بهترین دکوراسیون برای مغازه پوشاک (بخش دوم)

بهترین دکوراسیون برای مغازه پوشاک (بخش دوم)

بهترین دکوراسیون برای مغازه پوشاک (بخش دوم)

همانطور که در مقاله قبلی توضیح داده شد، بهترین و مناسب ترین طراحی دکوراسیون مغازه زمانی اتفاق می افتد که شما با توجه به نیازها و سلایق مشتری اقدام به انتخاب طرح نمایید. شما می بایست بیشترین هماهنگی در دکوراسیون مغازه با محصولاتی که ارائه می کنید را ایجاد کنید. این هماهنگی مهم ترین دلیل جذب مشتریان شما به داخل مغازه است. شما می بایست در مشتریان نیاز به خرید کردن را تحریک نمایید و در آنها احساس رضایت را ایجاد کنید. احساس رضایت از اینکه به یک مغازه شیک و خاص پا گذاشته اند. در نهایت با ترکیب نورها و رنگ ها می توانید جذابیت را برای طراحی دکوراسیون مغازه خود بالا ببرید. با سیتاک همراه باشید تا بخش دوم این مقاله را بررسی کنیم. طراحی ویلا و اجرای ویلا از دیگر خدمات سیتاک می باشد.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

طراحی سقف مغازه:

ایده ها در زمینه طراحی سقف مغازه پوشاک بیشمار است. خلاقیت و سلیقه شما حرف اول در انتخاب طرح اولیه را می زند. شما راه های زیادی برای تزئین سقف مغازه پوشاک دارید. راه هایی مانند تزئین سطحی با لوازم دکوراتیو یا تغییراتی کلی با استفاده از کناف در سقف فعلی. به هر حال دست شما باز است. سیتاک پیشنهاد می دهد اگر وضعیت موجود سقف شما مناسب است و نیازی به بازسازی ندارد از قراردادن و طراحی سقف به سبک طراحی نما کلاسیک و طراحی نما مدرن بهره ببرید. شما در این سبک می توانید از المان های دکوراتیو و وسایل بسیار ساده ای برای طراحی سقف استفاده نمایید.

اگر ذهن شما به دنبال استفاده از وسایل پیچیده و پر هزینه است باید بگوییم که در اشتباه هستید. استفاده از وسایل ساده و ارزان راه به مراتب بهتری است. در ضمن در صورتی که از وسایل ساده تر استفاده کنید می توانید سالی ۲ بار دیزاین سقف را به کلی تغییر دهید. استفاده از کاغذ های رنگی یا کاغذ شیرینی به صورت چروک ایده ای است که در مغازه های داخل بورس استفاده شده است. استفاده از طناب های دکوری یا گونی های نخی نیز راه ارزان دیگری برای طراحی دکوراسیون سقف است. شما می توانید از شانه های تخم مرغ یا کارتن های ۵ لایه نیز برای به کار گیری طرحی خاص استفاده کنید.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

استفاده از چوب در طراحی سقف:

نکته دیگری که در طراحی نما و اجرای دکوراسیون سقفی حائز اهمیت است، این است که شما تمایل به طراحی و اجرای دکوراسیونی با دوام تر داشته باشید. طرح هایی وجود دارند که تا چند سال خیال شما را بابت سقف مغازه راحت می کنند و شما فقط با تغییر در نورپردازی می توانید طرح دکوراسیون مغازه را تغییر دهید. برای مغازه پوشاک استفاده از چوب در سقف بسیار مناسب است. مخصوصاً اگر محصولاتی که شما ارائه می کنید در دسته پوشاک طبیعی جای داشته باشند. معمولاً الوارهایی در اندازه های طولی بزرگ برای قرار گرفتن روی سقف توصیه می شوند. شما می توانید این الوار ها و تکه های چوب طبیعی را خریداری کرده و با ایده ای خاص آنها را کنار یکدیگر جایگذاری کنید.

پس از اینکه چوب ها را کار کردید حتماً می بایست به آنها روغن جلا بزنید. البته استفاده از جلا بعد از رنگ آمیزی است و اگر احساس می کنید که الوارها را می بایست رنگ کنید، ابتدا کار را رنگ را به اتمام برسانید و پس از خشک شدن الوارها روغن جلا را به چوب ها بزنید. جلا باعث می شود چوب ها ضد آب شوند و رنگ آنها نیز ثابت شود. ضمن اینکه باعث براق شدن آنها و جلوه پذیری بیشتر زیر نورپردازی می شود. رنگ طبیعی الوارها و استفاده از تنوع رنگی برای مغازه پوشاک زنانه توصیه می شود. رنگ های عنابی، گردویی، قهوه ای تیره و خاکستری رنگ هایی است که می توانید در سقف مغازه خود اجرا کنید. شرکت سیتاک مشاور شما در این زمینه است.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

طراحی قفسه ها و رگال ها:

یکی دیگر از نکاتی که می بایست به آن توجه ویژه ای کنید قفسه ها و محل قرارگیری آنها است. شما با درک صحیح از شرایط مشتریان می توانید این جایگذاری و طراحی را به نحو احسنت انجام دهید. نکته ی مهمی که در این مسئله نهفته است میزان راحتی مشتریان شما با قفسه ها و قابل دید بودن کلیه محصولات است. شما در مغازه پوشاک نمی توانید تمامی محصولات را با استفاده از مانکن ها نمایش دهید. به همین منظور اندازه و محل قرار گیری قفسه ها از دیدگاه مشتریان بسیار مهم است. هر چه سعی کنید در طراحی قفسه ها، اندازه آنها و فاصله ای که آنها با یکدیگر دارند، راحتی و رضایت مشتری را در نظر بگیرید، طرح موفق تری را اجرا خواهید کرد.

کافی است خود را جای مشتری قرار دهید. اتاق پرو شما کجاست؟ بهتر است قفسه ها در کنار اتاق پرو جانمایی شوند. جایی که مشتریان قادر به دیدن آنها نباشند. اتاق پرو شما دنج ترین و امن ترین جای مغازه شماست. البته می توانید قفسه هایی با ارتفاع بیشتر را برای روبروی اتاق پرو در نظر بگیرید. استفاده از ایده لانه زنبور نیز برای طراحی قفسه ها مناسب است. شما می توانید با استفاده از این ایده قفسه ها را به شکل خانه زنبور و با همان طرح هندسی طراحی کنید. مطمئن باشید مشتریان شما از این ایده استقبال خواهند کرد و جذب مغازه شما می شوند.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

محل قرارگیری صندوق:

یکی از دغدغه های اصلی مغازه داران در هر صنفی این است که صندوق و کانتر فروشنده را کجا قرار دهند. بعضی از همکاران معتقدند که نزدیک به درب خروجی مغازه مناسب تر است. بعضی دیگر اعتقاد دارند که ته مغازه محل مناسب تری است. به هر حال این انتخاب کاملاً بستگی به شرایط محیطی مغازه شما دارد. معمولاً برای مغازه های کوچک تر که به صورت طولی هستند انتهای مغازه برای قرارگیری صندوق مناسب تر است. زیرا مشتریان را وادار می کند تا ته مغازه بیایند و از کارهای بیشتری دیدن نمایند. ولی اگر مغازه شما به صورت مربع یا مستطیل متوازن است بهتر است صندوق و کانتر فروشنده را جلوی مغازه در نظر بگیرید و از مشتریان بخواهید تا لباس ها را پرو کنند. در این صورت بازهم عمل جذب اتفاق می افتد.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

بازی با نور:

یکی از مولفه هایی که همیشه در اختیار شماست، نور است. شما می توانید با یک طراحی خارق العاده به گونه ای نورپردازی داخلی مغازه خود را مدیریت کنید تا هم بر جذابیت مغازه خود بیافزایید و هم احساس خرید و رضایت را در مشتریان بیشتر کنید. نورها در دکوراسیون مغازه پوشاک معجزه می کنند. نورهای آبی، سفید و طلایی برای تابیدن به عناصر دکوراتیو و نورهای خنثی برای روشنایی کلی مغازه مناسب هستند. یادتان باشد در داخل اتاق پرو از نورهای معمولی مهتابی استفاده کنید تا باعث گمراهی مشتریان در انتخاب رنگ ها نشود. استفاده از نورهای متحرک نیز توصیه دیگری از سیتاک است که با بکارگیری آن می توانید رقص نورها را در داخل مغازه شاهد باشید. نورپردازی می بایست تابعی از طراحی دکوراسیون داخلی مغازه شما باشد. بازسازی مغازه خود را به سیتاک بسپارید.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

شرکت سیتاک مشاور، طراح، ایده پرداز و مجری انواع سبک در دکوراسیون مغازه است.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :