دکوراسیون مغازه پوشاک برای جذب مشتری بیشتر

دکوراسیون مغازه پوشاک

دکوراسیون مغازه پوشاک 

همانطور که میدانید دکوراسیون مغازه و بازسازی ساختمان امروزه از جایگاه ویژه ای برخوردار است. شما با توجه به ابعاد و متراژ مغازه خود میتوانید دکورهای مختلف و متنوعی را طراحی و اجرا نمایید. اجرای دکور مغازه می بایست بر اساس اصول و شرایط محیط انجام شود. نکته ای که لازم به ذکر است این است که هر دکوری برای مغازه پوشاک مناسب نیست و بر اساس محصولی که عرضه می کنید می بایست انتخاب و اجرای دکور مغازه صورت بپذیرد.

به عنوان مثال اگر پوشاک زنانه عرضه می کنید می بایست به سلایق خانم ها در دکوراسیون مغازه توجه کنید. اگر پوشاک آقایان را به فروش میرسانید می بایست بر اساس نیازها و تمایلات مردان مغازه خود را دیزاین کنید. این امر باعث می شود تا فروش ماهانه مغازه شما بوسیله طراحی دکوراسیون مغازه بیشتر شود. این امر و توجه به خصوصیات جنسیتی محصولاتتان امری حیاتی و بسیار مهم است. امیدواریم بتوانیم میزان فروش محصولات شما را بالا ببریم. با سیتاک همراه باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

برای اینکه بتوانید موثرترین دکوراسیون مغازه را داشته باشید می بایست به چند نکته اصلی توجه کنید. دانستن این نکات به لحاظ فنی ضروری است و از بوجود آمدن اشتباهات رایج در دکوراسیون مغازه جلوگیری خواهد کرد. سیتاک امروز با شماست تا این نکات را با شما در میان بگذارد. منظور از تاثیر گذاری دکوراسیون، جذب بیشتر مشتریان به داخل مغازه است. شما می بایست جذابیتی خاص را در دکور مغازه ایجاد کنید تا بتوانید رغبت در وارد شدن به مغازه را بالا ببرید.

در دنیای امروز و در زمانی که رقابت بیشتر از هر زمانی اهمیت پیدا کرده است می بایست در ابتدا جذب موفقی صورت بگیرد و سپس با هنر فروش و متقاعد کردن مشتریان ورودی به داخل مغازه، میزان فروش را بالا برد. نکات اصلی در ایجاد دکوراسیون مغازه به شیوه موثر به شرح ذیل است. البته شما می توانید بر اساس متراژ مغازه خود یا موقعیت مکانی مغازه نیز دکوراسیون را انجام دهید. سیتاک قواعد کلی را بیان می نماید. در خاطر داشته باشید مشاوره اختصاصی برای شرایط حرفه شما در سیتاک رایگان است.

دکوراسیون مغازه پوشاک

۱ – نقطه عطف، ورودی فروشگاه شماست:

به نظر شما چرا ورودی مغازه اینقدر اهمیت دارد. این فضا محلی است که مشتریان از آن عبور می کنند و به داخل مغازه شما می آیند. شما می بایست از طراح خود بخواهید تا این فضا را بر اساس سلایق عمده مشتریان شما طراحی کند. فرقی نمی کند که شما چه دسته ای از مخاطبان را هدف قرار داده اید. مهم این است که بتوانید با ساخت یک ورودی جذاب، مشتریان را به داخل مغازه بکشانید. معمولاً مردم ایران از مغازه هایی که ورودی مناسب تری دارند بیشتر خرید می کنند.

وظیفه شما در ابتدا این است که راه را برای مشتریان خود به گونه ای شفاف و روشن تعریف کنید. این راه مسیری است که مشتریان شما آن را طی می کنند تا بتوانند پس از دیدن اجناس داخل مغازه، وجه آنرا پرداخت کنند و از مغازه خارج شوند. دکوراسیون مغازه شما با طراحی و ساخت ورودی آغاز می شود و این تنها ابتدای راه است.

میتوانید ورودی مغازه را بر اساس عرض درب اصلی با چوب های دکوراتیو شکل دهید. چوب ها تناسب بسیار زیادی با پوشاک دارند. همچنین متریال چوب به دلیل طبیعی بودن کیفیت را به مشتریان یاد آور می شود و ساخت این دیدگاه در مشتریان که مغازه شما اجناس با کیفیتی را عرضه می کند بسیار مهم است. چوب های نما در رنگ های قهوه ای سوخته و کرم روشن ترکیب ساده و بسیار جذابی برای ورودی یک فروشگاه پوشاک به حساب می آید. همچنین می توانید از متریال آجر نیز استفاده کنید.

آجرها خاصیت دکوراتیو دارند و امروزه در طرح های بسیار متنوعی تولید می شوند. شما می بایست بدانید کدام متریال ها خاصیت جذب بیشتری دارند. آجرهای قرمز و سفید می توانند به مشتریان برای ورود به مغازه ایده بدهند. ایده ای برای یک خرید خوب از یک فروشگاه شیک.

دکوراسیون مغازه پوشاک

۲ – سمت راست را قوی تر کنید:

تجربه نشان داده است که مشتریان پس از گذر از ورودی مغازه بیشتر به سمت راست توجه می کنند. دلیل اینکه صندوق و محل دریافت پول را در سمت چپ مغازه قرار می دهند نیز همین تجربه است. شما می بایست از مهمترین و حیاتی ترین فضاهای مغازه خود اطلاع داشته باشید. سمت راست ورودی مغازه شما یکی از آن محل های حیاتی است. هر چه می توانید سمت راست را قویتر کنید. پر فروش ترین محصولات خود را در این قسمت بچینید.

سعی کنید از ترکیب محصولات پر فروش در سمت راست مغازه بهره ببرید. مشتریان شما میخواهند اولین محصولاتی که میبینند محصولاتی با کیفیت و متنوعی باشد. این درخواست مشتریان را رد نکنید و ویترینی از بهترین ها را در سمت راست ورودی مغازه خود ایجاد کنید. میتوانید در بازسازی مغازه و دکوراسیون این قسمت از رنگ های شاد به همراه رنگ های خنثی استفاده نمایید.

رنگ پردازی در دکوراسیون مغازه بسیار مهم است. رنگ هایی که اکثر مشتریان شما به آنها علاقه دارند رنگ های مادر هستند. سفید اصلی ترین رنگی است که برای مغازه پوشاک جذب مشتری بیشتری به همراه دارد. می توانید رنگ سفید را به  عنوان رنگ زیرکار در نظر داشته باشید. رگال ها و قفسه های را بر روی رنگ های سفید اجرا کنید. سفید به مغازه شما عمق می دهد.

حتی می توانید از آینه نیز در سمت راست مغازه خود استفاده نمایید. آینه ها فضای داخلی مغازه را بزرگتر نشان میدهند، ضمن اینکه دیدگاه مشتریان را به سمت و سوی خرید میبرند. در دکوراسیون مغازه ارتفاع کف تا سقف فضای مناسبی برای بروزآوری خلاقیت شماست. تابلوهایی از جملات قصار را می توانید در بالای دکور سمت راست مغازه خود نصب نمایید. فضایی را با طراحی دکوراسیون داخلی بوجود بیاورید که مشتریان شما احساس راحتی کنند.

دکوراسیون مغازه پوشاک

۳ – دیوار اول را جدی بگیرید:

یکی دیگر از محل هایی که در دکوراسیون مغازه پوشاک حیاتی است دیوار اول است. اولین دیوار یا سطح یکدست و یک تیکه ای که مشتری شما آنرا میبیند دیوار اول نام دارد. این دیوار به مشتری القا می کند که در مغازه شما بماند و محصولات بیشتری را ببیند یا از مغازه شما خارج شود.رنگ و نور این دیوار بسیار مهم است. در واقع متریال هایی که برای پوشش داخلی مغازه استفاده کردید یک طرف، متریالی که میخواهید روی این دیوار اجرا کنید نیز یک طرف دیگر.

پیشنهاد سیتاک این است که این دیوار را محلی برای نمایش برندها در نظر بگیرید. حال این وابسته به تصمیم شماست که میخواهید برندهایی که عرضه می کنید را به نمایش بگذارید یا از برند و اسم مغازه خود استفاده نمایید. اگر به دنبال این هستید که در آینده شعبه های دیگری را افتتاح نمایید بهتر است به دنبال برند سازی باشید.

نمایش برندهایی از محصولات شما میتواند اعتماد مشتریان را جلب نماید. میتوانید به آنها بفهمانید که عرضه محصولات با کیفیت هدف شماست. مردم دوست دارند اجناسی با کیفیت و دوام بالا را خریداری کنند هر چند که قیمت نیز برای اکثریت مردم مهم است.

پیشنهاد سیتاک برای طراحی دیوار اول این است که با MDF یا کناف قابی را برای این دیوار در نظر بگیرید که بتوانید پشتش را با نور مخفی دیزاین کنید و روی آنرا با تاباندن نورهای خطی و اصلی جلوه دهید.هرچه دیوار اول در مغازه شما زیباتر و لاکچری تر باشد مشتریان وفادارتری خواهید داشت. رنگ سفید یا کرم روشن برای دیوار اول مناسب است.

دکوراسیون مغازه پوشاک

۴ – اجناس را پراکنده کنید:

یکی از ترفندها برای جذب مشتری بیشتر در مغازه پوشاک این است که بتوانید از تمامی فضاهای مغازه استفاده صحیحی داشته باشید. شما می بایست از تمامی محصولاتی که عرضه می کنید حمایت شفافی داشته باشید. برای این منظور بهتر است دکور مغازه را در تمام فضاهای مغازه گسترده کنید. البته این عمل شما نباید باعث شود که مشتریان شما دیوارهایی پوشیده از قفسه های بی روح را ببینند. شما باید بتوانید محصولات خود را در کل مغازه پراکنده کنید.

برای مشتریان وفادار این اتفاق می افتد که آنها می دانند شاید محصول مورد نظر خود را در انتها یا اواسط مغازه شما پیدا کنند. اگر بتوانید یک مسیر درست و منطقی را برای چرخش مشتریان در نظر بگیرید به هدف زده اید. مشتریان شما از ورودی شیک با دیزاینی حرفه ای وارد می شوند و بر اساس مسیری که برای آنها در نظر گرفته اید از محصولات شما در رگال ها و قفسه ها دیدن می کنند.

بهتر است این مسیر را تا رسیدن به صندوق ادامه دهید ولی زیاد مغازه را شلوغ نکنید. یادتان باشد پراکنده کردن محصولات به این معنی است که در تمام محیط مغازه دکوری را اجرا کنید که مشتریان بتوانند به محصولات به طور مستقیم دسترسی داشته باشند. هر چه مردم و مخاطبان حرفه شما در مغازه شما احساس راحتی بیشتری داشته باشند، بیشتر از شما خرید می کنند.

بنابراین برای جذب مشتریان بیشتر تعریف کردن مسیری منطقی که از سمت راست مغازه شروع می شود و به صورت چرخشی ادامه می یابد ضروری است. در طول مسیر مشتریان سعی کنید دکورهای متفاوتی اجرا کنید که چشم مخاطبان شما خسته نشود. اگر تمام فضاهای مغازه شما پُر از لباس باشد خواهید دید که مشتریان بدون انتخابی برای خرید مغازه را ترک می کنند. سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی و اجرای دکور مغازه است.

دکوراسیون مغازه پوشاک

۵ – سرعت گیر تعریف کنید:

تا به حال به این نکته فکر کرده اید که زمان مفیدی که مشتریان در مغازه شما سپری می کنند چند دقیقه است؟ جواب این سوال به روشنی معنی و مفهوم سرعت گیر را نشان می دهد. اگر مردم بتوانند زیر ۲ دقیقه مسیر تعریف شده برای بازدید از محصولات را طی کنند و به درب خروجی برسند مطمئناً بررسی مفیدی از محصولات موجود در مغازه شما انجام نداده اند. در ابتدا شما می بایست سعی کنید که مشتریان را مدت زمان بیشتری در مغازه خود نگه دارید.

برای این منظور کافی است که سرعت گیرهایی را در مسیر تعیین شده برای بازدید مشتریان از مغازه تعریف کنید. شما میتوانید از قراردادن صندلی هایی شیک برای استراحت مشتریان بهره ببرید. یا اینکه قسمتی از مغازه را با گیاهان سبز تزئین کنید. بخشی که سر راه مشتریان شما جهت بازدید و انتخاب محصولات قرار داشته باشد.

دکوراسیون مغازه پوشاک

۶ – محل قرارگیری صندوق کجاست؟

تا اینجا توانستیم مغازه شما را به فروشگاهی شیک و زیبا تبدیل کنیم. برای تمام سلیقه ها دکوراسیونی را طراحی کردیم و با در نظر گرفتن سلیقه اکثر مشتریان میخواهیم جذب بیشتری داشته باشیم. یکی از نکاتی که در طراحی حتماً باید مورد نظر قرار گیرد محل قرار گیری صندوق است. اگر این انتخاب به درستی انجام نشود یک جای کار میلنگد.

مشتریان شما می بایست نظم مشخصی را در طراحی دکوراسیون مغازه احساس کنند. حتماً تا به حال وارد فروشگاه هایی شده اید که بدون طراحی اقدام به ایجاد دکوراسیون کرده اند و ضمن ساختن دکوری زیبا و البته گران نمیتوانند نظر شما را جلب کنند. شما راغب به خرید از اینگونه مغازه ها نیستید زیرا به شما آرامش نمیدهند.

برای انتخاب محلی مناسب برای صندوق نزدیک به درب خروجی پیشنهاد میشود. یادتان باشد حتماً کانتری مخصوص را برای صندوقدار خود در نظر بگیرید. محلی با ارتفاع مناسب که از فضولی کردن مشتریان هم جلوگیری می کند. برخی از مشتریان دوست دارند تا در کار شما و صندوقدار شما دخالت کنند و هی سرک بکشند.

میتوانید این کانتر را با پارتیشن یا MDF بسازید و ارتفاع آنرا ۱۱۰ سانتی متر در نظر بگیرید. تامین نور مناسب از بالا به پایین برای صندوق لازم و ضروری است. پشت کانتر صندوق نیز میتوانید برچسب های اطلاع رسانی مانند شرایط تعویض محصولات و … را نصب نمایید.

دکوراسیون مغازه پوشاک

۷ – تنظیم نور و روشنایی:

پس از اینکه تمام این موارد را در طراحی دکوراسیون مغازه در نظر گرفتید و عملاً در طراحی لحاظ کردید نوبت به بحث مهم روشنایی می رسد. مغازه ای که از نظر مشتریان تاریک و یا خیلی روشن باشد قابل اعتماد نیست و عموماً فروش پایینی دارد. مردم به صورت ناخودآگاه وارد مغازه هایی می شوند که همه چیزشان درست و حساب شده باشد.

البته هستند افرادی که به تله نیز می افتند و از هر مغازه ای خرید می کنند. ولی شما مشتریانی وفادار میخواهید. افرادی که پس از خرید اول دوباره به مغازه شما برگردند و حتی فروشگاه شما را به نزدیکان خود نیز معرفی کنند. نور مغازه لباس فروشی کمی قلق دارد.

ورودی نور عالی و با شدت زیاد را نیاز دارد. مردم به اماکنی که روشن تر از بقیه جاها باشد جذب می شوند. داخل مغازه کمی تاریکتر از بیرون و با در نظر گرفتن ویترین و قفسه ها تنظیم می شود. شما میتوانید نورهای اصلی را در چند نقطه از مغازه که فاصله مناسب و یکسانی با هم دارند تعریف نمایید. این نورها روشنایی اصلی مغازه را تامین می کنند.

انتخاب رنگ:

در عین حال برای جلوه دادن به محصولات و مشخص کردن تمایز محصولات عالی با محصولات معمولی میتوانید از نورهای حاله ای نیز استفاده نمایید. رنگ نورهای دکوراتیو را سعی کنید یخی انتخاب کنید. زیرا نورهای زرد و سفید میتوانند مشتریان شما را به اشتباه بیاندازند. از نورهای مخفی نیز میتوانید برای نشان دادن دکورهای چوبی و جداسازی بخش های مختلف فروش محصولات استفاده نمایید.

در کل اگر کمی سلیقه به خرج دهید و این سلیقه را با بودجه ای مناسب ترکیب کنید مغازه ای خواهید داشت که میتواند در کوتاه مدت تمام هزینه ای که انجام دادید را به شما برگرداند. مهم این است که شما در پیدا کردن سلیقه مشتریان خود درست عمل کنید. اگر مخاطب خود را به درستی بشناسید هم در زمان و هم در هزینه های مصرفی خود به شدت صرفه جویی می کنید.

شرکت سیتاک با افتخار در کنار شماست و با در نظر گرفتن همین سلیقه و نظر مشتریان به شما پیشنهاد می دهد. یادتان باشد مشاوره دکوراسیون داخلی مغازه همیشه در سیتاک رایگان بوده و انشااله رایگان خواهد ماند.

دکوراسیون مغازه پوشاک

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *