دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

تاکنون سیتاک طراحی داخلی چند شغل مختلف را بررسی کرده است. در ادامه مباحث دکوراسیون مغازه امروز به سراغ صنف فروش لوازم خانگی رفتیم. همانطور که می دانید هر صنف دارای ویژگی های خاص خود است. دکوراسیونی که برای صنف پوشاک پیشنهاد می شود به هیچ وجه برای اصناف دیگر قابلیت اجرا ندارد. شما در هر صنفی که هستید می بایست بر اساس نوع محصولاتی که ارائه می کنید و عموم مشتریان خود اقدام به طراحی دکوراسیون داخلی کنید. در نظر داشتن سلایق مشتریان و استفاده از نور و رنگ مناسب در مغازه شما بسیار اهمیت دارد. اگر با یک طراح و یا یک شرکت تخصصی در این زمینه مشورت نمایید، خواهید دید جزئیاتی که تا به حال به آنها فکر هم نکرده اید چقدر در دکوراسیون مغازه شما تاثیر گذار و بعضاً حیاتی است.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از تعرفه های طراحی دکوراسیون مغازه با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.
۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹ مهندس فرهمند

موارد زیادی هستند که در دکوراسیون مغازه لوازم خانگی دارای اهمیت می باشند. شما می بایست یا خودتان یا پیمانکاری که امور طراحی و اجرا را بر عهده گرفته است به تمام این موارد دقت کافی داشته باشید. عدم توجه شما در بخش طراحی می تواند پس از اجرا موجب دفع مشتریان شما شود. هدف از طراحی دکوراسیون برای هر مغازه ای جذب بیشتر مشتریان به درون مغازه است. اگر دکوراسیون شما نتواند مشتریان را به داخل مغازه بکشاند احتمالاً پیشنهادات تخفیف شما هم کارساز نخواهند بود و شما مشتریان زیادی را از دست می دهید. همان هایی که هر روز از جلوی مغازه شما رد می شوند و انتخاب یک طرح مناسب در کنار اجرای با کیفیت می تواند آنها را به داخل مغازه بکشاند. تمرکز خود را در بخش طراحی بیشتر به سلایق مشتریان خود بر اساس جنسیت آنها قرار دهید. با سیتاک همراه باشید.

دکوراسیون مغازه لوازم خانگی
دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

فضاسازی در طراحی:

برای اینکه دکوراسیون مغازه لوازم خانگی را به درستی و صحیح انجام دهید می بایست از طرح شروع کنید. سیتاک پس از هماهنگی با کارفرما برای برداشت اندازه های دقیق مغازه اقدام می کند. معمولاً بحث طراحی دکوراسیون داخلی بر اساس نیاز کارفرما و اندازه های حقیقی محل مورد نظر پایه ریزی می شود. اندازه مغازه شما برای دکوراسیون مغازه لوازم خانگی هر متراژی می تواند باشد ولی برای اینکه بتوانید محصولات مختلفی مانند یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جارو برقی و … را در معرض دید عموم قرار دهید متراژ می بایست از فرم حداقلی خارج نشود. ۳۰ متر مربع حداقل متراژی است که برای فروشگاه لوازم خانگی نیاز است. حال اگر این متراژ به صورت مستطیل باشد دست طراح در فضاسازی و طراحی دکوراسیون داخلی بازتر است.

یادتان باشد قبل از آغاز مرحله طراحی، حتماً به طراح لیستی از محصولاتی که می خواهید در مغازه و در برابر دیدگان مشتریان باشد ارائه کنید. زیرا اندازه ی هر محصول و چیدمان آنها یکی از چالش های اصلی طراح است. شما انتظار دارید از فضای مغازه شما بیشترین استفاده برده شود. تمام محصولات به گونه ای به نمایش گذاشته شوند که اولاً مزاحم رفت و آمد مشتریان به داخل مغازه نشوند و ثانیاً دارای چیدمانی هندسی و بر قائده ی نظمی قابل قبول استوار باشند. تنها در این صورت است که مشتریان شما می توانند به راحتی از تمام بخش های مغازه شما دیدن کنند و برای خرید هر محصول خاص بدون کوچکترین مشکلی از شما مشاوره بگیرند. نکته ای که در فضاسازی مغازه لوازم خانگی وجود دارد این است که شما برای استفاده بهینه از فضا نمی توانید از پارتیشن استفاده کنید.

دکوراسیون مغازه لوازم خانگی
دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

چیدمان محصولات:

یکی از نکاتی که رعایت آن باعث افزایش فروش مغازه لوازم خانگی می شود و مشتریان بیشتری را به داخل مغازه می کشاند، چیدمان صحیح محصولات داخل مغازه است. اگر یادتان باشد در دوران تحصیل دانش آموزان بلند قد تر انتهای کلاس درس می نشستند و همکلاسی های آنان که قد و قامت کوتاه تری داشتند میزهای اول را پر می کردند. طراح بر اساس ارتفاع محصولات و همچنین اندازه و فرم هندسی مغازه شما سعی می کند چیدمان را به گونه ای انجام دهد که مشتریان را در نگاه اول برای ورود به مغازه ترغیب کند. اصول چیدمان مغازه به این صورت است که تمام محصولات در دکوراسیون مغازه لوازم خانگی با نگاه اول قابل دید باشند.

اگر این اتفاق بیفتد شما به هدف زده اید. مشتریانی که به محصولات لوازم خانگی نیاز دارند را برای خرید از مغازه خود آماده کرده اید. مخاطبان شما دوست دارند از فروشگاهی خرید کنند که فضای کافی برای بررسی محصولات داشته باشد. آنها دوست دارند محصولاتی با کیفیت بخرند و حتماً میخواهند اطلاعات کاملی بابت کالای مورد نظرشان از شما دریافت کنند. شما در مغازه ای که این فضا را به آنها نمی دهد، نمی توانید از این امتیاز استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم محصولات تصویری را در جلوی مغازه، لباسشویی و اجاق گاز را در وسط مغازه و یخچال ها و چیلر را در انتهای مغازه بچینید. البته اگر فضاسازی صحیحی انجام شده باشد می توانید از جزیره نیز برای محصولات کوچکتر مانند مایکروویو، ماشین ظرفشویی یا جاروبرقی نیز استفاده کنید. جزیره ها کانتر هایی هستند که در وسط فروشگاه شما قرار می گیرند.

دکوراسیون مغازه لوازم خانگی
دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

طراحی و اجرای سقف و دیوار:

در دکوراسیون مغازه لوازم خانگی دیوارها و سقف مغازه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. البته میزان این اهمیت به ویترین و چیدمان محصولات و نورپردازی صحیح نمی رسد ولی در نگاه مشتری مهم است. شما می توانید با طرح های ساده که با هزینه های بسیار پایین نیز قابل اجرا هستند شکل و شمایل دیوارها را تغییر دهید. می توانید مغازه خود را به شکل آشپزخانه ای بسازید که تمام محصولات در آنها نمودار است. معمولاً به علت اینکه ممکن است شما برند های مختلفی برای عرضه به مشتریان خود داشته باشید، عملاً ساخت آشپزخانه مصنوعی با مشکلاتی روبرو است. به هر حال دیوارها می توانند به فضاسازی و عمق مغازه شما کمک کنند. شما با انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها می توانید در نظر مشتریان مغازه بزرگتر و دلبازتری داشته باشید. پس از اینکه طرح دیوارها را مشخص کردید نوبت به طراحی سقف می رسد.

برای طراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگی سقف می تواند از جنس کناف باشد. کناف ها هم سرعت اجرای دکوراسیون را بالاتر می برد و هم در هزینه ها صرفه جویی می کنند. ضمن اینکه در مرحله بعد که می بایست طراحی نورپردازی را انجام دهید کناف فضای بسیاری را در اختیار شما قرار می دهد. سقف کاذب نیز می تواند گزینه ی دیگری برای انتخاب باشد. استفاده از سقف کاذب با تایل های ۴۰ * ۴۰ یا ۵۰ * ۵۰ امکان اجرای هر طرحی در نورپردازی را میسر می کند. شما می توانید از سقف های دو تکه نیز استفاده کنید. این سقف ها دارای یک لایه سقف اصلی و لایه ای دیگر با فاصله ی ۱۰ سانتی متر هستند که با نور مخفی دیزاین می شوند. با این انتخاب مغازه شما در شب نیز جلوه ی مناسبی پیدا می کند. در بخش نورپردازی توجه به نور روز و جلوه ی مغازه در شب بسیار حیاتی است.

دکوراسیون مغازه لوازم خانگی
دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

طراحی و اجرای نورپردازی:

نور و بازی با سایه ها در تمام مغازه ها جایگاه ویژه ای دارد. فرقی نمی کند شما چه محصولی ارائه می کنید. برای داشتن دکوری مناسب در مغازه می بایست از نور و طریقه صحیح نورپردازی استفاده کنید. نورپردازی در واحدهای صنفی بسیار حساس هستند. زیرا عامل اصلی کشاندن مشتریان به داخل مغازه شما هستند. برای نورپردازی مغازه لوازم خانگی بهترین پیشنهاد استفاده از نورهای مرکزی و خطی است. نورهای مرکزی وظیفه روشنایی در کل مغازه را دارند. شما می توانید وابسته به طول مغازه خود و در وسط سقف به فاصله های مشخص نورهای مرکزی را نصب کنید. استفاده از نورهای سفید مهتابی که چشم را اذیت نمی کنند برای بخش نور مرکزی پیشنهاد می شوند.

نورهای خطی و قابل تنظیم را نیز می توانید برای ویترین استفاده نمایید. این نورها با توجه به اینکه خود شما می توانید زاویه تابش آنها را به صورت دلخواه تنظیم کنید بهترین گزینه برای ویترین هستند. ممکن است شما پشت شیشه ورودی در مقابل نمای مغازه را با محصولات تصویری پُر کرده باشید. در این صورت می بایست نورها را از بالا به ویترین بتابانید. این عمل باعث ایجاد نقطه کانونی در ویتیرین می شود و توجه مخاطبان را به خود جلب می نماید. استفاده از سایه روشن نیز در دکوراسیون مغازه لوازم خانگی توصیه می شود. سایه هایی که می توانید در بالای محل قرار گیری محصولات با نورهای هاله ای ایجاد نمایید. هر چقدر می توانید در نورپردازی ذهن خود را آزاد بگذارید. شاید ایده ای که آن را رد می کنید باعث جلب نظر مشتریان شود.

دکوراسیون مغازه لوازم خانگی
دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

طراحی نمای فروشگاه:

از بحث دکوراسیون مغازه لوازم خانگی زیاد فاصله نمی گیریم. فقط به بیان چند نکته در زمینه طراحی و اجرای نما بسنده می کنیم. دست شما با توجه به برند محصولاتی که عرضه می کنید در نمای فروشگاه باز است. شما می توانید لوگوی برند هایی که کار می کنید را روی تابلوی نمای مغازه نصب نمایید. توجه داشته باشید رنگ در تابلوی مغازه لوازم خانگی بسیار اهمیت دارد. شما باید رنگ و نور را به گونه ای که در شب فضایی زیبا به مغازه شما دهد را ایجاد کنید. برای خلق نمای مغازه بهتر است با شرکت طراحی نما مشورت نمایید. شرکت هایی که با توجه به موقعیت جغرافیایی شما و جایگاه برندی که در لوازم خانگی نماینده فروش آن هستید طراحی نما را انجام می دهد. طراحی نما کلاسیک و طراحی نما مدرن از سبک های طراحی نما محسوب می گردد.

برای اجرای نمای طراحی شده نیز می توانید از متریال های خلاقانه استفاده نمایید. ورق های آلمینیوم کامپوزیتی رایج ترین متریال در اجرای تابلوی مغازه شماست. شما می توانید از چوب های ترموود نیز برای ورودی مغازه و بخش تابلو خور استفاده نمایید. هزینه های شما در اجرای نمای فروشگاه بستگی به طرح دارد. اگر بخواهید فروش شما در تمام فصول سال تضمین شود و مشتریان بیشتری را به داخل مغازه بکشانید می بایست طرحی خلاق و هوشمندانه را اجرا نمایید. در اجرای نمای فروشگاه دوام را نیز در نظر داشته باشید. متریال هایی هستند که پس از اجرا و به فاصله چند ماه تغییر رنگ می دهند و نمای مغازه شما را از شکل می اندازند. انتخاب شما در بخش طراحی و تیم اجرایی بسیار حساس و مهم است. بازسازی مغازه نیز می تواند برای شما حائز اهمیت باشد.

دکوراسیون مغازه لوازم خانگی
دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

 

شرکت سیتاک طراح و مجری ایده های جدید و خلاقانه در طراحی دکور مغازه و واحد های تجاری است.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :