم.

 یعنی گام اول که کشاندن مشتریان به داخل مغازه است را برداریم. خصوصیتی که دکوراسیون مغازه پوشاک باید داشته باشد این است که مشتریان با دیدن محصولات احساس نیاز شدید به  خرید آنها پیدا کنند. این احساس نیاز را علاوه بر چیدمان محصولات در قفسه ها و رگال ها، دکوراسیون مغازه باید ایجاد کند. دکوراسیون مغازه هیچگاه از دید افراد باهوش و تاجران پنهان نخواهد ماند زیرا آنها بخوبی می دانند که دکوراسیون چه تاثیری بر حس رضایت مشتری می گذارد. رضایت و خوشنودی مشتری مهمترین کلید فروش موفق است. بنابراین بحث دکوراسیون مغازه و اجرای دکور مغازه را دست کم نگیرید و با مشورت با طراحان حرفه ای سعی در جلب نظر مشتریان و در نهایت افزایش فروش داشته باشید.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

چیدمان محصولات:

طریقه ی به نمایش گذاشتن محصولات نیز یکی از مهمترین فاکتورهای دکوراسیون مغازه پوشاک است. شما با چیدمانی صحیح می بایست محیطی آرام، دنج و لوکس را برای مشتریان فراهم نمایید تا از حضور در مغازه شما لذت ببرند. برای جذابیت بیشتر پیشنهاد می گردد که لباس ها را از یکدیگر تفکیک کنید. شلوارها، ژاکت ها و پیراهن ها را با ایجاد فاصله ای منطقی از یکدیگر بچینید و حتی می توانید نحوه تا کردن مخصوص به خود را داشته باشید. شما می توانید با ایجاد سبکی آنتیک در مغازه خود و با استفاده از مبلمان راحتی و کوسن ها احساس راحتی و رضایت بیشتری را به مشتریان بدهید. مبلمان راحتی قطعاً تاثیر گذاری و احساس متفاوتی نسبت به میز و صندلی استیل و سرد را دارد.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

نورپردازی:

نورپردازی دکوراسیون مغازه پوشاک نیز یکی از موثرترین راه ها برای جذب مشتریان است. برای اینکه بهترین نورپردازی را داشته باشید می بایست به پوشاکی که عرضه می کنید رجوع کنید. اگر پوشاک کلاسیک می فروشید بهتر است میزان نورها را شدیدتر در نظر بگیرید ولی اگر پوشاک آنتیک را عرضه می کنید نورها باید آهسته تر و ولرم تر باشند. در حالت کلی و جدای از اینکه چه نوع محصولاتی را می فروشید به هیچ عنوان نباید از لامپ های رشته ای و فلورسنت استفاده نمایید. لامپ هایی که نورهای رنگی سبز و زرد دارند حتماً از تاثیرگذاری دکوراسیون مغازه شما کم می کنند و نوعی حس ناخشایندی را در مشتریان ایجاد می کند.

استفاده از نور سفید برای روشنایی مرکزی مغازه و نورهای بنفش و یاسی برای مرزبندیها بسیار مناسب خواهد بود. این نورها در دکوراسیون مغازه پوشاک احساس گرمی و راحتی بیشتری را به مشتریان می دهد. حتی شما می توانید اگر تابلو یا گلدانی در مغازه دارید را با نور تبدیل به نقاط کانونی کنید. نقاط کانونی رنگی در دید مشتریان همان کلید موفقیت در فروش است. در نورپردازی مغازه پوشاک استفاده از نورهای شلنگی در بالای دکورها و قفسه ها نیز می تواند به جذب بیشتر مشتریان شما کمک کند. یادتان باشد نورها را به صورت مستقیم روی محصولات نتابانید. اینکار تمرکز مشتریان را به هم میزند و ممکن است از مسیر خرید دورشان کند.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

شرکت سیتاک به عنوان مشاور در طراحی دکوراسیون مغازه همیشه در کنار شماست.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :